آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز/استقرار۸بالگرد برای اطفا حریق

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه برای تامین تجهیزات مورد نیاز با رایزنی با…


تداوم بارش‌ها در بیشتر مناطق کشور اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش‌ها در بیشتر مناطق کشور کماکان ادامه دارد، گفت: روز جمعه (۲۹ فروردین‌ماه) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود. 

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی امروز (۲۵ فروردین‌ماه) در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب، برخی مناطق جنوب شرق، شمال غرب و غرب کشور و در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در ارتفاعات و مناطق سردسیر نوار شمالی کشور بارش به شکل برف خواهد بود، تشریح کرد: روز سه‌شنبه (۲۶ فروردین‌ماه) بارش در نیمه شرقی کشور با کاهش نسبی دما همراه است. همچنین در برخی مناطق غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز نیز رگبار باران همراه با رعد و برق رخ می‌دهد.

 

ضیاییان ادامه داد: روز چهارشنبه (۲۷ فروردین‌ماه) در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، به تدریج کرمان و مناطقی از سیستان و بلوچستان رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه روز پنج‌شنبه (۲۸ فروردین‌ماه) علاوه بر مناطق مذکور، گستره بارش به شرق و مرکز کشور می‌رسد، تصریح کرد:‌ از روز جمعه (۲۹ فروردین‌ماه) با نفوذ سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، رگبار و رعدو برق همراه با وزش باد شدید آغاز می‌شود و به تدریج این شرایط جوی بیشتر مناطق نیمه شمالی کشور را دربر می‌گیرد.  

 

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ فروردین‌ماه) دریای خزر مواج است و امروز شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

 

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۶ فروردین‌ماه) کمی ابری تا نیمه ابری، در بعدازظهر رگبار باران همراه با وزش باد، با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتی گراد و روز چهارشنبه (۲۷ فروردین‌ماه) صاف تا کمی ابری، با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------