مدیرعامل نفت مسجد سلیمان: داور برای افشین پیروانی سوت می‌زد!مدیرعامل نفت مسجد سلیمان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
هدایت یزدی درباره دیدار مقابل پرسپولیس تهران و حواشی اخیر پیرامون میزبانی این باشگاه صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، هدایت یزدی مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان درباره اعتراض به داوری بازی پرسپولیس تهران اظهار داشت: به نظر ما نیاز به سرمربی و مدیر و غیره نداریم ما باید قاتلاق بیاوریم تا نتیجه بگیریم! در مسابقات برابر استقلال، پیکان و پرسپولیس فیلم مسابقات را نگاه کنید. ببینید کی بازی ها را در آورد؟ ناظر و نماینده داورانی که هنوز قوانین و مقررات را نمی دانند و دو روز قبل از بازی می آیند و دو سه بار بازدید می‌کنند. آقای خلیفه سلطان تمام سوراخ سنبه‌های ما را گشت ولی چمن را بررسی نکرد! 

 

او ادامه داد: یک ساعت قبل از بازی آقای یحیی گل محمدی و آقای پیروانی باید بگویند که زمین چمن مسابقه بلند است؟ شما به عنوان ناظر بازی در اختیار افشین پیروانی هستید اما سه امتیاز بازی را آقای خلیفه سلطان دادید، رفت. الان هم گزارش می نویسید که چه بوده و چه نبوده؛ بر علیه من و تیمم مینویسی. من به تیمم افتخار می کنم.

 

یزدی افزود: به هواداران هم افتخار می کنم اما زورمان به داور، فدراسیون و این عوامل نمی رسد. فوتبال برای ما نیست، باید از این شهر برود، هر روز یک ایراد می گیرند. امسال که شکل فوتبالی گرفتیم و یک تیم خوب بستیم همه بسیج شدند که این تیم نتیجه نگیرد. ما باید یک عده ای را استخدام کنیم که بتوانند حق مان را بگیرند. آقای خلیفه سلطان حواشی فوتبال را دیده اما خود فوتبال را ندیده است.

 

مدیرعامل نفت مسجد سلیمان با اشاره به اتفاقات داوری بازی برابر پرسپولیس گفت: داور کاملا تحت تاثیر نیمکت پرسپولیس بود. کاملا تحت تاثیر بود. آن صحنه اگر پنالتی نباشد من دیگر سمت فوتبال نمی آیم. از فوتبال خداحافظی می کنم. به راحتی و مانند آب خوردن چنین تصمیمی می گیرند؛ بله، چون تحت تاثیر افشین پیروانی بود. آن سوت را برای افشین پیروانی زد! من را متهم می‌کنند، اشکال ندارد متهم کنند، این کاملا واضح بود.

 

او ادامه داد: داور از دقیق یک روی مخ تماشاگران ما بود. رفتارش طوری بود که تحت تاثیر قرار گرفت، نماینده فدراسیون کاملا در اختیار نیمکت پرسپولیس بود. کسی جرات نداشت تکان بخورد. حرف نمی زنیم سرمان را می برند، حرف می زنیم محروم مان می کنند. نمی دانیم باید چه کار کنیم. شما هم به جای کمک می گویید شرایط خراب است. من باید تیمداری کنم، شما باید شرایط را درست کنید.

 

یزدی درخصوص باشگاه داری همراه با نفت در لیگ برتر گفت: من تیمم را درست مدیریت می کنم ولی نمی توانم با داور، نماینده، نیمکت حریف بجنگم. چند بازی باید اینطور باشد. کارشناسان نظر بدهند اگر غیر از این بود و این توپ پنالتی نبود از این فوتبال خداحافظی می کنم. اگر مقابل استقلال و پیکان هم پنالتی درست نبود از فوتبال خداحافظی می کنم.

 

او با اشاره به شرایط میزبانی نفت بیان کرد: سخت شان است که میهمان ما باشند؟ یک روز می خواهید در مسجد سلیمان زندگی کنید. ما 365 روز در این شهر زندگی می کنیم. دلتان برای ما نمی سوزد. یک روز می خواهید اینجا باشید اذیت می شوید. آقای فدراسیون اگر اذیت می شوید ما جزوی از این کشور و خاک هستیم. اگر نیست، من به عنوان یک تیم دار چه کاری باید انجام بدهم. من باید به تیمم برسم. به نظرم یک روز سخت هم نیست. یک روز آرزوی تیم های تهرانی این بود بیایند یک بازی دوستانه در شهر اولین ها داشته باشند. باور کنید همین بود. از استقلال، پرسپولیس، راه آهن، بانک ملی، پاس و وحدت آرزوی این را داشتنند که یک بازی دوستانه با ما داشته باشند. الان یک طوری شده که همه چیز برای آن‌هاست و سخت است که به اینجا بیایند. تازه از بالا به پایین به مجموعه شهر ما نگاه می کنند. ما باید از نقشه ایران خارج شویم! اینطور به ما می گویند انگار ما جزو ایران نیستیم. شما کمک کنید تا شهرمان آباد شود.

 

یزدی در پایان گفت: هر روز ما را تهدید می کنید که بازی در شهر دیگری برگزار شود. برای شما سخت است که ما نتیجه می گیریم؟ باشد ما به کادرفنی و بازیکنان می گوییم که نتیجه نگیرید و فدراسیون می خواهد این تیم در لیگ برتر نباشد. یک روز می خواهند به شهر ما بیایند ناراحت می شوند. گناه این مردم چیست که محروم شوند؟ مجموعه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و گزارش هایی که بر علیه ما می نویسند خیلی از چیزها را می بینند اما یک آب معدنی را می بینند و همان را بزرگ می کنند. چون سخت است، ظاهرا ما باید از فوتبال کنار برویم. به نظرم کارهایی که باشگاه های دیگر انجام می دهند را ما باید انجام بدهیم. من به بازیکنانم افتخار می کنم. به کادرفنی افتخار می کنم و همه با قلب شان بازی می کنند. این باخت هیچ چیزی از ارزش های مجموعه ما کم نمی کند. خوشحالم هواداران خوبی داریم که همیشه کنار ما بودند و دست شان را می بوسم و به آن ها افتخار می کنم که از این شکل فوتبالی لذت می برند. یک خسته نباشید به کادرفنی و بازیکنان می گویم. این فوتبال است و بازی تمام شده است و باید به فکر بازی های بعدی مان باشیم.

 

***

 

باشگاه پرسپولیس: ما ضرر کردیم، آنوقت شما طلبکارید؟/ آقای مهاجری شهامت عذرخواهی داشته باشید

باشگاه پرسپولیس نسبت به اتفاقات بازی با نفت مسجد سلیمان واکنش نشان داد.

 

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد این اولین باری نیست که داوری یک مسابقه اشتباهاتی علیه پرسپولیس داشته اما به نظر می‌رسد در فصل جاری، یک پدیده جدید وارد فوتبال ایران شده یا حداقل بیشتر از گذشته مورد استفاده برخی باشگاه‌ها قرار می‌گیرد: وارونه‌نمایی. به این شکل که پرسپولیس از داوری ضرر می‌کند اما تیم طلبکار از داور، حریفی است که به واسطه جریان‌هایی در فضای مجازی، قصد دارد چیز دیگری را القا کند. نظیر اتفاقی که در بازی قبلی هم رقم خورد.

 

بنابر این شاید لازم باشد که با استناد به نظر اکثریت کارشناسان داوری، اتفاقات بازی شب گذشته را مرور کنیم: در نیمه نخست بازی با نفت مسجد سلیمان باید یک پنالتی روی مرتضی پورعلی‌گنجی (دقیقه ۵) گرفته و گل یورگن لوکادیا (۴۵+۴) هم قبول می‌شد. ضمن اینکه در فرصت مسلم گلزنی در دقیقه ۴۴ کمک داور به اشتباه، آفساید بازیکنان پرسپولیس را اعلام کرد. حتی اگر حرف و حدیثی باقی مانده باشد، با پنالتی اعلام ‌نشده دقیقه ۹۰+۷ خاتمه خواهد یافت.

 

از طرف دیگر به گفته یکی از ناظران داوری که به تازگی از جمع داوران خداحافظی کرده، هر دو صحنه داخل محوطه جریمه پرسپولیس آلوده به شبیه‌سازی بودند و داور به درستی تصمیم به ادامه بازی گرفته است.

 

حتی پس از اینکه اهالی فوتبال نظرات کارشناسان داوری را مطالعه کردند و دریافتند که پرسپولیس از داوری متضرر شده، این جریان مسموم به سراغ وهم و خیال‌های عجیب رفت و ادعاهایی را به میان آورد که حتی از سوی شاهدان عینی تکذیب و مشخص شد که نه بین نیمه کسی برای اعتراض، توصیه و هرچیز دیگری به سراغ داوران رفته و نه کمک‌داوران ویدیوی پنالتی روی پورعلی‌گنجی و گل صحیح لوکادیا را تماشا کرده و برای قضاوت نیمه دوم به زمین آمده‌اند.

 

همه این‌ها اتفاقات مربوط به پس از بازی است و در طول بازی نیز گروهی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه همراه با برخی از اعضای تیم میزبان، کارزاری همه‌جانبه را برای فشار روانی و فیزیکی به داور آغاز کردند که نتیجه‌ به‌هم زدن تمرکز تیم داوری نیز عدم اعلام دو پنالتی برای پرسپولیس و مردود کردن یک گل صحیح بود که البته باشگاه پرسپولیس اطمینان دارد با اشتباه سهوی رقم خورده‌اند.

 

البته سوال بی پاسخ این است که پس از بارش بطری و سنگ روی سر کمک داور که تمرکز را از او گرفت و همچنین شعارهای دسته‌جمعی توهین‌آمیز، چرا داور بازی را متوقف نکرد و با این دسته از تماشاگرنماها مماشات کرد؟

 

در مجموع، نکته مهم این است که حتی اگر داور مرتکب اشتباهی شده، مجرای قانونی برای رسیدگی وجود دارد و باشگاه پرسپولیس نیز شکایت خود را در همین خصوص تنظیم کرده و بی سروصدا در اختیار کمیته داوران قرار داده است. اما مشخص نیست چرا برخی قصد دارند با توهین، تهمت، تهدید و توهم‌توطئه اهداف خود را پیش ببرند و فضای فوتبال را مسموم کنند؟

 

آقای مهاجری، سرمربی تیم حریف به چه حقی به خود اجازه داده راجع به مدیر تیم پرسپولیس اینگونه صحبت کند؟ به گواه افراد حاضر در ورزشگاه و داوران و ناظر بازی هیچ فردی از باشگاه پرسپولیس حتی به سمت رختکن داوران هم نرفت. همین صحبت آقای مهاجری فضای مسمومی را به وجود آورده که ایشان با تهمت خود آغازگر آن بوده‌اند. باشگاه پرسپولیس از این مربی شکایت کرده و باید پاسخگوی تهمت ناروای خود باشند و حداقل حالا که متوجه شده‌ آمار غلط به او داده‌اند شهامت عذرخواهی را داشته باشند.

 

درخواست همیشگی باشگاه پرسپولیس از مسئولان محترم کمیته انضباطی و اخلاق این است که با سرعت بیشتری به این موارد رسیدگی و احکام را زمانی صادر کنند که بازدارندگی و اثر خود را از دست ندهد. همچنین باشگاه پرسپولیس  مثل همیشه به داوران احترام گذاشته و امیدوار است که قضاوت آنها تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نگیرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022