ادامه اعتراض کارکنان هلدینگ خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی | بیانیه 'حزب اسلامی کار' در حمایت از اعتراضات کارگران صنعت نفتاعتصاب و اعتراض کارکنان ایثارگر شرکت های پتروشیمی هدینگ خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی(ره)، کماکان ادامه دارد. 

 به گزارش ایلنا، کارکنان شرکت های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی، کماکان خواهان اجرای قانون در این هلدینگ بزرگ نفتی هستند.

 

هدینگ خلیج فارس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

یکی از این کارکنان به ایلنا، گفت: اعتصاب کارکنانِ ایثارگر شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) تحت مدیریت هلدینگ خلیج فارس به نشانه اعتراض به عدم اجرای طرح تبدیل وضعیت به رسمی توسط این شرکت ها، روز گذشته نیز ادامه داشت.

هدینگ خلیج فارس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

وی افزود: این اعتراضات تا زمانی که مدیران این هلدینگ به خواسته های آنان توجه ای نکنند، ادامه خواهد داشت.

هدینگ خلیج فارس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

هدینگ خلیج فارس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
 
هدینگ خلیج فارس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

هدینگ خلیج فارس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

بیانیه "حزب اسلامی کار" در حمایت از اعتراضات کارگران صنعت نفت

 روابط عمومی حزب اسلامی کار در مورد اعتراض کارگران صنعت نفت بیانیه‌ای را صادر کرد.

هدینگ خلیج فارس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

 به گزارش ایلنا، متن بیانیه به این شرح است: 

 

بسمه تعالی

طی روزهای اخیر اعتصابات و اعتراضات بخشی از کارگران صنعت نفت و پتروشیمی کشور دامنه وسیعتری یافته است. باید تاکید کرد که دولت و سایر دستگاه‌های حاکمیتی انتظامی و امنیتی و کارفرمایان اعم از دولتی و یا بخش خصوصی باید حق اعتراض و اعتصاب نسبت به عملکرد خود را به رسمیت بشناسند و در پی راهکار مناسب و منطقی و تعامل و گفتگو برای حل مشکلات برآیند. طبق مصوبه شورای عالی کار ظاهرا سقف منظور شده در قوانین و مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی درمورد افزایش مزد جرقه اولیه اعتصابات مورد اشاره بوده است و درافزایش حقوق‌های سال۱۴۰۰ برای کارگران برخی از آنان به دلیل قرار گرفتن در سقف افزایش دستمزد نتوانستند از تمامی ظرفیت ایجاد شده در افزایش سال جاری برخوردار شوند.

 

این موضوع خود به نوعی بی‌عدالتی مزدی انجامیده که دولت و دستگاهای اجرایی ذیربط باید به سرعت در این خصوص چاره اندیشی کنند. از سوی دیگر وجود تورم افسارگسیخته در دو سال گذشته موجب شده است اندک افزایش دستمزدها نیز ناکارآمد شده و همچنان موجب فشارهای طاقت فرسا به جامعه کارگری و سایر دستمزد بگیران و مستمری بگیران و بیکاران شده است. لذا راه چاره در رفع محدودیت‌ها برای تعیین مجدد دستمزد در سال جاری است. اینکه بدون توجه به شرایط سخت معیشتی جامعه کارگری بخواهیم چرخ تولید را به حرکت درآورده و منتظر بهبود وضعیت اقتصاد کشور و افزایش تولید ملی باشیم باید اسباب و تمهیدات لازم را نیز فراهم آوریم که تعیین دستمزد عادلانه و منطقی را به عنوان مهمترین عامل انگیزشی می‌توان مورد تاکید قرار داد. حزب اسلامی کار ضمن تاکید برحق مسلم اعتراض و اعتصاب برای همه کارگران ایران با توجه به شرایط کنونی کشور و تلاطمات اقتصادی حاصل از تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا به جامعه کارگری و کارفرمایی و دولت توصیه می‌کند تا با تعامل و گفتگو نسبت به حل و فصل مشکلات اقدام نمایند ملت شریف ایران پیوسته مدیون تلاش و همت کارگران شریفی است که هر لحظه برای سربلندی و عزت ایران و ایرانیان کوشیده‌اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی