قاره سیاه در انتظار تاجگذاری پادشاه جدید + برنامه کامل مرحله گروهی جام ملت‌های آفریقا 2019



اخبار,اخبار ورزشی,جام ملت‌های آفریقا 2019

پس از کوپا آمه‌ریکا و گولدکاپ، سومین جام ملی قاره‌ای در کشور مصر و با شرکت ۲۴ تیم آغاز می‌شود.

به گزارش تسنیم، سی ودومین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا در حالی با بازی مصر میزبان مقابل زیمبابوه از ساعت 30 دقیقه بامداد شنبه  آغاز خواهد شد که 24 تیم در 6 گروه 4 تیمی دورنمای یکی از جذاب‌ترین ادوار این مسابقات را رقم زده‌اند.

 

برای جذاب خطاب کردن این جام دلایل زیادی وجود دارد؛ تیم‌های قدرتمند، بازیکنان بزرگی که در لیگ‌های اروپایی فصل تعیین‌کننده و بزرگی را پشت سر گذاشتند و البته تلاش‌های به ثمر نشسته میزبان برای برگزاری آبرومند رقابت‌ها. قاره سیاه در فصل گذشته فوتبال اروپا به حدی ستاره داشته که هر 3  آقای مشترک لیگ برتر انگلیس ملیتی از این قاره دارند؛ صلاح از مصر، مانه از سنگال و اوبامیانگ از گابن. حذف عجیب گابن در دور انتخابی،فرصت درخشش در این جام را از اوبامیانگ گرفت و اما صلاح و مانه، رقابت جالبی برای سربلند کردن مصر و سنگال دارند. علاوه بر این 2 تیم، نیجریه، ساحل‌عاج، مراکش، آفریقای‌جنوبی، مالی، غنا کامرون، تونس و الجزایر هم دیگر مدعیان هستند.  ابتدا قرار بود کامرون میزبان جام باشد اما به دلیل به دلیل تاخیر در روند آماده‌سازی با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آفریقا، مصر به عنوان میزبان برگزیده شد. از دیگر تفاوت‌های این دوره می‌توان  اشاره کرد که  جام ملت‌های آفریقا همیشه در ماه‌های ژانویه و فوریه برگزار می‌شد اما این دوره از بازی‌ها در تابستان انجام می‌گیرد.

 

برنامه کامل مرحله گروهی این رقابت‌ها به شرح زیر است: (ساعت به وقت تهران است)

شنبه اول تیر/ گروه اول/  مصر - زیمبابوه/  30 دقیقه بامداد

 

شنبه اول تیر/ گروه دوم/نیجریه - بوروندبی/ 21:30

 

شنبه اول تیر/ گروه اول/  جمهوری دموکراتیک کنگو- اوگاندا/ 19

 

یکشنبه دوم تیر/ گروه دوم/  گینه - ماداگاسکار / 30 دقیقه بامداد

 

یکشنبه دوم تیر/ گروه چهارم/ مراکش - نامبیا/ 19

 

یکشنبه دوم تیر/ گروه سوم/ سنگال - تانزانیا / ساعت 21:30 

 

دوشنبه سوم تیر/ گروه سوم/ الجزایر - کنیا / 30 دقیقه بامداد

 

دوشنبه سوم تیرماه / گروه چهارم/ ساحل عاج - آفریقای جنوبی/ 19 

 

دوشنبه سوم تیرماه/ گروه پنجم/ تونس - آنگولا/ 21:30 

 

سه‌شنبه چهارم تیرماه/ گروه پنجم/ مالی -موریتانی/ 30 دقیقه بامداد

 

سه‌شنبه چهارم تیرماه/ گروه ششم/ کامرون - گینه بیسائو/ 21:30 

 

چهارشنبه  پنجم تیرماه/ گروه ششم/ غنا - بنین/ 30 دقیقه بامداد

 

چهارشنبه  پنجم تیرماه/ گروه دوم/ نیجریه - گینه/ 19

 

چهارشنبه  پنجم تیرماه/ گروه اول/ اوگاندا - زیمبابوه/ 21:30 

 

پنج‌شنبه ششم تیرماه/ گروه اول / مصر- جمهوری دموکراتیک کنگو/ 30 دقیقه بامداد

 

پنج‌شنبه ششم تیرماه/ گروه دوم/ ماداگاسکار- بروندی/ 19

 

پنج‌شنبه ششم تیرماه/ گروه سوم/ سنگال - الجزایر / 21:30 

 

جمعه هفتم تیرماه /گروه سوم / کنیا- تانزانیا/ 30 دقیقه بامداد

 

جمعه هفتم تیرماه/ گروه پنجم / تونس - مالی/ 19

 

جمعه هفتم تیرماه/ گروه چهارم/ مراکش - ساحل عاج/ 21:30 

 

شنبه هشتم تیرماه/ گروه چهارم/ آفریقای جنوبی - نامیبیا/ 30 دقیقه بامداد

 

شنبه هشتم تیرماه/ گروه پنجم/ موریتانی- آنگولا/  19 

 

شنبه هشتم تیرماه/ گروه ششم / کامرون - غنا/  21:30 

 

یکشنبه نهم تیرماه / گروه ششم/ بنین -گینه بیسائو/30 دقیقه بامداد

 

یکشنبه نهم تیرماه/ گروه دوم/  بروندی - گینه، ماداگاسکار - نیجریه/ هر 2 در  ساعت 20:30

 

یکشنبه نهم تیرماه/ گروه اول/ اوگاندا - مصر، زیمبابوه - جمهوری دموکراتیک کنگو/ هر 2 در ساعت 23:30 

 

دوشنبه دهم تیرماه / گروه چهارم / آفریقای‌جنوبی - مراکش، نامیبیا - ساحل عاج/ هر 2  از ساعت 20:30 

 

دوشنبه دهم تیرماه/ گروه سوم / تانزانیا- الجزایر، کنیا - سنگال/ هر 2 از ساعت 23:30 

 

سه‌شنبه یازدهم تیرماه/ گروه ششم/ بنین - کامرون، گینه بیسائو - غنا/ هر 2 از ساعت 20:30 

 

سه‌شنبه یازدهم تیرماه/ گروه پنجم/ آنگولا - مالی، موریتانی - تونس/ هر از ساعت 23:30 

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------