گل‌محمدی: پیروزی امروز تقدیم به هواداران خاص پرسپولیس/ پرکاس: شاگردانم جانانه جنگیدندیحیی گل محمدی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پیروزی تیمش مقابل صنعت را به بانوان هوادار این تیم تقدیم کرد.

به گزارش تسنیم، یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی 2 بر صفر پرسپولیس مقابل صنعت نفت در نشست خبری اظهار داشت: به نوبه خودم این برد را به هواداران خاص تیم‌مان یعنی بانوان پرسپولیسی گرامی تقدیم می‌کنم که حضورشان پرشور، گرم و بانشاط بود. همین‌طور از همه هوادارانی که امروز تشویق‌مان کردند، تشکر می‌کنم و پیروزی امروز تقدیم آنها. جو خوبی در ورزشگاه حاکم بود و از تک تک تماشاگران سپاسگزاریم. جو خوبی که در ورزشگاه وجود داشت، باعث شد بازیکنان انگیزه زیادی پیدا کنند و این حضور گرم‌شان انگیزه فوق‌العاده‌ای به تیم داد و از همه آنها تشکر می‌کنیم. در حضور هواداران حیف بود بازی را نمی‌بردیم.

 

نفت برای همه تیم‌ها دردسر ایجاد می‌کند

وی در ادامه افزود: نیمه اول برای ما خوب بود و کنترل بازی را در اختیار داشتیم. ما با پاس‌های کوتاه موقعیت‌های خوبی ساختیم و حریف را کنترل کردیم. به غیر از یک اشتباهی که در نیمه اول انجام دادیم، موقعیتی به حریف ندادیم. در نیمه دوم، حریف ما عملکرد خوبی داشت و نباید از کیفیت فنی این تیم غافل باشیم. قطعاً نفت برای همه تیم‌ها دردسر ایجاد می‌کند. در نیمه دوم شاهد بودیم نفت آبادان به خوبی به بازی مسلط شد و موقعیت‌های خوبی ایجاد کردند.

 

پرسپولیس نباید در زمین خودش دنبال حفظ گل باشد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد: در بخشی از بازی وقتی جلو می‌افتیم باید بیشتر کار کنیم. درست است که باید از گلی که زدیم دفاع کنیم، ولی به بازیکنانم گفتم باید برای گل دوم برویم. پرسپولیس نباید در زمین خودش اینجوری دنبال حفظ گل باشد. از بازیکنانم تشکر می‌کنم چون بازی سختی بود و آنها تلاش خودشان را کردند و با انگیزه بالایی وارد زمین شدند. از تک تک بازیکنانم تشکر می‌کنم چون گرفتن این سه امتیاز از لحاظ روحی و روانی کمک‌مان می‌کند. باید از این بازی درس بگیریم تا تجربه بیشتری برای زیبا بازی کردن کسب کنیم.

 

گل‌محمدی درباره اینکه تیمش با وجود کسب سه امتیاز تیم برتر زمین نبود، گفت: درباره این مسئله صحبت کردم و فکر کنم پاسخ سؤال‌تان در صحبت‌هایم بود.

 

گل نخوردن می‌تواند تضمین قهرمانی باشد

گل‌محمدی در واکنش به طرح این موضوع که نقطه قوت تیمش در خط دفاعی و گل نخوردن است، خاطرنشان کرد: امروز دو سه موقعیت به حریف دادیم و عملکرد علیرضا بیرانوند در برخی صحنه‌ها خوب بود و نشان داد کیفیت بالایی دارد و بدون شک باید نفر اول تیم ملی در جام جهانی باشد. همینطور خط دفاعی تیم که در گل نخوردن تیم تأثیرگذار هستند. وقتی چهار بازی گل نمی‌خورید حس خوبی است و این روند می‌تواند به ما کمک کند و گل نخوردن می‌تواند تضمین قهرمانی باشد. وقتی توپ نداریم وظایف دفاعی بازیکنان مشخص است و باز هم می‌گویم می‌توانیم بهتر دفاع کنیم و توپ‌گیری بیشتری داشته باشیم. هنوز جا داریم و باید انتقال‌دهنده خوبی باشیم.

 

خوشحالیم فوتبال ایران سر و سامان پیدا می‌کند

وی درباره انتخاب مهدی تاج به‌عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال گفت: در کنفرانس قبل از بازی در مورد این موضوع صحبت کردم. روندی که وجود داشت در نهایت باعث برگزاری انتخابات شد. فوتبال ایران در آسیا شناخته شده است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و لغو یا دوباره برگزار شدن مجمع انتخابات فدراسیون در شأن فوتبال ما نیست و باید برنامه‌ریزی درست و بهتری داشته باشیم. خوشحالیم فوتبال ایران سر و سامان پیدا می‌کند و برای تاج و همکارانش آرزوی موفقیت دارم.

 

***

 

پرکاس: بازیکنان پرسپولیس قدر تک موقعیت‌های‌شان را دانستند/ نمی‌توانستیم بی‌احتیاط باشیم

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت:‌ با توجه به بضاعت باشگاه‌‌مان و نفراتی که در اختیار داریم، سیستم اولیه‌مان را طوری چیدیم که بتوانیم بازی را کنترل کنیم.

 

رضا پرکاس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

رضا پرکاس در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: درباره بازی باید بگویم که ما می‌دانستیم در آزادی بازی می‌کنیم و بازیکنان پرسپولیس هماهنگی کامل را با هم دارند. ما با توجه به بضاعت باشگاه‌‌مان و نفراتی که در اختیار داریم، سیستم اولیه خود را طوری چیدیم که بتوانیم بازی را کنترل کنیم. فشار حریف زیاد بود و توانستند به گل برسند. ما هم در دقیقه 35 تعویض کردیم که بتوانیم بازی را در دست بگیریم.

 

وی ادامه داد: در نیمه دوم با سه تعویضی که انجام دادیم، یک بازی سراسر هجومی انجام دادیم و بازی را روی زمین کشاندیم. تیم ما به سادگی می‌تواند روی زمین توپ را به گردش در‌آورد و همین مسئله باعث شد که به پرسپولیس فشار وارد شود. چند موقعیت گل هم داشتیم و باید بدانیم که در فوتبال مدرن تک موقعیت‌ها بسیار بسیار اهمیت دارند.

 

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان خاطر نشان کرد: پرسپولیس هم تیم پرمهره‌ای است و نمی‌خواهم کارمان را توجیه کنم. تعویض‌های این تیم نشان داد که تیم دوم‌شان هم مثل تیم اول‌شان کار می‌کند. در این بین بچه‌های ما جانانه جنگیدند و خیلی تلاش کردند، به هر جهت فوتبال است و بازیکنان پرسپولیس قدر تک موقعیت‌های‌شان را دانستند و دوباره به گل رسیدند. ما باید نقاط ضعف و قوت‌مان را بررسی کنیم و با تمام قوا در بازی بعدی سه امتیاز را در خانه بگیریم و با بالای جدول فاصله‌ نگیریم.

 

پرکاس در واکنش به طرح این موضوع که هواداران آبادانی از وضعیت نقل‌وانتقالات این تیم ناراحت هستند، گفت: بودجه باشگاه در اختیار من نیست و مربوط به مدیریت باشگاه می‌شود. مطمئن باشید مدیریت باشگاه تمام تلاشش را کرده است. بودجه هر تیمی محدود است و صنعت نفت هم از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به قوانینی که وضع شده، دست مدیریت باشگاه ما بسیار بسته است، ولی هواداران متوجه باشند ما در حد توان‌مان یارگیری کردیم و امیدواریم که روز به روز بهتر شویم.

 

«صنعت نفت در نیمه اول با احتیاط بازی کرد، ولی در نیمه دوم بازی را در دست گرفته بود. آیا این تیم از ابتدا نمی‌توانست با هدف پیروزی به زمین بیاید؟»، پرکاس در پاسخ به این سؤال خاطرنشان کرد: ما یکسری تعویض‌ها را انجام دادیم که بازیکنان تعویضی مصدوم بودند. اگر آن بازیکنان از ابتدا در ترکیب تیم قرار می‌گرفتند ممکن بود در دقیقه 30 سه بازیکن‌مان را تعویض کنیم، پس ما نمی‌توانستیم بی‌احتیاط باشیم. ما هدف‌مان این بود که در نیمه اول بازی را کنترل کنیم.

 

وی یادآور شد: ما در نیمه اول هم یک موقعیت داشتیم و فرهادی اگر دقت می‌کرد می‌توانست بازی را به تساوی بکشد. در نیمه دوم بازیکنانی را که به لحاظ تکنیکی مدنظر ما بودند به زمین آوردیم تا تکنیک خط هافبک را تقویت کنیم. ما می‌توانیم به راحتی در زمین بازی کنیم و قبول کنید تیم حریف به صورت اتوماتیک خسته‌تر می‌شود. خستگی آنها این امکان را می‌دهد که بازیکنان تکنیکی ما راحت‌تر کار کنند.

 

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت در مورد اینکه علی‌رغم حرف و حدیث‌ها و مخالفت‌هایی که وجود داشت مهدی تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شده است، تصریح کرد: به هر جهت باید به این انتخاب احترام بگذاریم. دیروز یک انتخابات دموکراسی بود و وقتی یک نفر با بالای 60، 70 درصد رأی می‌آورد یعنی مجمع قبولش دارد و باید به این نوع انتخاب احترام بگذاریم. تیم ملی و فوتبال ما در وضعیت بسیار حساسی هستند و تاج هم تجربه بسیار خوبی دارد و با فوتبال بیگانه نیست. این موضوع می‌تواند به فوتبال ما کمک کند. به نظر من علی‌رغم تمام رقابتی که وجود داشت الان انتخابات تمام شده است و همه باید یک هدف را دنبال کنیم و آن هم باید پیشرفت فوتبال ایران باشد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022