X

آخرین اخبار جامعه


وضعیت آب تهران،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

آبفای تهران: از اول خرداد ‌ماه به مشترکان پرمصرف اخطار داده می‌شود

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: از اول خرداد ‌ماه به تمامی مشترکان پرمصرف و بدمصرف اخطار ارسال…

افزایش فروش کسب‌وکارهای اینترنتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد/ تدوین دستورالعمل‌های بهداشتی برای جشنواره فروش اینترنتی اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,کسب‌وکارهای اینترنتی
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: اینترنت رایگان توسط دولت برای فروشگاه های اینترنتی در چارچوب جشنواره فروش اینترنتی بهاره در نظر گرفته شد و خرید کالا با سلامت بیشتر، از مزایای مردم در خرید اینترنتی بوده است. 

به گزارش سیتنا، دکتر علی رهبری، در نشست خبری ویدیو کنفرانسی، افزود: فروشگاه های اینترنتی واسطه اصناف و مردم در جشنواره فروش بهاره بوده اند و ثبت نام شرکت کنندگان در جشنواره رایگان و سریع بود و بیش از ۲۰۰ هزار بازدید کننده از سایت جشنواره داشتیم و همینطور ۱۲۰۰ متقاضی کسب و کار اینترنتی در جشنواره داشتیم.

 

وی اضافه کرد: افزایش فروش کسب و کارهای اینترنتی در جشنواره بهاره بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد بوده است و در طرح جشنواره فروش اینترنتی ۳۱۹ کسب و کار اینترنتی مشارکت داشته اند.

 

رهبری ادامه داد: در مدل معماری جشنواره فروش بهاره، واحدهای صنفی آفلاین، فروشگاه های اینترنتی و خریداران در جشنواره فروش اینترنتی مشارکت دارند که واحدهای صنفی آفلاین شامل اصنافی از قیبل کیف، کفش، پوشاک، لوازم خانگی، تزیینی، آجیل و خشکبار و ... بوده است.

 

وی گفت: فروشگاه های اینترنتی نیز شامل تک فروشندگی و بازارگاه های چند فروشندگی و بسترهای آگهی الکترونیکی بودند که در این مدل معماری جشنواره، مشارکت نموده اند.

 

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت افزود: خریداران در این مدل معماری فروش اینترنتی به دو بخش خریداران اینترنتی و خریداران غیر اینترنتی تقسیم شده که در این چارچوب تامین امنیت خریدهای اینترنتی، معرفی کسب و کارهای معتبر و رسیدگی به شکایات و تخلفات نیز مد نظر بوده است.

 

رهبری اضافه کرد: عملیات اجرایی جشنواره توسط بخش خصوصی(اتاق اصناف) بود که تهیه محتوای اطلاع رسانی، هماهنگی بین واحدهای آفلاین و آنلاین و تامین مالی جوایز و قرعه کشی را در این راستا انجام دادند.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دوره قبلی برگزاری جشنواره فروش اینترنتی از ۲۳ اسفند سال ۹۸ به مدت یک هفته اجرا شد و تجربیات آن دوره در خصوص فعال سازی عملیات اجرایی جشنواره توسط بخش خصوصی یعنی اتاق اصناف، انجام شد؛ حتما در دوره جدید پایش و ارزیابی عملکرد فروشگاه اینترنتی در ارائه خدمات به واحدهای صنفی آفلاین توسط دولت، در نظر گرفتن قرعه‌کشی برای کالاهای هدف علاوه بر قرعه‌کشی برای عموم کالاها و تجمیع و یکپارچه سازی فعالیت‌های مشابه برای ایجاد هم افزایی در توان فروشگاه اینترنتی و پیشگیری از سردرگمی مردم در دوره جدید حتما مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

رهبری تصریح کرد: به دنبال ایجاد تسهیلات و سهمیه های جدید برای فروشگاه های اینترنتی حاضر در جشنواره و همچنین به دنبال تحریک ایجاد تقاضا و عرضه اینترنتی از طریق مشوق ها برای رونق گرفتن خرید و فروش اینترنتی هستیم.

 

وی گفت: در جشنواره فروش بهاره، مکانیزمی داشتیم که با نظارت اتحادیه ها، کسب و کارهای دارای مجوز حضور یابند و در رور دوم جشنواره سایت بازارگاه ایران جایگزین سایت فروش بهاره شده است و حدود ۲۰۰ فروشگاه اینترنتی الان عضو این سایت و جشنواره شده اند.

 

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت افزود: سایت نماد اعتماد الکترونیکی برای ثبت شکایات از کسب و کارها و فروشگاه های اینترنتی متخلف است و مردم و خریداران در تکمیل چرخه های نظارتی می توانند به ما کمک کنند.

 

رهبری اضافه کرد: اطلاعات نماد اعتماد الکترونیکی بر خلاف شایعات منتشر شده در فضای مجازی به هیچ وجه هک نشده است و تصاویر منتشر شده با اطلاعات نماد اعتماد الکترونیکی هیچ گونه تطابقی ندارد.

 

وی ادامه داد: با اقدام بانک مرکزی و شبکه پرداخت بانکی در اجرای رمز یکبار مصرف (پویا)، آسیب های رمز دوم اینترنتی کاهش پیدا کرد و امنیت پرداخت ارتقای جدی یافت؛ البته برای تامین امنیت هر چه بیشتر داده های شخصی مشتریان که نزد کسب و کارهای اینترنتی است، برنامه هایی در دست اقدام داریم.

 

رهبری تصریح کرد: هزینه های خرید اینترنتی کمتر از خرید حضوری است، کاهش رفت و آمدها و آلودگی ها از دیگر اثرات آن است، فروش اینترنتی نه فقط در دوران کرونا بلکه برای همیشه باید حمایت شود.

 

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت در نشست خبری ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران گفت: نظام سفارش دهی B2B بیشتر از طریق شبکه های ارتباطی خودشان و مذاکرات رو در رو هست و کمتر در حوزه و قالب خرید و فروش اینترنتی جای می گیرند و روی موضوع حضور B2Bها در جشنواره های فروش اینترنتی کار می کنیم و این موضوع را برای جشنواره های آتی مورد بررسی و واکاوی قرار خواهیم داد.

 

رهبری اعلام کرد: دستورالعمل بهداشتی برای جشنواره فروش با همکاری وزارت بهداشت تدوین و ابلاغ شده است الزامات بهداشتی فروشگاه های اینترنتی برای حضور در جشنواره شامل نگهداری، بسته بندی، حمل و تحویل سفارشات بوده است.

 

وی افزود: پایشگری سیستمی و انتشار سوابق کسب و کارهای دارای نماد در پاسخگویی به شکایات را برای افزایش اعتماد خریداران به کسب و کارهای اینترنتی را در دستور کار قرار دادیم.

 

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: می خواهیم یک بیمه یا صندوق ضمانت برای نماد اعتماد الکترونیکی در نظر بگیریم که این برنامه را برای جبران خسارات احتمالی در دستور کار داریم؛ البته نظارت بر حقوق مصرف کنندگان در کنار راه اندازی این بیمه یا صندوق می تواند وضعیت اعتماد مردم به خرید و فروش اینترنتی را ارتقا دهد.

 

رهبری اعلام کرد: از ۱۶ فروردین ماه دور دوم جشنواره فروش اینترنتی شروع شده است، میزان تخفیف های برخی صنوف بزودی اعلام می شود و همچنین برای عضویت کسب و کارها در جشنواره شرایطی از جمله داشتن پروانه فعالیت کسب و کار مجازی و نماد اعتماد الکترونیکی از آن جمله است، ارسال رایگان خرید بالای ۱۰۰ هزار تومان هم از دیگر شرایط است.

 

وی افزود: لحاظ کردن اعتبار مالیاتی برای کسب و کارها و فروشگاه ها مشوقی برای ورود آنها به فضای خرید و فروش اینترنتی است و چشم انداز ما برای جشنواره، بستری بلند مدت است، برای دوران پسا کرونا هم برنامه داریم.

 

رهبری ادامه داد: کسب و کارهای آفلاین خود می توانند فروشگاه آنلاین داشته باشند و محصولات خود را در سایت خود به مشتریانش عرضه کند.

 

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی که با رکورد فعالیت تاکسی ها مواجهیم، تاکسی ها با مجوز وزارت بهداشت می توانند حمل بار داشته باشند که اهتمام به این موضوع در حوزه لجستیک خریدهای اینترنتی قابل توجه است.

 

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از شرکت پست درخواست کردیم میزان تخفیف های خود را در این شرایط از ۲۰ درصد بیشتر کند تا در حوزه حمل و لجستیک خریدهای اینترنتی تسهیل ایجاد شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------