آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,قوه قضاییه

قوه قضاییه با روش قطره چکانی معرفی متخلفان ارزی مخالف است

معاون قضایی دادستان تهران گفت: قوه قضاییه با روش قطره چکانی معرفی متخلفان ارزی موافق نیست و همه متخلفان باید معرفی شوند. به…


مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,  مداح
«نهاد نظارتی بر عملکرد مداحان کدام است؟ الان مداح با شلوار جین و تی‌شرت می‌آید روی منبر امام حسین(ع) می‌ایستد و می‌خواند.» 

همین دو سه ماه قبل بود که محمود تاری که خودش مداح و شاعر اهل‌بیت است در گفت‌وگو با ایرناپلاس گفت که مداحی به او گفته که به اندازه هیکلش طلا دارد .

 

حالا سید مجید رضوی که مسئول هیئت انصارالمحسن قم است و سابقه مداحی هم دارد، در جلسه رسمی هیئت‌شان با گلایه از برخی مداحان «پویش تحریم مداحان میلیونی» را راه‌اندازی کرده است.

 

او درباره دلیل اعلام این پویش گفته است: زنگ زدیم به آقایی که متاسفانه در سیمای خودمان اعلام می‌کند من چیزی نمی‌گیرم، گفت برای یک شب ۲۵ میلیون تومان می‌گیرم.

 

وی در ادامه حرف‌هایش اضافه کرده: ۲۵ میلیون تومان برای نیم ساعت مداحی، یعنی ثانیه‌ای و دقیقه‌ای چند؟ این درد را به کجا ببریم؟

 

رضوی در گفت‌وگو با ایرناپلاس درباره این ماجرا گفت: ما دنبال هیچ حاشیه‌ای نیستیم و فقط نمی‌دانیم این حرف‌مان را کجا ببریم و به چه کسی بگوییم. هیچ کس نیست که به یک مداح بگوید چرا این مبلغ را می‌گیری. علیرغم زحماتی که کشیده شده است ولی سازمان تبلیغات و هیچ ارگانی بر این مسئله نظارت ندارد.

 

رضوی با اشاره به اینکه برخی به مصلحت خودشان فکر می‌کنند و این حرف‌ها را نمی‌زنند، ادامه داد: این درد ماست که به مداحی زنگ زده‌ایم، یک نفر دیگر گوشی را برداشته می‌گوید چه جور برنامه‌ای می‌خواهید؟ زمینه یا واحد یا تک یا ...اگر از یک زمانی بیشتر شد مبلغ ۵ تومان می‌شود ۸ تومان. می‌گوید مثلا اگر توی روضه کسی غش کرد، مبلغ می‌رود بالا!

 

مسئول هیئت انصارالمحسن با گلایه از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط اعلام کرد: نهاد نظارتی بر عملکرد مداحان کدام است؟ الان مداح با شلوار جین و تی‌شرت می‌آید روی منبر امام حسین(ع) می‌ایستد و می‌خواند. چطور در فوتبال کمیته انضباطی و اخلاق داریم و با فوتبالیست‌ها برخورد می‌کند، ولی برای مداحان چرا چنین چیزی نداریم؟ من خودم مداحم و از همین قشر هستم؛ ولی مداحی می شناسم که یک خط در میان نماز می‌خواند و می‌گوید این حق‌الله است و خدا می‌بخشد.

 

مجید رضوی در پایان حرف‌هایش به ماجرای دیگری اشاره کرد: آقای قانع از مشهد که مداح و مداح‌زاده هستند، می‌گویند فلانی مداح که در تلویزیون می‌گوید من پول نمی‌گیرم، درست می‌گوید، ولی وقتی می‌آید مشهد برای مداحی در حرم، ۲۰ نفر را با خودش می‌آورد تا از امکانات آستان قدس استفاده کنند. می‌گوید دوستان آستان می‌گویند اگر ما یک صله‌ای به او بدهیم راحت‌تریم.

 

 

 ایرناپلاس 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------