تولید تریاک در افغانستان افزایش یافت اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,تریاک
اگرچه آمریکا اعلام کرده که مساحت زمین های زیر کشت خشخاش در افغانستان کاهش یافته اما آمار نشان می دهد که تولید شیره تریاک نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش داشته و به ۶ هزار و ۷۰۰ تن رسیده است. 

منابع خبری افغانستان روز شنبه نوشتند : در گزارش منتشر شده توسط آمریکا آمده است که در سال ۲۰۱۸، ۲۲۱ هزار هکتار زمین  در افغانستان زیرکشت خشخاش قرار داشت اما در سال ۲۰۱۹ این رقم به ۱۶۰ هزار هکتار کاهش یافت و این درحالی است که در مقابل تولید شیره تریاک  نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

 

براساس این گزارش در سال ۲۰۱۸ تولید تریاک در افغانستان  ۵ هزارو ۵۵۰ تن بود  که این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی  ۶ هزار و ۷۰۰ تن برآورد شد.

 

دفتر سازمان ملل متحد در سال های گذشته همزمان با پایان سال میلادی  در کابل با همکاری معاونت مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور افغانستان گزارش مشترکی را از چگونگی تولید، قاچاق و مبارزه با این پدیده خانمان سوز منتشر می کرد اما امسال این برنامه اجرایی نشد که علت آن نیز تاکنون اعلام نشده است.

 

آمریکا و همپیمانان غربی اش در افغانستان با ادعای مبارزه با تروریسم و مواد مخدر ، ۱۹ سال حضور و مداخله در این کشور را توجیه کرده اند، اما اقدامات آنها  براساس گزارش های منتشره نه تنها تاکنون هیچ دستاوردی برای کاهش تولید و قاچاق مواد مخدر در این کشور نداشته بلکه تولید انواع محصولات ناشی  از کشت خشخاش در افغانستان نیز افزایش یافته است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------