آخرین اخبار ورزشی

احمد نوراللهی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

پشت پرده قهر نوراللهی از تیم ملی؛ چرا هافبک سابق پرسپولیس جواب تلفن نداد؟

ماجرای اخراج احمد نوراللهی از تیم ملی همچنان یکی از بحث‌های اصلی فوتبال ایران محسوب می‌شود. روزنامه ایران ورزشی نوشت: هافبک…

ضرب و شتم خبرنگار ورزشی توسط رئیس هیات کشتی سنندجضرب و شتم خبرنگار ورزشی توسط رئیس هیات کشتی سنندج،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
خانه مطبوعات و رسانه‌های کردستان با صدور بیانیه‌هایی، ضرب و شتم خبرنگار ورزشی استان توسط رئیس هیئت کشتی شهرستان سنندج را محکوم کردند.

به گزارش فارس، در اقدامی سوال‌برانگیز عادل خلیلیان سردبیر و خبرنگار پایگاه خبری کردستان ورزشی توسط فرید عدنانی، رئیس هیئت کشتی شهرستان سنندج در محل اداره ورزش و جوانان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

 

به دنبال این عمل خانه مطبوعات و رسانه‌های کردستان و همچنین انجمن خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان ورزشی استان کردستان، به طور جداگانه بیانیه‌های را در حمایت از خبرنگار مضروب صادر کردند.

 

در بیانیه محکومیت خانه مطبوعات کردستان برای برخورد فیزیکی با خبرنگار ورزشی در استان آمده است: «رفتار مذموم رئیس هیات کشتی شهرستان سنندج با خبرنگار هفته‌نامه کردستان ورزشی و دبیر سرویس ورزشی هفته‌نامه سیروان، توهین محرز به ساحت مقدس و خطیر خبرنگاری است که به شدت از سوی هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های استان کردستان محکوم اعلام می‌شود.

 

توهین و اهانت کلامی و رفتاری به جناب آقای «عادل خلیلیان» خبرنگار ورزشی هفته‌نامه سیروان، مدیرمسئول و سردبیر هفته نامه کردستان ورزشی دل همه اهالی رسانه استان کردستان را به درد آورده است.

 

می‌دانیم و می‌دانید که ورزش پهلوان‌ساز کشتی سابقه‌ای دیرینه در استان دارد و مرام پهلوانی را به گذشتگان آموخته و باید چراغ راه آینده و نسل جوان باشد نه ترویج خشونت رفتاری و کلامی که برازنده استان قهرمان‌پرور کشتی نیست و نخواهد بود.

 

ضرب و شتم یک خبرنگار متعهد و باسابقه از سوی شخصی که در راس هیات کشی شهرستان فرهنگی و پهلوان‌پرور شهرستان سنندج قرار گرفته است به هیچ روی و با ارائه هیچ ادله‌ای قابل توجیه و پذیرش نیست.

 

خانه مطبوعات و رسانه‌های استان کردستان به عنوان یک نهاد صنفی و خانه اهالی رسانه استان ضمن محکوم کردن شدید این اقدام ناشایست و بدوی از سوی این فرد، از همه دستگاه‌های متولی از جمله اداره‌کل وزرش و جوانان و هیات کشتی استان انتظار دارد در اسرع وقت با ورود قاطع به این مسئله در اولین اقدام فعالیت چنین فردی در راس هیات کشتی شهرستان را تعلیق و توضیحی شفاف برای اهالی رسانه استان ارائه دهند.

 

برخورد نکردن قاطع با چنین فردی از سوی دستگاه‌های مربوطه از دیدگاه اهالی رسانه استان کردستان به منزله تایید رفتار به شدت ناشایست این فرد است. لازم به ذکر است اقدام این فرد از طریق مراجع قضایی هم از سوی خانه مطبوعات و رسانه‌های استان کردستان پیگیری خواهد شد.

 

امید می‌رود که با توبیخ و برکناری سریع فرد خاطی از سوی مقامات متولی و مسئولان ارشد استان به همگان گوشزد شود که خبرنگاری ساحت مقدسی دارد و صیانت از حرمت شکوه قلم یک وظیفه است و هر کس به این جایگاه توهین لفظی یا فیزیکی کند، به شدت محکوم و برابر قانون با آن برخورد می‌شود».

 

همچنین در بیانیه انجمن خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان ورزشی استان کردستان نیز آمده است: اتفاق تأسف‌برانگیز در واپسین روز‌های شهریور ۱۴۰۲ در ساختمان ورزش و جوانان استان کردستان که منجر به اهانت و ضرب و شتم یکی از همکاران رسانه‌ای و خبرنگار فعال ورزشی استان از سوی رئیس هیأت کشتی شهرستان سنندج شد، تأسف همگان را در پی داشت.

 

چنین حرکت زشت و ناپسندی دامنه گسترده‌ای اعم از اهالی رشته ورزشی کشتی با داشتن روحیه گذشت و پهلوانی تا جامعه رسانه‌ای و خبرنگاران ورزشی استان فرهنگی کردستان را در بر گرفت تا ضمن نمایان ساختن چهره واقعی معدود افراد به ظاهر دلسوز و ساعی ورزش که به جز منفعت‌های دنیوی و منیت‌های خلاف منشور حاکم بر ورزش خط قرمزی برای خود قائل نیستند؛ مظلومیت پیش‌قراولان عرصه رسانه‌های ورزشی را نیز نمایان سازد. خبرنگارانی که بدون هیچ ادعایی در وضعیت نه چندان مطلوب ورزش کردستان، اما همچنان حامی و یار دوازدهم این حوزه ظاهر می‌شوند تا بتوانند صدا و تصویر آن‌ها در نزد مدیران استانی و کشوری باشند؛ لذا انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان کردستان به عنوان یکی از مراجع دفاع از حقوق خبرنگاران ورزشی ضمن محکوم کردن چنین رفتار وقیحانه و به دور از شأن جامعه ورزشی این دیار، خواستار پیگیری سریع و برخورد قانونی اداره کل ورزش و جوانان و همچنین متولیان رسانه‌های جمعی استان کردستان با فرد خاطی بوده و این انجمن نیز پیگیری‌های صنفی را جهت دفاع از حقوق همکار محترم خبرنگار حق مسلم خود می‌داند.

 

فراموش نکنیم که احترام به خبرنگار احترام به توسعه، پیشرفت و عدالت است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------