X

آخرین اخبار جامعه


معصومه ابتکار،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

واکنش معصومه ابتکار به مرگ کودک ١٧ماهه بر اثر تجاوز پدرش: چرا مجلس لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت را تصویب نمی‌کند؟

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در واکنش به مرگ دلخراش دختر ۱۷ماهه بر اثر تجاوز پدرش، نوشت: از ⁧ قوه…

احتمال تعطیلی مترو و خدمات حمل و نقل عمومی در پایتخت اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,مدیریت بحران شهرداری تهران
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران از احتمال تعطیلی مترو و حمل و نقل عمومی پایتخت در صورت گسترش کرونا ویروس خبر داد.

 به گزارش ایلنا، رضا کرمی محمدی در نشست خبری مجازی به منظور تشریح اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس گفت: اقدامات در ۵ کارگروه تشکیل شده عمیقتر در حال اجرا است و پیش بینی شده است برای مدت حداقل سه ماه که درگیر شیوع کرونا هستیم کارگروه های مشخص شده بتوانند به فعالیت ها ادامه دهند. 

 

او ادامه داد: علاوه بر فعالیت هایی که در هریک از کارگروه ها در حال اجرا است، بحث پشتیبانی لجستیک برای وزرات بهداشت مطرح شد و ۸ پایگاه مدیریت بحران در اختیار آنها قرار گرفت تا بتوانند آنها را تجهیز کنند و اگر نیاز است از سوله ها  برای بیماران در دوران نقاهتگاهی استفاده شود.

 

کرمی محمدی گفت: برای تامین اقلام نیز با کمک ستاد مقابله با کرونا تهیه و در اختیار افراد قرار گرفت و پیگیر هستم که از استان های مختلف بتوانیم به بحث پشتیبانی ادامه دهیم. 

 

او با اشاره به نهایی شدن فروش آنلاین در فروشگاه  های شهروند و میادین میوه و تره بار گفت: در فروشگاه های شهروند و میادین تره بار نیز به صورت لجستیک نیازمند کمک هایی بودند و در ارتباط با انبار اقلام و ذخیره سه ماهه نیازهای مردم باید لحاظ می‌شد که این مساله رخ داده و در حال پیشرفت است و پشتیبانی لازم در حال اجرا است. در سازمان میادین و میوه و تره بار و فروشگاه شهروند نیز تا پایان این هفته فروش آنلاین اجرائی خواهد شد. 

 

او در پاسخ به این سوال که آیا وزرات بهداشت قصد استفاده از سوله های مدیریت بحران شهرداری را دارد یا این مساله منتفی است، گفت: درخواست از سوی وزارت بهداشت بوده است، اما هنوز به مرحله ای نرسیده است که بخواهند از آن استفاده کنند. شنیده ام که شاید در روزهای آینده بیماران به اولین سوله منتقل شوند. 

 

کرمی محمدی درخصوص عدم رضایت شهروندان از تبدیل سوله های ورزشی به نقاهتگاه بیماران کرونایی و آتش زدن یکی از سوله ها در منطقه ۱۹ گفت: از ابتدا که این درخواست از سوی وزارت بهداشت مطرح شد، بین ۱۱۵ سوله موجود، مطالعه کاملی انجام دادیم  و آنهایی که بیشترین فاصله به مناطق مسکونی را داشتند انتخاب کردیم. این ۸ سوله فاصله خوبی از محل سکونت مردم دارند و مردم نباید نگران این باشند که در یک منطقه مسکونی این کار را انجام می دهیم. 

 

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران درباره آمادگی شهرداری در مدیریت شهر در صورت گسترش بیماری گفت: مهمترین مساله که ما می توانیم انجام دهیم، محدودکردن ترددها است و شاید اگر استانداری تهران این اقدام را انجام ندهد، ستاد به این مرحله برسد. مترو و خدمات حمل ونقل عمومی را تقریبا تعطیل اعلام کنیم.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا برای کاهش فعالیت حمل ونقل عمومی در روزهای آینده تصمیمی اتخاذ شده گفت: فعلا تصمیم گرفته نشده است، اما در جلسه ای که روز گذشته در قرارگاه ثارالله برگزار شد این  صحبت مطرح شد، اما استانداری باید این موضوع را اعلام کند ،مگر اینکه شهرداری و آقای حناچی به این نتیجه برسند که خودشان راسا اقدام کنند و به نظر می رسد در یک مقطع کار مثبتی باشد. 

 

کرمی محمدی درخصوص احتمال افزایش سوله های تجهیز شده به بیش از 8 مورد گفت: به نظر نمی رسد، چرا که علاوه بر این سوله ها هم شهرداری جاهای بهتری دارد که معرفی هم شده است و دور از مردم است و هم سازمان های نظامی و ارتش ورود کردند به این ماجرا و به نظر نمی رسد ظرفیت اضافه ای لازم باشد. 

 

او همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر شباهت نداشتن ضدعفونی معابر در شهر تهران با سایر کانون های کرونا گفت: ممکن است درجات تاثیر این ضدعفونی نسبت به جاهای دیگر کمتر باشد، اما اینگونه نیست که اصلا تاثیری نداشته باشد. بنابر این یک تاثیر حداقلی را در معابر عمومی دارد. اما در فضاهای بسته مانند مترو تاثیر خوبی دارد و مورد تایید کارشناسان است. 

 

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چند نقطه تهران از جمله سعادت آباد به عنوان مکان های پرخطر کرونا عنوان شده اند را تایید می کنید گفت: احتمالا به وسیله نرم افزار وزارت ارتباطات آمده است و این نتیجه تست ها است که ارائه می شود. از آنجایی که مناطقی مانند سعادت آباد بیشتر از این نرم افزار استفاده کرده اند، نتایج اینگونه شده است و اگر در مناطق جنوبی شهر اطلاعات با این نرم افزار تکمیل شود، مسلما نقاط حساس بیشتر از نقاط مرکزی و جنوبی است، در نتیجه خیلی نمی توان به آن اعتماد کرد. 

 

او درباره چگونگی تامین امنیت بیماران در سوله ها گفت: ازنظر بهداشتی کاملا بررسی شده است که مشکلی برای مردم نباشد، بلکه کمک به آنها باشد. 

 

کرمی محمدی همچنین درخصوص ضدعفونی معابر درجه دو گفت: این معابر اگر توسط شهرداری مناطق راسا انجام شود، این اقدام را تشویق می کنیم. 

 

او در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری کمک هزینه مختص به کرونا برای تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مترو در نظر گرفته است گفت: هنوز صحبتی درباره آن نشده است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

    

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      
      وب گردی