صنفی که کرونا برایشان حسابی کار تراشیده است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,کرونا
با آمدن ویروس کرونا بسیاری از مشاغل خسارت و لطمات جبران ناپذیر و چندین میلیاردی را متحمل شدند و بعد از گذشت حدود ۹ ماه هنوز بسیاری از مشاغل نتوانسته اند از ضرر و زیانی که متضرر شده اند کمر راست کنند. 

به گزارش ایسنا، هنوز که هنوز است تعدادی از مشاغل در این استان هنوز مجوز فعالیت را دریافت نکرده و برخی از آن ها نیز با کم و زیاد شدن شیوع ویروس کرونا در مرحله ای قرار می گیرند که ادامه فعالیت آن ها متوقف شود و یا خیر.

 

اما در این میان صنف سنگ تراشی قبر از جمله مشاغلی بوده که با شیوع ویروس کرونا کار آن ها رونق خیلی زیادی گرفته و شاید روزی نباشد که مراجعه کننده ای برای سفارش سنگ قبر نداشته باشد.

 

۷۰درصد سنگ قبرهای آماده متعلق به فوت شدگان ناشی از کرونا بوده است

خراسانی یکی از سنگ قبرتراشان بجنوردی در گفت و گو با ایسنا، گفت: فعالیت سنگ تراش های بجنوردی نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا بسیار زیادتر شده است.

 

وی افزود: بیشتر سفارش های برای سنگ قبر به کارگاه های سنگ قبرتراشی می آید برای مزار فوت شدگان کرونایی است.

 

خراسانی ادامه داد: می توان گفت شاید حدود ۷۰ درصد از سنگ قبرهایی که در حال حاضر در بجنورد تراشیده می شود برای مزار فوت شدگان ناشی از ابتلا به کرونا بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه حدود هفت کارگاه سنگ تراشی در بجنورد وجود دارد، اظهارکرد: هفته ای حدود هفت و تا هشت سنگ قبر در هر کارگاهی تراشیده می شود.

 

خراسانی در ارتباط با اینکه بیشتر سنگ قبرهایی که از زمان شیوع ویروس کرونا تراشیده شده تاکنون مربوط به کدام گروه سنی بوده است، تصریح کرد: بیشتر سنگ قبرهای تراشیده شده برای گروه سنی میان سال بوده اما در این میان بیماران کرونایی جوان نیز بوده اند که برای مزار آن ها نیز سنگ تراشیده شده است.

 

وی با بیان اینکه مزار متوفیان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در بجنورد در گورستان پارک جاوید است، تاکید کرد: مزار این فوت شدگان به صورت یک طبقه است و سنگ مزاری که برای آن تراشیده می شود در اندازه یک متر و چهل سانت و در عرض ۵۰ است، بنابراین مشتری ها می توانند هر طرح و نقش و هر نوع سنگی را سفارش دهند.

 

ایجاد افسردگی با زیاد شدن متوفیان ناشی از بیماری کووید ۱۹

یکی دیگر از سنگ قبرتراشان بجنوردی در ادامه در گفت و گو با ایسنا تصریح کرد: هرچند که شغل سنگ تراشان قبر از زمان شیوع ویروس کرونا رونق گرفته اما به هیچ عنوان راضی نیستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: تعداد زیاد فوت شدگان طی این مدت بر روی روحیه سنگ تراشان نیز تاثیرگذاشته و سبب شده تا احساس افسردگی و ناامیدی داشته باشیم.

 

وی تاکیدکرد: ناراحتی زمانی خیلی زیادتر می شود که سنگ قبر برای مزاری تراشیده می شود که صاحب خانه آن فرد جوان، پزشک، پرستار، مادر جوان و یا سرپرست خانوار باشد.

 

این سنگ تراش قبر بجنوردی در ارتباط با قیمت سنگ های قبر نیز گفت: قیمت سنگ های قبر تا ۵۰ درصد افزایش یافته اما هزینه ها بسیار بالا رفته و درصدد هستیم تا قیمت ها را افرایش دهیم.

 

ابتلا به ویروس کرونا در خراسان شمالی به صورت خانوادگی شده است

سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه علوم پرشکی خراسان شمالی نیز در گفت و گو با ایسنا، گفت: ابتلا به ویروس کرونا در این استان به صورت خانوادگی شده است.

 

وی اظهارکرد: تعداد موارد بدحال مبتلا به ویروس کرونا به بیمارستان های استان نشان دهنده آن است که ویروس در سطح جامعه در حال چرخش است و این چرخش متاسفانه خانوادگی شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر خانواده ها با یکدیگر به بیمارستان ها مراجعه می کنند و علت آن این است که مواردی که در جامعه ابتلا پیدا می کنند در خانواده ها می چرخد و چرخش را بیشتر در خانواده ها کرده است.

 

هاشمی با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد موارد بستری مبتلا به ویروس کرونا در خراسان شمالی کاهش نیافته است، ادامه داد: هنوز موارد بستری در بیمارستان های بالای ۲۳۰ نفر است.

 

وی اظهارکرد: اما خوشبتانه تعداد موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس طی دو هفته گذشته کاهش یافته است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی