آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,یحیی گل محمدی

روایت یحیی از نپذیرفتن هدایت تیم امید

یحیی گل محمدی در نهایت قرارداد خود با پدیده را تمدید کرد و هدایت تیم امید را نپذیرفت. به گزارش خبرآنلاین؛ یحیی گل محمدی برای…


طارمی: مربی الغرافه نمی‌گذاشت تمرین کنماخبار,اخبار ورزشی,طارمی

طارمی می گوید: این فصل، فصل بدی برای من بود و فقط توانستم 8 گل بزنم. این آمار ضعیفی برای من بود اما تصور می کنم غیبت اسنایدر تنها دلیل آن نیست.

به گزارش ورزش سه، مهدی طارمی بازیکن ایرانی از مهره های خوب و ممتازی است که در خط حمله الغرافه بازی می کند و با استفاده از کمترین فرصت گلزنی می کند. او هم با سرزنی می تواند دروازه حریفان را باز کند و هم با شوت از راه دور و به همین خاطر لقب تک تیرانداز را در تیم ملی ایران و باشگاه سابقش پرسپولیس دارد.

 

مدیریت و باشگاه الغرافه امید زیادی به کمک این بازیکن داشتند تا او بتواند تیم را به جایگاه اصلی اش بازگرداند و تا حدی هم توانست این کار را انجام دهد. فصل پیش طارمی باوجود این که در نیم فصل به تیم اضافه شد اما 14 گل در مسابقات مختلف زد ولی این فصل او تا حدی عملکرد ضعیفی داشته و نتوانسته به وضعیت تیم کمک کند. روزنامه الوطن در کشور قطر مصاحبه ای با این بازیکن داشته و دلایل و اتفاقات این افت را متوجه شود.

 

درباره حذف الغرافه از جام امیر صحبت کن.

در واقع همه از این شکست و از این حذف ناراحت هستند اما ما عملکرد خوبی را از خودمان نشان دهیم که از بهترین بازی هایمان بود ولی متاسفانه نتیجه برعکس عملکردمان بود. خیلی ناراحت هستیم چون امید داشتیم به این جام و برنامه مان بود که به قهرمانی برسیم. البته شکست ما مقابل تیم قدرتمندی بود که در لیگ ستارگان و لیگ قهرمانان عملکرد خوبی داشته است.

 

این خاصیت فوتبال است و جام حذفی هم فرصتی برای برگشت ندارد و این اتفاق افتاد و حذف شدیم. اما الغرافه در بدترین حالت هم سعی می کند بهترین عملکرد را داشته باشد و مقابل السد هم کاملا جنگنده بودیم.

 

در مقابل السد عملکردتان چطور بود؟

اعتقاد دارم خیلی از بازیکنان تیم ما در مقابل السد و الدحیل اعتامد به نفس خود را از دست می دهند و دلیلش را من متوجه نمی شم. فصل قبل ما خیلی خوب بودیم و با بقیه تیم ها رقابت می کردیم و فوتبال تیمی خوبی را به نمایش می گذاشتیم.

 

به نظرت دلیل افت تیمتان چیست؟

در بعضی بازی ها یک سبک بازی داشتیم و طبق آن جلو می رفتیم اما در دیگر مسابقات اعتماد به نفسمان را از دست می دادیم، مثلا مقابل السد در لیگ نزدیک به پیروزی بودیم و السد در ثانیه های آخر توانست مساوی کند. الاهلی را هم 4-2 بردیم و همه چیز در حال بهبود بود اما بعد از این دو بازی یک خرده بازگشت داشتیم و نتایج ضعیف زیادی را ثبت کردیم و به نظرم این بر می گردد به اعتماد به نفسی که در ما از دست رفت.

 

مشکل تیمتان فنی است یا ذهنی؟

به نظرم هر دو باهم بوده است. بعضی بازی ها خوب بودیم اما در بعضی دیگر اعتماد به نفس و تمرکزمان را از دست می دادیم. هر وقت دو بازی پشت سر هم بردیم کلا تمرکزمان از دست می رفت و نمی توانستیم بازی خوب خودمان را نشان دهیم. البته خستگی هم در نمایش ما اثر می گذاشت و باعث می شد بعضی بازیکنان قبل از سوت پایان اثر خودشان را از دست بدهند.

 

خستگی از چه چیزی؟ فکر میکنی به پیش فصل مربوط است؟

من نمی دانم در اردوی آماده سازی چه اتفاقی افتاد چون با تیم ملی در جام جهانی 2018 بودم و بعد از جام جهانی به تیم برگشتم. ما فصل را خوب شروع کردیم اما بعد از 4-5 هفته کمی افت کردیم که دلیلش را نمی دانم.

 

مهدی طارمی نام بزرگی در فوتبال آسیاست اما نتوانست برای تیمش جام کسب کند.

اگر درباره السد و الدحیل فقط صحبت کنیم، این دو را تیمی می بینیم که فوتبال را گروهی بازی می کنند و علی رغم وجود نام های بزرگ در تیمشان. اما ما الغرافه هستیم و این را به شکل گسترده نداریم و به خاطر همین هم من نمی توانم تنهایی کاری کنم. مثلا در جام جهانی با تیم ملی حضور پیدا کردم و توانستیم نمایش خوبی را داشته باشیم اما در الغرافه آن حمایت لازم وجود ندارد. مثلا چیزی که بونجاح از خود نشان می دهد در کنار ژاوی و گابی و هیدوس و عفیف یا چیزی که یوسف العربی با ناکاجیما، ادمیلسون و... دارد را ما نداریم. من را با العربی و بونجاح مقایسه نکنید.

 

اما الغرافه اسنایدر را دارد!

فصل گذشته با اسنایدر تنها در یک نیم فصل 14 یا 15 گل به ثمر رساندم اما این فصل او در خیلی از بازی ها به علت مصدومیت حضور نداشت و این موضوع اثر منفی روی تیم گذاشت. باید اعتراف کنیم که این فصل فصل بدی بود برای من و فقط توانستم 8 گل بزنم. این آمار ضعیفی برای من بود اما تصور می کنم غیبت اسنایدر تنها دلیل آن نبود و فکر می کنم تیم هم آن سبک بازی که بلد بود و به آن علاقه داشت را از دست داد و به همین خاطر عملکرد این فصل تغییر کرد. چون دیگر نمی توانستیم به آن سبک قبلی بازی کنیم. بیشتر تیم های قطری 433 بازی می کنند اما گورکوف تیم را 442 ارنج کرد و بازیکنان نتوانستند با این سبک هماهنگ شوند و برای من البته مشکلی نبود چون در پرسپولیس با این آرایش بازی می کردیم. در الغرافه بعضی بازیکنان 12 کیلومتر می دوند و برخی دیگر فقط 6 کیلومتر و این سبک بازی خستگی را در بعضی بازیکنان به وجود می آورد و باعث می شود نمایش و عملکرد واقعی را نشان ندهیم. هر تیمی 11 بازیکن دارد و لازم است که توازنی در همه پست ها باشد، به خصوص که 442 بازی می کنیم.

 

نظرت به صورت کلی درباره فوتبال قطر چیست؟

بازیکنان قطری همه امکانات و لوازم مورد نیاز برای رسیدن به بالاترین سطج را دارد اما نوع تفکری هست که با پیشرفت فوتبال منافات دارد و این چیزی است که مسئولان قطری زیاد به آن توجه ندارند. می بینید که تمام بازیکنان زیاد تلاش نمی کنند و مثلا خودشان را خسته نمی کنند و با تمرکز کامل بازی نمی کند. علاوه بر این بعضی از بازیکنان به تمارض روی می آورند و بعضی هم خشن بازی می کنند و مصدومیت زیاد در خلل بازی به وجود می آید. این ها باعث می شوند سرعت بازی پایین بیاید، ما این ها را در آسیا و جام جهانی نمی بینیم.

 

مهدی طارمی از این جزئیات اثر گرفته است؟

در واقع من هم جزوی از تیم هستم و فقط به خاطر خودم بازی نمی کنم و فردی بازی نمی کنم. من آمده ام که به تیم کمک کنم و عاشق بازی های بزرگ هستم، اگر بازیکن السد و الدحیل بودم امکان این را داشتم که بالای 30 گل به ثمر برسانم و برای آقای گلی تلاش کنم. اما در الغرافه سخت است به آن سطح برسی.

 

آیا با مربی صحبت کردی؟

بله با مربی حتما صحبت کرده و می کنم. با همه کادر مربیگری صحبت کردم و گفتم می خواهم انفرادی و اختصاصی تمرین کنم و روی ضربات ایستگاهی و کارهای سرعتی تمرین کنم اما هر بار از من عذرخواهی می کنند و اجازه نمی دهند. فقط یک روز اجازه دادند تلاش خودم را بیشتر نشان بدهم، من قبل از جام ملت ها و جام جهانی تمرین اختصاصی در سالن می کردم اما این کافی نبود، مهاجم نیاز دارد تا تمرین بیشتری انجام دهد ولی متاسفانه درخواست من از طرف کادرفنی قبول نبود.

 

آینده ات را در الغرافه چطور می بینی؟

کسی تا حالا از طرف الغرافه نیامده با من صحبت کند. بعضی پیشنهادها آمده و مدیر برنامه ام با من صحبت کرد ولی در روزهای آینده صبر می کنم پیشنهاد الغرافه بیاید و اگر نیامد به پیشنهادات دیگر فکر می کنم و تصمیم دیگری می گیرم.

 

کدام باشگاه ها به تو پیشنهاد داده اند؟

چند پیشنهاد از خلیج فارس دارم و چند پیشنهاد از اروپا. اعتقاد دارم بازی در اروپا به هر بازیکنی کمک می کند و باعث می شود رقابتش سخت تر شود و تلاشش را بیشتر کند و سطحش را بالاتر ببرد.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------