علی دایی و ترکاشوند از تیم فوتبال سایپا اخراج شدند/ استعفای سرپرست و مدیر رسانه‌ایاخبار,اخبار ورزشی,علی دایی

باشگاه سایپا علی دایی را از مسئولیت فنی این تیم برکنار کرد.

به گزارش ایسنا، پس از مصاحبه تند علی دایی علیه مدیران باشگاه سایپا، در نهایت ظهر امروز مدیران باشگاه علی دایی را از سرمربی‌گری سایپا برکنار کردند.

 

همچنین بیانیه باشگاه سایپا در خصوص اخراج علی دایی به شرح زیر است:

«مقوله حرفه‌ای‌گری در ورزش بر احترام متقابل باشگاه‌ها، مربیان، بازیکنان و تمامی دست‌اندرکاران این حوزه نسبت به یکدیگر بنا گردیده است و خروج از این چارچوب، تنش‌زا بوده و می‌تواند باشگاه‌ها را با چالش‌هایی بس جدی مواجه نماید.

 

در این راستا، باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا با سه دهه قدمت و نقش آفرینی در سطح اول فوتبال کشور همواره با رعایت مباحث اخلاق حرفه‌ای در ورزش، فرهنگ‌سازی لازم را در این زمینه انجام داده و سعی کرده به دور از هرگونه حاشیه‌پردازی، نگاهی اصولی و اخلاقی به این مقوله داشته باشد.

 

ولی متأسفانه در نشست خبری پس از دیدار تیم‌های سایپا و ذوب آهن اصفهان، در روز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت رفتار غیر حرفه‌ای، مصاحبه خارج از عرف و اظهار نظر غیر تخصصی جناب آقای علی دایی، منشور اخلاقی و مفاد قرارداد فی‌مابین با باشگاه سایپا را زیر پا گذاشت و علی رغم تذکرات قبلی، بی احترامی ایشان به مجموعه گروه خودروسازی سایپا، موجب ناراحتی و تکدر خاطر مجدد قشر عظیمی از کارگران شریف و زحمتکش این مجموعه صنعتی بزرگ گردید و همزمان با روزهایی که متعلق به این عزیزان بوده و به نام «کار و کارگر» نامگذاری شده است، کام آنها را تلخ کرد.

 

به طوری که مراجعات مکرر و متعدد ایشان به مجموعه مدیریتی گروه سایپا و خواسته این بزرگواران (به عنوان صاحبان اصلی این گروه صنعتی) در خصوص لزوم برخورد با سرمربی تیم فوتبال، موجب گردید تصمیم هیأت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا مبنی بر ادامه همکاری با آقای دایی تا پایان فصل به منظور حفظ آرامش تیم، تحت تأثیر قرار بگیرد و در راستای توجه به مطالبات بر حق کارگران شریف و کارکنان فهیم گروه خودروسازی سایپا، قرارداد آقای علی دایی به عنوان سرمربی تیم فوتبال سایپا فسخ و ایشان از باشگاه اخراج گردید.

 

مسئولیت فنی تیم فوتبال سایپا تا آخر فصل جاری به جناب آقای ابراهیم صادقی سپرده شده است.»

 

تیم فوتبال سایپا در رتبه هفتم جدول لیگ برتر فوتبال قرار دارد.

 

واکنش علی دایی به اخراجش: با کسی مشکلی ندارم

علی دایی، سرمربی برکنار شده سایپا با انتشار پستی در صفحه شخصی خودش نسبت به کنار گذاشته شدنش از این تیم واکنش نشان داد.

اخبار,اخبار ورزشی,علی دایی

 

وکیل دایی: بعد از استعلام قیمت پراید و تیبا اظهار نظر می‌کنیم!

 

عبدالصمد ابراهیمی وکیل علی دایی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص اخراج دایی از سایپا گفت: فعلا حرف خاصی درباره اخراج آقای دایی از سایپا نداریم اما فقط امروز باید از نمایشگاه‌های اتومبیل قیمت تیبا و پراید را بپرسم تا ببینم که این اتومبیل‌ها با چه قیمتی خرید و فروش می‌شود؟

 

وی ادامه داد:‌ احتمالا قیمت پراید 10 میلیون تومان و قیمت تیبا 20 میلیون تومان بوده و از آنجا که آقای دایی به اشتباه قیمت پراید را 50 میلیون و قیمت تیبا را 75 میلیون تومان اعلام کرده از سمتش عزل شده است. بعد از استعلام قیمت‌ها بهتر می‌توانیم در خصوص این اتفاقات صحبت کنیم!

 

***

 

محمدعلی ترکاشوند از معاونت ورزشی باشگاه سایپا برکنار شد

طی حکمی از سوی مصطفی مدبر، مدیر عامل شرکت فرهنگی ورزشی سایپا، پایان همکاری با محمدعلی ترکاشوند اعلام و مرتضی فراهانی با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت ورزش منصوب شد.

 

شایان ذکر است؛ مرتضی فراهانی هم اکنون در سمت قائم مقام باشگاه سایپا نیز به ایفای مسئولیت می پردازد.

 

محمدعلی ترکاشوند روز چهارشنبه انتقاداتی را علیه علی دایی مطرح کرد و به مصاحبه ای که سرمربی سایپا انجام داده بود واکنش نشان داد.

 

ترکاشوند گفت:‌ مدیر برای فعالیت خود باید اختیار داشته باشد و بدون اختیار نمی‌تواند کار کند.

 

سرپرست تیم سایپا استعفا کرد

سرپرست تیم فوتبال سایپا در واکنش به خبر برکناری علی دایی اعلام کرد من همین امروز از سمت خود استعفا می‌دهم و به دلیل عدم وجود صداقت دیگر با باشگاه سایپا همکاری نخواهم کرد. مسائل دیگر را هم در وقت مناسب‌تری بیان خواهم کرد.

 

 

مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال سایپا استعفا کرد

مسعود خیاط مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال سایپا بعد از اخراج علی دایی از این تیم از سمت خود استعفاد کرد. 

 

خیاط از سوی علی دایی برای این سمت انتخاب شده بود؛ همچنین سایر دستیاران علی دایی از جمله محمد دایی که برادر علی دایی است دیگر با این تیم همکاری نخواهند کرد.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------