آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,ترافیک سنگین در محور چالوس و کرج

ترافیک سنگین در محور چالوس - کرج

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز از ترافیک سنگین در محور چالوس - کرج محدوده مرزن‌آباد خبر داد. گودرز محمودی در…


۲۰۰۰ تهرانی در معرض خطر "شن چاله های" منطقه ۱۸ اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,شن چاله
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران خواهان رفع مشکلات ابرچاله های منطقه ۱۸ شد و گفت: در ایام بارش اگر آب در "شن چاله" بیفتد بیش از ۲۰۰۰ نفر از جمعیت اطراف در خطر جدی قرار می گیرند. 

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی صبح امروز  پس از استماع گزارش دبیر شورایاری منطقه ۱۸ با بیان اینکه از مهم ترین مشکلات منطقه ۱۸ بر اساس ابر چالش ها، مسئله دستفروشان بوده و دلیل آن میزان بالای بیکاری در این منطقه است، گفت: مسئله این است که بیکاری در این منطقه از بالاترین نرخ  برخوردار است؛ بگونه ای که  ۸.۸ درصد جمعیت فعال منطقه ۱۸ بیکار هستند.

 

فراهانی با تاکید بر اینکه امیدواریم با گسترش روز بازارها در منطقه مشکل دستفروشان حل شود، تصریح کرد: چالش مهم منطقه که تهدید امنیتی می تواند داشته باشد مسئله ابرچاله ها است که در ایام بارش اگر آب در "شن چاله" بیفتد بیش از ۲۰۰۰ نفر از جمعیت اطراف در خطر جدی قرار می گیرند و افزایش ایمنی باید در دستور کار باشد بدین ترتیب قبل از آغاز فصل بارش باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

 

وی با بیان اینکه احداث ایستگاه مترو در این منطقه از اولویت های اصلی است، گفت: ۵ درصد جمعیت تهران در این منطقه زندگی می کنند؛ در حالی که با توجه به وضعیت کیفیت هوا در منطقه ۱۸ این  منطقه همیشه جزو مناطق قرمز و یا بنفش است و میزان آلودگی بسیار زیادی دارد و گاهی حتی در مرز بنفش قرار می گیرد که ناشی از کارخانه آسفالت و تولید بتن بوده که طبق بند ۲۰ باید منتقل شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------