گل‌محمدی: گل اول استقلال آفساید بود/ ساپینتو: فرصت خیلی گران‌بهایی را از دست دادیمگل محمدی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد، گل اول استقلال در موقعیت آفساید وارد دروازه سرخپوشان شده است.

به گزارش تسنیم، یحیی گل‌محمدی پس از تساوی 2 - 2 دربی 99 پایتخت اظهار داشت: در مجموع فکر می‌کنم دربی جذابی بود. هر کسی که این بازی را دید فکر می‌کنم از تماشای آن لذت برد. نیمه اول نیمه خوبی برای ما بود؛ بازی را خوب کنترل و مدیریت کردیم و گل خوبی هم زدیم، ولی متأسفانه روی یک غفلت و عدم سخت‌گیری گل اول را خوردیم که البته مشکوک به آفساید بود و باید کارشناسان در مورد آن صحبت کنند. صحنه‌ای که من دیدم به نظرم آفساید می‌آمد.

 

حق ما پیروزی در دربی بود

وی ادامه داد: موقعیت داشتیم که به گل دوم برسیم، ولی به نظرم موقعیت‌سوزی کردیم. در شروع نیمه دوم باز هم یک گلی خوردیم که روی انتقال بود و باید جاگیری‌مان بهتر بود و در کار دفاع سخت‌گیرتر بودیم. به هر حال بعد از گل هم توانستیم بازی را خوب مدیریت کنیم و در زمین حریف پاس دادیم و موقعیت‌های خوبی برای شوت‌زنی و ایستگاهی داشتیم. خدا را شکر گل مساوی را هم زدیم، ولی در مجموع فکر می‌کنم می‌توانستیم برنده از زمین خارج شویم. بازیکنان‌مان خیلی انرژی گذاشتند و زحمت کشیدند. یک بازی سراسر هجومی هم به نمایش گذاشتیم و فوتبال بازی کردیم. فکر می‌کنم حق بچه‌های ما واقعاً برد بود. از آنها تشکر می‌کنم و امیدوارم از بازی‌های بعد بتوانیم روند پیروزی‌های‌مان را به دست بیاوریم.

 

غیبت لوکادیا و دیاباته به چشم نیامد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا از سیستم تیمش در غیاب لوکادیا و دیاباته راضی است و آیا امکان دارد در بازی‌های بعد هم همین روش را ادامه دهند، گفت:  دو روز مانده به بازی یک اتفاقاتی برای ما افتاد که غیرقابل پیش‌بینی بود. هفته قبل از آن هم دیاباته مصدوم شد و ما دو مهاجم تخصصی‌مان را از دست دادیم، ولی واقعاً امروز به نحوی بازی کردیم که نبود این بازیکنان زیاد به چشم نیامد،‌ چون یک بازی هجومی را به نمایش گذاشتیم.

 

وی افزود: به هر حال بازیکنانی که در آن پست بازی کردند خیلی موقعیت‌سازی کردند. ما از بازیکنان خط حمله و از چهار نفر جلو انتظار داریم کار ترکیبی کرده و موقعیت ایجاد کنند. این کاری است که مهاجمان انجام می‌دهند و به نظرم امروز تیم ما خیلی خوب این کار را انجام داد. هر موقع توانستیم در زمین حریف پاس بدهیم و کار ترکیبی کنیم توانستیم خوب باشیم. شاید روی ارسال‌ها مثلاً مهاجم تخصصی نداشتیم که سر بزند، ولی موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم.

 

اگر تمام فکر و ذکرمان غیبت لوکادیا و دیاباته باشد، بازی‌های بعد را هم از دست می‌دهیم

گل‌محمدی در مورد اینکه برای بازی‌های آینده در غیاب مهاجمان تخصصی چه برنامه‌ای دارد، تصریح کرد: مجبوریم این روند را ادامه دهیم. اگر بخواهیم تمام فکر و ذکرمان این باشد که دو مهاجم‌مان را از دست دادیم بازی‌های بعد را هم از دست می‌دهیم. به هر حال کار سخت‌تر است؛ لوکادیا آقای گل لیگ بود، شیخ دیاباته هم روند خوبی را طی می‌کرد. به هر حال داشتن این‌ بازیکنان می‌تواند خیلی به روند تیم و سیستم هجومی آن کمک کند، ولی سعی می‌کنیم با تمرین بیشتر و خلق موقعیت بیشتر این کمبود را جبران کنیم. کار خاصی از دست ما بر نمی‌آید جز اینکه تمرکزمان را روی بازی‌ها بگذاریم و بهتر و بیشتر تمرین کنیم.

 

نمی‌دانم ما و هواداران چطور باید با کاری که لوکادیا انجام داد کنار بیاییم

«آیا لوکادیا به پرسپولیس بازمی‌گردد؟»، وی در واکنش به طرح این سؤال گفت: نمی‌دانم؛ او اگر بخواهد برگردد هم دربی را از دست داده است. شاید این بازی سرنوشت قهرمانی را مشخص کند. نمی‌دانم برمی‌گردد یا خیر؛ اینکه اصلاً برگرداندن او می‌تواند مثمرثمر باشد یا خیر. وقتی در بهترین و سخت‌ترین شرایط فوروارد خودت را از دست می‌دهی کار برای خودش و ما سخت می‌شود. اینکه چطور ما، بازیکنان و هواداران با این مسئله کنار بیایم! به هر حال این بازی برای تیم ما سرنوشت‌ساز بود.

 

اصلاً نمی‌دانم لوکادیا برمی‌گردد یا نه

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه سؤالات خبرنگاران درباره سرنوشت لوکادیا در مورد برخورد باشگاه با این بازیکن نیز توضیح داد: من نمی‌دانم او برمی‌گردد یا خیر. اینکه منافع باشگاه باید تأمین شود. قطعاً درویش و هیئت مدیره تصمیم خوبی در این مورد اتخاذ خواهند کرد. شاید بحث کمی فراتر از مدیریت هم رفته باشد، ولی در هر صورت این اتفاق افتاده است. نمی‌توانم زیاد در مورد این مسئله توضیح بدهم، چون نمی‌دانم قصد او برگشتن است یا خیر.

 

در چند روز آینده تکلیف لوکادیا مشخص می‌شود

«با توجه به مشکل پرسپولیس در خط حمله، در صورت عدم بازگشت لوکادیا به ایران آیا در نقل‌وانتقالات دنبال بازیکنان داخلی خواهید بود یا بازیکنان خارجی؟»، گل‌محمدی در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: اول باید تکلیف لوکادیا مشخص شود. در چند روز آینده این اتفاق خواهد افتاد. اینکه برمی‌گردد یا خیر، یا اینکه اصلاً برگشتنش به چه صورت است. من الان نمی‌توانم جواب دقیقی به این سؤال بدهم و باید منتظر باشیم، ولی اگر لوکادیا برنگردد باید برای تقویت این پُست اقدام کنیم. این اتفاق دو روز پیش افتاده است و ما درگیر دربی بودیم. زیاد در مورد این مسئله فکر نکردم. فعلاً زیاد نمی‌توانم در این مورد اظهارنظر کنم.

 

وقتی به زمان نقل‌وانتقالات نزدیک می‌شویم یکسری شایعات پیش می‌آید

وی در مورد اینکه از شهریار مغانلو به‌عنوان گزینه اول پرسپولیس در نقل‌و‌انتقالات نام برده می‌شود، گفت: وقتی به زمان نقل‌وانتقالات نزدیک می‌شویم یکسری شایعات پیش می‌آید و اسامی مطرح می‌شود که واقعی نیست. اینکه در مورد یک مهاجم دیگر صحبت کنیم به نظرم خیلی غیرحرفه‌ای است و قطعاً اگر قرار باشد صحبتی با بازیکن انجام دهیم قطعاً بعد از شروع زمان نقل‌وانتقالات خواهد بود.

 

آل‌کثیر برای ورود به تیم 2 ماه دیگر کار دارد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع که عیسی آل‌کثیر بازیکن آزاد بود و باشگاه پرسپولیس می‌توانست زودتر اقدام به عقد قرارداد با این بازیکن کند تا در دربی به سرخپوشان کمک کند، تأکید کرد: هنوز دوران نقاهت آل‌کثیر به آن مرحله نرسیده است که آماده بازی شود. هنوز شش ماه از مصدومیت او نگذشته است. او اگر بخواهد وارد تیم شود به نظرم نیاز به دو ماهه دیگر دارد و نیاز به بازی تدارکاتی و تمرین بیشتر دارد. عیسی هنوز این مرحله را نگذرانده است و قطعاً در روزهای آینده با او جلسه خواهیم داشت. این خواسته من بود و از یک ماه پیش این صحبت انجام شده است. فقط مانده توافق دو طرف که البته خود بازیکن خیلی دوست دارد بماند و باشگاه هم با او وارد مذاکره خواهد شد.

 

نمی‌دانم چه زمانی درهای ورزشگاه‌ها برای هواداران باز می‌شود

گل‌محمدی در پایان در مورد تأثیر غیبت هواداران در دربی توضیح داد: قطعاً غیبت تماشاگر ضربه بزرگی برای فوتبال ما و آینده فوتبال است. اینکه می‌خواهد تا کی این روند ادامه داشته باشد را نمی‌دانم. قبل از دربی هم اعلام شد این بازی با تماشاگر برگزار می‌شود و همه ما از این مسئله خوشحال بودیم. دل‌مان هم برای هواداران تنگ شده است. ای‌‌ کاش این بازی خوب را جلوی هواداران‌مان برگزار می‌کردیم. در هر صورت یکسری تصمیمات است که فکر می‌کنم نه فدراسیون می‌تواند بگیرد و نه سازمان لیگ؛ یکسری تصمیمات از بالا گرفته می‌شود و ما نسبت به آن بی‌خبر هستیم. نمی‌دانم چه زمانی درهای ورزشگاه‌ها برای هواداران باز می‌شود. فوتبال برای هواداران است و فوتبال بدون آنها لطفی ندارد. امیدوارم تصمیماتی گرفته شود که تیم‌ها بتوانند از حضور تماشاگران استفاده کنند؛ چه در بحث درآمدی و اسپانسری. متأسفانه الان آن شور و حال نیست. در همه جای دنیا درهای ورزشگاه باز است، ولی اینجا هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

 

***

 

ساپینتو: در ۲۰ دقیقه اول جنگنده نبودیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، تیمش در ۲۰ دقیقه ابتدایی دربی ۹۹ جنگنده نبوده است.

 

ساپینتو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

ریکاردو ساپینتو پس از تساوی 2-2 در دربی 99 اظهار داشت: به نظر من ما 20 دقیقه اول زیاد جنگنده نبودیم و رفتار مناسبی که از بازیکنانم انتظار داشتم، ندیدم. باید در دربی روی ضربات ایستگاهی و برای توپ‌های اول و دوم جنگنده باشیم. ما از روی یک ضربه ایستگاهی گل خوردیم. در واقع در منطقه‌ای که می‌دانستیم از آنجا حمله و روی کرنر‌ها کوتاه کار می‌کنند.

 

همه چیز را درباره پرسپولیس می‌دانستیم

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این هفته هم خیلی سخت کار کرده بودیم روی ضربات ایستگاهی و می‌دانستیم که می‌توانند از این راه گل بزنند. همه چیز را درباره پرسپولیس می‌دانستیم. امروز یک تیمی داشتیم که میانگین قدی بالایی هم داشت. پرسپولیس هم به خاطر اینکه لوکادیا را نداشت خیلی جنگنده بود و فشار زیادی آورد. متأسفانه ما زیاد قوی ظاهر نشدیم و بعد از اینکه گل را دریافت کردیم واکنش نشان دادیم و به بازی برگشتیم و روی استراتژی خوب هم می‌توانستیم گل بزنیم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم. در نیمه دوم هم خیلی با قدرت بازی کردیم و گل دوم را نیز توانستیم به ثمر برسانیم.

 

فقط در تصمیمات آخر خوب عمل نکردیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: برخی بازیکنان ما تماس‌های فیزیکی داشتند. جعفر سلمانی و آرش رضاوند را مجبور شدیم تعویض کنیم. تنها کاری که می‌توانستیم در نیمه دوم انجام دهیم و تصمیم درستی نگرفتیم این بود که در تصمیمات آخر خوب عمل نکردیم. آنها هم ریسک زیادی کرده و روی کرنر و خطا کار کردند. در تمام بازی‌ها وقتی تیمی عقب می‌افتد چنین شرایطی پیش می‌آید. در نیمه دوم فرصتی نداشتند و فقط یک سانتر کردند و فرصت خیلی زیادی به دست نیاوردند. بازی برای ما بود و باعث تأسف است که دو امتیاز از دست ما رفت. بازی خوبی بود و به بازیکنانم تبریک می‌گویم. آنها خوب کار کردند. بازیکنان پرسپولیس هم خوب کار کردند. ما فرصت خیلی گرانبهایی را از دست دادیم.

 

باعث تأسف است که روی یک کرنر برد را از دست دادیم

ساپینتو در پاسخ به این سؤال که کیفیت بازی با پرسپولیس در اولین تجربه دربی‌اش بالا بود یا خیر، گفت: بازی سخت بود، چون بازیکنان سخت کار کرده، زیاد پرس می‌کنند و فضا زیادی نمی‌دهند. دربی بیشتر این است که بجنگید و به صورت مؤثر از فرصت‌ها استفاده کنید. این جزئیات است که تصمیمات آخر را تعیین می‌کند. بعضی از اوقات تیم من می‌توانست مالکیت بیشتری داشته باشد، البته تیم حریف هم قوی بود و آن چیزی که مدنظرمان بود را نگذاشتند در زمین پیاده کنیم. ما نزدیک بود که بازی را ببریم، ولی روی یک کرنر این اتفاق نیفتاد که باعث تأسف است.

 

در کل قضاوت داور خوب بود

وی درباره قضاوت داور دربی عنوان کرد: داور خیلی جدی سوت می‌زد. بعضی وقت‌ها برای تیم ما و بعضی وقت‌ها هم برای حریف سوت می‌زد. ضربه کاشته‌ای که پرسپولیسی‌ها زدند و بعد از آن گل به ثمر رسیدند، خطا نبود، ولی در کل قضاوت داور خوب بود.

 

هنوز 18 بازی دیگر مانده و زود است در مورد قهرمانی قضاوت کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این موضوع که پرسپولیس بازیکن تاثیرگذارش را در اختیار نداشت و شاگردانش شانس بیشتری پیروزی را داشتند، و اینکه تساوی در دربی چقدر می‌تواند در سرنوشت قهرمانی تأثیر بگذارد، گفت: هنوز 18 بازی برای همه تیم‌ها باقی مانده و زود است که قضاوت کنیم.

 

چون بازی مالکانه زیادی نداشتیم تصمیم به تعویض چشمی گرفتم

ساپینتو در پاسخ به این سؤال که «تعویض روزبه چشمی تصمیم درستی بود؟»، گفت: ما بازی مالکانه زیادی نداشتیم و آن موقع تصمیم گرفتم که تعویض کنم. مهری هم که یک کارت زرد داشت. چشمی هم بازیکنی است که تیم را خیلی خوب بالانس نگه می‌دارد، ولی پرسپولیس بازی مستقیم انجام نمی‌داد و پاس‌های کوتاه داشتند و فکر کردم زبیر (نیک‌نفس) بهتر می‌تواند عمل کند و تصمیم به تعویض گرفتم.

 

3 امتیاز در دست‌مان بود

وی در پاسخ به این سؤال که چرا پرسپولیس دو گل مشابه به ثمر رساند، خاطر نشان کرد: می‌دانستیم که بازیکنان پرسپولیس کیفیت بالایی دارند. صادقی و ترابی بازیکنان خوبی بودند و روی بازی آنها کار کرده بودیم که در یک محوطه کوتاه کار می‌کنند و روی کرنرها هم کوتاه کار می‌کنند، ولی در ضربات آزاد نتوانستیم آنها را کنترل کنیم. خوب کار کرده بودیم و برای توپ‌های دوم هم خودمان را آماده کردیم، ولی گاهی اوقات نمی‌توانیم همه چیز را کنترل کنیم، می‌دانیم چه کار می‌کنیم، ولی گل را در دقیقه 90 خوردیم و واقعاً ناراحت‌کننده بود، چون سه امتیاز در دست‌مان بود.

 

به خاطر تعویض‌های من بازی مساوی نشد

وی در واکنش به این موضوع که اگر به دقیقه 70 یا 80 بازی با پرسپولیس برمی‌گشت چه تصمیمی می‌گرفت که برنده دربی باشد، تصریح کرد: ما داشتیم بازی را می‌بردیم و پرسپولیس حتی فرصت چندانی برای گلزنی نداشت. نمی‌دانم چه بگویم. اگر می‌بردیم درباره این موضوع الان صحبت نمی‌کردیم. با بازیکنان مصدومی که داریم خیلی خوب تصمیم گرفتیم. این سؤال را هیچ‌کس نمی‌تواند جواب بدهد. فکر می‌کنم به خاطر تعویض‌هایی که کردم بازی مساوی نشد. اگر به میانگین قدی بازیکنان ما نگاه کنید به غیر از حردانی همه بازیکنان ما قد بلند بودند و بیشتر بازیکنان ما میانگین بالای 1.80 داشتند، ولی دو گل از روی ضربات ایستگاهی خوردیم.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023