صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,شناسنامه
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان قم گفت: در گذشته تحصیل تابعیت برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با مشکلاتی همراه بود، ولی اکنون تمام این فرزندان می‌توانند بدون هیچ مشکلی شناسنامه ایرانی بگیرند. 

عباس شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به قانون جدید کسب تابعیت اظهار کرد: با تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی، روند اخذ تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تسهیل می‌شود و این قانون به زودی در استان قم اجرایی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در گذشته تحصیل تابعیت برای این فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با مشکلاتی همراه بود، ولی اکنون تمام این فرزندان می‌توانند بدون هیچ مشکلی شناسنامه ایرانی بگیرند، فرزندان مادران ایرانی که پیش از این به دلیل گذشتن سنشان از 19 سالگی نتوانسته بودند که تابعیت ایران را بگیرند، با قانون جدید می‌توانند تابعیت را کسب کنند.

 

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان قم افزود: برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تا پیش از سن 18 سالگی با درخواست مادر ایرانی، تابعیت ایرانی داده می‌شود و این فرزندان پس از 18 سالگی می‌توانند به درخواست خود، تابعیت ایرانی را کسب کنند.

 

شیرمحمدی با اشاره به اقدامات فرهنگی برای اتباع خارجی در استان قم اظهار کرد: در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان قم استان یک کارگروه فرهنگی برای اتباع خارجی تشکیل شده است، یک سری از نخبگان افغانستانی از فارغ التحصیلان رشته‌های روان شناسی و علوم تربیتی با گرایش خانواده را جذب کردیم و با کمک آن‌ها کلاس‌های آموزشی برای اتباع خارجی برگزار می‌کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان قم کلاس‌های آموزشی برای نوعروسان با موضوع آموزش آیین همسرداری و برای زنان متاهل با موضوع آموزش فرزندپروری برگزار کرده است، برگزاری  کلاس سواد رسانه ای برای اتباع خارجی با هدف جلوگیری از آسیب‌های فضای مجازی از جمله اقدامات این اداره کل بود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی