آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی

چهار داماد رامشیری بازداشت شدند

دادستان رامشیر از بازداشت چهار داماد که قصد برگزاری مراسم عروسی را داشتند در مقابل یکی از آرایشگاه های زنانه این شهر به دلیل…


آموزش‌های دانش‌آموزان تا ۲۰ فروردین ۹۹ برنامه‌ریزی شده‌ است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,آموزش‌های دانش‌آموزان
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:آموزش‌های دانش آموزان تا ۲۰ فروردین ۹۹ برنامه‌ریزی شده است و امکان تغییر این آموزش‌ها در سال تحصیلی وجود دارد. 

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کمرئی اظهارداشت: برای نخستین بار بعد از سال‌های جنگ تحمیلی با شبکه آموزش و سپس شبکه چهار، آموزش را از رسانه ملی آغاز کردیم و البته برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان در ایام تعطیلی مدارس از رسانه‌های متعددی استفاده می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه تلویزیون یک رسانه مکمل است، افزود: اکنون که تعطیلی مدارس به ما تحمیل شده است باید وضعیتی ایجاد می‌کردیم که دانش آموزان آسیب نبینند و تاکنون در مدارس حدود ۷۰ درصد محتوای آموزشی تعلیم داده شده  و ۳۰درصد باقی مانده از طریق آموزش تلویزیونی است.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش  خاطرنشان کرد: معلمان برای آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی هم اقدام کرده‌اند و بیش از ۱۸۲درس در دوره متوسطه داریم که البته حجم کار سنگین است و ۹۵درس تکراری داریم که۹۰درس را در تلویزیون آموزش می‌دهیم.

 

کمرئی با یادآوری اینکه ۱۰۰ هزار دانلود فیلم آموزشی داریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان بازگشایی مدارس مشخص نیست برای تداوم آموزش دانش آموزان برنامه ریزی می‌کنیم.

 

وی تاکید کرد: سلامت دانش آموزان برای ما اهمیت دارد و در حال حاضر آموزش‌ها تا ۲۰ فروردین برنامه‌ریزی شده است و هدف گذاری تا خردادماه را انجام داده‌ایم.

 

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه در فرصت باقی مانده اگر مدارس باز شوند امکان مرور دروس توسط معلمان را داریم، گفت: درسخت ترین و بدترین شرایط امکان دارد سال تحصیلی تغییرکند و یک ماه از تعطیلات تابستانی را به آموزش اختصاص دهیم.

 

کمرئی در ادامه با بیان اینکه خانواده‌ها نسبت به آزمون دانش آموزان نگرانی نداشته باشند، اضافه کرد: مدرسه محور اساس آموزش‌ها است و معلمان با همکاری دانش آموزان این فضا را شکل می‌دهند و به مرو رآموزش‌ها توسط معلمان هر چند کوتاه مدت می‌اندیشیم.

 

وی همچنین اظهارداشت: ابعاد مدیریتی کار در مدارس تعطیل نیست و مدیران بخشی از جریان راهبری هستند که برای پیشبرد برنامه‌ها باید حضور داشته باشند و البته حضور موثر مدیران و معلمان را مدنظر داریم که گاهی نیاز به حضور فیزیکی آنها است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------