غرق شدن ۴۷ نفر در دریای خزر طی ۲ ماه اخیر | بیشتر جانباختگان غیربومی و نوجوان بودند غرق شدن,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با اشاره به اینکه در روزهای طوفانی با وجود هشدارهای زیاد تعداد غرقی‌ها نیز زیاد بود، گفت: دریای خزر از ۱۵ خرداد تا ۱۵ مرداد ۱۶ روز طوفانی را تجربه کرد که در این ۱۶ روز ۱۶ نفر جان باختند. 

به گزارش صداوسیما، نقی کریمیان رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه شنا در دریای خزر از ۱۵ خرداد تا ۱۵ مرداد امسال جان ۴۷ تن را گرفت، گفت: ۲۶ تن از جانباختگان در ساعت کاری و ۲۱ تن نیز خارج از ساعت کاری در دریا غرق شدند.

 

او با بیان اینکه دو موضوع در آمار غرق‌شدگان نگران‌کننده است و جای تامل دارد، افزود: یک‌سوم افرادی که غرق شدند مازندرانی و بیشتر جان‌باختگان نیز در سنین نوجوانی بودند.

 

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: ۱۳ تن از غرق‌شدگان در بخش خصوصی، ۹ تن در مناطق غیرقابل پوشش و ۲۵ تن نیز در مناطق شنا ممنوع به دریا رفتند و جان خود را از دست دادند.

 

کریمیان با بیان اینکه در روزهای طوفانی با وجود هشدارهای زیاد تعداد غرقی‌ها نیز زیاد بود، گفت: دریای خزر از ۱۵ خرداد تا ۱۵ مرداد ۱۶ روز طوفانی را تجربه کرد که در این ۱۶ روز ۱۶ نفر جان باختند.

 

او افزود: ناجیان غریق مستقر در سواحل در این مدت ۴۷۶ نفر را از غرق شدن در دریا نجات دادند که از این تعداد ۳۷۰ نفر مرد و بقیه خانم بودند.

 

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه مسافران تا هفته گذشته نیز به هشدارهای ناجیان برای ممنوع بودن شنا توجهی نمی‌کردند، گفت: حضور مردم در سواحل دریای خزر از ابتدای هفته کاهشی شده است که احتمالا به ترس مردم از سویه جدید کرونا برمی‌گردد.

  

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------