آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

تشریح نحوه اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های پایتخت/ علامتگذاری و امکان رزرو صندلی‌ها

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های پایتخت را تشریح کرد. به گزارش…


میزان مجازات حبس جرائم مرتبط با مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش یافت اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
نمایندگان مجلس میزان حداقل و حداکثر مجازات حبس مرتکبان جرائم حمل، نگهداری و مخفی کردن مواد مخدر و روانگردان برای بار اول را به نصف کاهش دادند. 

به گزارش ایلنا، در جلسه علنی امروز ( یکشنبه ۱ دی) مجلس شورای اسلامی نمایندگان در جریان بررسی طرح کاهش مجازات حبس تعزیری با ارجاع ماده (۱۷) با ۱۴۷ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 

در ماده ۱۷ این طرح آمده است:متن زیر به ماده(۷۲۸) قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/۲/۱۳۹۲ الحاق می‌شود:

 

عبارت «حداکثر مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و یا» از بند(۱) ماده(۳) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معیّن مصوب ۲۸/۱۲/۱۳۷۳ حذف می‌شود و تبصره(۱) ماده(۱) و تبصره(۶) ماده(۵) قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری مصوب ۱۵/۹/۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام و تمام قوانینی که به­ موجب آنها به صورت موردی برای شروع به جرم یا معاونت در جرم تحت همین عناوین تعیین مجازات شده است و ماده(۶۶۶) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی(تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) مصوب ۲/۳/۱۳۷۵ و تبصره آن نسخ می‌گردد.

 

همچنین نمایندگان با ماده (۱۸) این طرح با ۱۴۹ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 

در ماده ۱۸ آمده است: یک تبصره به‌شرح زیر به ­عنوان تبصره(۳) به ماده(۸) قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب ۳/۸/۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام با اصلاحات و الحاقات بعدی الحاق می‌شود:

 

تبصره۳- میزان حداقل و حداکثر مجازات حبس مرتکبان جرائم حمل، نگهداری و مخفی کردن مواد مخدر و روان­گردان موضوع بندهای(۳) و(۴) این ماده، برای بار اول به نصف کاهش می­یابد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------