آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حج عمره

حج عمره و زیارت همچنان تعطیل است/ مساجد در عربستان بازگشایی شدند

رسانه های خارجی از بازگشایی مساجد در عربستان سعودی و تداوم ممنوعیت حج عمره و زیارت در این کشور خبر دادند. به گزارش مهر به…


دادستان: دستگیری 29 نفر از زندانیان متواری زندان سقز/ 20 نفر خود را تسلیم زندان کرده‌اند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,زندان سقز
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: تا این لحظه 29 نفر از زندانیان فراری زندان سقز توسط نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه دستگیر شده و 20 نفر نیز خود را تسلیم زندان کرده‌اند. 

به گزارش فارس از سنندج، محمد جباری شنبه‌شب در گفت‌وگو با سیمای مرکز کردستان اظهار کرد: هشتم فروردین ماه جاری 74 زندانی از زندان سقز فرار کردند.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد: تا این لحظه 49 نفر از این تعداد توسط نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه دستگیر و یا شخصا خود را به زندان معرفی کرده‌اند.

 

جباری اذعان داشت: ۲۰ نفر از این 49 نفر زندانی فراری با رغبت و تمایل خود و به‌صورت خودتسلیمی به زندان بازگشته‌اند.

 

وی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل و بخشنامه جدید و وعده‌های داده شده این افراد از مزایای ارفاقی، تخفیفات قانونی و رأفت اسلامی برخوردار خواهند شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان اضافه کرد: سایر متواریان زندان سقز نیز شناسایی شده و به زودی دستگیر می‌شوند.

 

وی افزود: این افراد اگر تا پایان هفته جاری خود را به زندان تحویل دهند مشمول ارفاق و رأفت اسلامی می‌شوند، در غیر این‌صورت بعد از دستگیری با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

 

جباری تصریح کرد: زندانیان متواری اگر در مدت زمان تعیین‌شده خود را تحویل ندهند به مجازات جرم جدید محکوم و مشمول بخشنامه عفو هم نخواهند شد.

 

وی همچنین به برخی شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی در زمینه فرار این زندانیان به‌‌دلیل کرونا اشاره و ضمن تکذیب آن، گفت: محیط زندان براساس نظر کارشناسان حوزه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و متخصصان مربوطه کاملاً بهداشتی، امن و ایزوله است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------