واکنش شهرداری و شورای شهر تهران به بازداشت تعدادی از تجمع کنندگان علیه سگ‌کشی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,تجمع کنندگان علیه سگ‌کشی
واکنش شهربانو امانی عضو شورای شهر تهرا به بازداشت تعدادی از تجمع کنندگان علیه سگ‌کشی:‏ طبق اصل۲۷ ‎قانون اساسی مردم معترض حق تجمع دارند. - بایدمشخص شودچه کسانی به‌خود اجازه داده‌اند به تجمعی مسلامت آمیز حمله‌ور شوند؟ 

 - بایدمشخص شودچه کسانی به‌خود اجازه داده‌اند به تجمعی مسلامت آمیز حمله‌ور شوند؟

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,تجمع کنندگان علیه سگ‌کشی

 

واکنش شهرداری‌تهران به بازداشت معترضان به سگ‌کشی/ پیگیر آزادی بازداشتی‌ها هستیم

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از طریق استانداری پیگیر آزادی بازداشت‌شدگان امروز است.

 

غلامحسین محمدی در گفت‌وگو با ایلنا در واکنش به ماجرای فیلم سگ‌کشی که روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر و تجمع امروز حامیان حقوق حیوانات مقابل شهرداری تهران که به درگیری با پلیس منجر شد، گفت: شهرداری با هرگونه اقدام خشونت آمیز در برابر اعتراضات  به نقض حقوق حیوانات مخالف است و از طریق مراجع ذیصلاح پیگیر آزادی افراد دستگیر شده می باشد‌.

 

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران افزود: ما با همه دلسوزان، کارشناسان و متخصصان برای یافتن راه‌حلی منطبق بر قوانین مصوب به منظور کنترل حیوانات در سطح شهر گفت‌وگو خواهیم کرد.

 

محمدی تصریح کرد: همانطور که شهردار تهران اظهار داشتند، سیاست ما مقابله با این اقدام غیر اخلاقی و غیرانسانی است و شهرداری علاوه بر برخورد با خاطیان اعم از پیمانکار و مسئولان اجرایی، در قالب کمیته پیگیری، تحقیق و رسیدگی به این مسأله را با حضور معاون خدمات شهری، به نمایندگی از شهردار تهران به جدیت امر ساماندهی حیوانات را پیگیری خواهد کرد.

 

وی درباره زمان وقوع این حادثه اظهار داشت: مستندات متعددی از جمله تحقیقات نهادهای ناظر، اعتراف افراد خاطی موید سگ‌کشی بی‌رحمانه در سال ۹۶ است که در فضای مجازی منتشر شده است. به دلیل همین سابقه منفی بزرگ، پیمانکار پس از احراز ارتکاب خطا روز گذشته خلع ید شد.

 

مشاور شهردار تهران با بیان اینکه مدیر حوزه کنترل جانوران شهری به‌عنوان ناظر شهرداری نیز در همین رابطه برکنار شده، اظهار داشت: در شهرداری نیز به‌دلیل وجود مجموعه‌های متعدد و وسعت ساختار، احتمال وقوع اهمال در وظایف قانونی وجود دارد اما با متخلفان و مسئولان اجرایی برخورد قاطع و صریح می‌شود‌.

 

وی درباره بازداشت معترضان امروز مقابل ساختمان شهرداری تهران گفت: از طریق استانداری تهران پیگیر آزادی بازداشت‌شدگان امروز هستیم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------