محمدی: در بسته شدن تیم ۴۵ میلیاردی ذوب‌آهن نقشی نداشتماخبار,اخبار ورزشی,مدیرعامل باشگاه ذوب آهن
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن، گفت: هیچ نقشی در بسته شدن تیمی که هزینه آن ۴۵ میلیارد تومان است نداشته ام، اما تعهد داریم از این تیم حمایت کرده و مسیر موفقیت آن را هموار کنیم.

به گزارش ایسنا، جواد محمدی امروز دوشنبه در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: ابتدا باید اشاره به قدمت باشگاه ذوب آهن کنم، ذوب‌آهن باشگاهی است که بیش از ۵۰ سال قدمت دارد و وابسته به یک امپراتوری به نام ذوب‌آهن است که سرمایه عظیم مالی و سخت‌افزاری پشتیبان آن است و باشگاه ذوب‌آهن جزیی از این امپراتوری بزرگ است که موفقیت‌های بین‌المللی بسیاری در بخش بانوان و آقایان در رشته‌های مختلف کسب کرده است. مسئولیت سنگینی است که باید برای موفقیت آن تلاش و پیگیری‌های زیاد کرد. انسان‌های بزرگی در این باشگاه فعالیت داشتند که جایگاه فعلی و نام بزرگ ذوب آهن نتیجه زحمات آن‌ها است.

 

هواداران سرمایه‌های مهم ما هستند

وی افزود: این مجموعه بزرگ نیاز به برنامه ریزی و تلاش برای پیگیری امور مهم دارد که موفقیت ما در باشگاه ذوب‌آهن در سایه تعامل و هم‌افزایی به سرانجام می‌رسد. یکی از برنامه‌های مهمی که در رأس برنامه‌های باشگاه است توجه و احترام به پیشکسوتان و مسائل فرهنگی است که تلاش می‌کنیم آن را پررنگ‌تر کنیم.

 

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با کانون هواداران باشگاه ادامه داد: هواداران باشگاه سرمایه مهم ما هستند و مورد تاکید مدیران و دستگاه‌های بالادستی. فراموش نکرده‌ایم حضور تیم فوتبال ذوب آهن در فینال و نایب قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا، که این موفقیت در پی حضور هواداران پرشور در ورزشگاه مملو از جمعیت فولادشهر بود. در این مدت ۲ جلسه با آن‌ها برگزار کردیم و به نتایج بسیار خوبی برای بازگشت دوباره وحضور بیشترآن ها در ورزشگاه رسیدیم که امیدوارم در ادامه مسابقات لیگ شاهد نتایج آن باشیم.

 

حضور کربکندی منت بر من است

مدیر عامل باشگاه ذوب آهن تصریح کرد: در تغییراتی که صورت می‌گیرد به دنبال استفاده از تمامی ظرفیت و توانمندی‌های نیروی موجود در ذوب آهن هستیم، افراد بسیار خوب و توانمندی در باشگاه داریم که باید از ظرفیت‌های این افراد به خوبی و در جای درست استفاده کنیم و هدف اصلی ما از تغییرات صورت گرفته در باشگاه استفاده از تجارب این افراد است. کربکندی منت سر من گذاشته است که قبول زحمت کرده و در باشگاه حضور پیدا کرده است، حضور او در باشگاه یک قوت قلب برای کل باشگاه و به خصوص در رده‌های پایه و بزرگسالان است و امیدواریم تیم بزرگسالان بتواند با استفاده از تجارب وی از شرایط فعلی خارج شود.

 

بدشانسی‌هایی اول فصل

محمدی با اشاره به بدشانسی‌های ابتدای فصل تیم فوتبال ذوب آهن، گفت: انصافاً تیم خوبی داریم. تیم خوبی که تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها در کنار هم است. این تیم برای رسیدن به شرایط خوب، مطلوب و هماهنگی نیاز به زمان و حمایت دارد، ما همه جوره از آن‌ها حمایت می‌کنیم، در ابتدای فصل تیم ما بازی‌های سنگین و سختی دارد، به آن وضعیت ۳ بازیکن سرباز را که در بین هجمه‌های خاص که ایجاد شد با تلاش توانستیم به تیم اضافه کنیم، این بدشانسی‌ها اجازه نداد تیم نتایج خوبی که می‌توانست بگیرد را به دست نیاورد. با گذشت زمان و هماهنگی بازیکنان و بازگشت مصدومان بازیکنان کم کم جایگاه خود را در تیم پیدا می‌کنند و دست مربی را بازتر می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: به طور قطع با درایت کادر فنی در آینده وضعیت تیم بهتر و با صلابت‌تر خواهد بود. می‌بینید که از نظر فنی فوتبال زیبا و خوبی به نمایش می‌گذارند و به زودی در نتیجه‌گیری هم موفق خواهند شد. انتقادات‌ها و راهکارهای سازنده شما به عنوان بخشی از همکاران ما می‌تواند به تیم کمک کند، از شما می‌خواهم همانند ما از تیم و باشگاه حمایت کنید. چرا که رسانه را یار و مددکار سازمان می‌دانم و انتقادات و راهکارهایی که از سوی اصحاب رسانه به ما می‌رسد موجب کمک به ما می‌شود.

 

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن، خاطرنشان کرد: تعامل خوبی با رسانه‌ها داشتیم این که می گویند مدیر عامل باشگاه نیست، واقعیت ندارد، من در جایی که باید باشم حضور دارم. حق شما و مردم است که بدانند در باشگاه چه خبر است، در طی این دو ماه با هیچ رسانه‌ای صحبتی نداشتیم چرا که به تصمیمات هیئت مدیره احترام می‌گذارم. برنامه داریم این نشست‌ها برای انعکاس درست و همراه با سند به صورت منظم تداوم داشته باشد تا همه در جریان اموری که در باشگاه انجام می‌شود، قرار گیرند و شفاف سازی کنیم.

 

۴۲ میلیارد بدهی سنواتی در باشگاه داریم

وی با بیان اینکه در بدنه باشگاه مشکلات زیادی از گذشته داریم، گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما موضوع ۴۲ میلیارد تومانی بدهی سنواتی است که به دنبال رفع آن هستیم. امسال کمک شرکت ذوب‌آهن به باشگاه ۲۵ میلیارد تومان تعیین شده است. تیم فوتبال ما با بیش از ۴۵ میلیارد تومان بسته شده و روزی که من آمدم، تیم بسته شده بود و پنجره نقل و انتقالات نیز بسته شده بود. در واقع من و هیئت مدیره هیچ نقشی در قراردادها نداریم؛ اما به لحاظ قانونی پای همه قراردادها ایستاده‌ایم و هر گونه حمایتی نیاز باشد تا پایان از آن‌ها خواهیم کرد.

 

تاکید بر نیروهای بومی و استعدادیابی

محمدی خاطرنشان کرد: به عنوان مدیرعامل آن هم با تصمیمی که جمع گرفت، تنها سرمربی که من انتخاب کردم مهران حاتمی سرمربی تیم بستکبال بود و او هم در شرایطی انتخاب شد که همه تیم‌ها و بازیکن‌ها جذب شده بودند و در شرایط موجود بهترین گزینه‌ای که می‌توانستیم را انتخاب کردیم. در خصوص بسکتبال تصمیم بر آن شد که امسال به جوانان بومی و ظرفیت بسکتبال اصفهان میدان دهیم و عمده کار برای آن‌ها باشد، البته در برخی پست‌ها اگر نیاز کادر فنی باشد تا بررسی و صلاحدید از بازیکن غیر بومی استفاده خواهیم کرد.

 

وی اظهار کرد: سیاست باشگاه در حال حاضر استفاده از نیروی بومی اصفهان و خود مجموعه ذوب‌آهن است که اتفاقاً پتانسیل کمی هم نیست. در آینده پایگاه‌های استعدادیابی ذوب‌آهن را در مناطق محروم خواهی داشت و سال آینده می‌بینید که این تصمیمات همگی اجرایی خواهد شد.

 

بودجه ۱۰۰ میلیاردی برای اداره باشگاه نیاز داریم

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با اشاره به بودجه و هزینه‌های، باشگاه گفت: علاوه بر هزینه‌های جاری باشگاه، پرسنل، تیم فوتبال و ... ۲۵ تیم دیگر هم داریم که حدوداً ۱۰۰ میلیارد تومان می‌شود که جذب آن کار ساده‌ای نیست و نیاز به تلاش و پیگیری‌های زیادی دارد.

 

وی تاکید کرد: درطی ۲ ماه گذشته بیش از ۵۰۰ طلبکار به باشگاه مراجعه کردند. تیم‌های پایه و تیم‌های دختران سال گذشته هیج پولی نگرفته بودند، شرکتی که مالک آن خارج از کشور اقامت دارد مرتب پیگیری می‌کند که چرا طلب ۳ ساله ما را نمی‌دهید. ما هم متعهد هستیم که این بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

 

محمدی گفت: در حالی که تیم فوتبال ۴ ماه است کار خود را آغاز کرده، اما هیچ‌گونه دریافتی نداشتند که با پیگیری ۱۰ درصد بودجه‌ای که برای آن‌ها درنظر گرفتند را دریافت کردند. برای تیم‌های پایه و دختران پرداخت ۵۰ درصد از مطالبات را در نظر گرفتیم که پرداخت خواهد شد.

 

رفع دو محرومیت مهم "فیفا" و "فیبا" با کمترین هزینه

وی با تاکید براین که اجازه ندادیم حتی یک تیم منحل شود، گفت: با هر شرایطی که بود اجازه ندادیم حتی یک تیم مجموعه منحل شود و همه آن‌ها با قدرت کار خود را ادامه خواهند داد، ضمن اینکه مدیریت و برنامه ریزی کردیم، اجازه ندادیم امور اجرایی باشگاه روی زمین بماند.

 

محمدی با اشاره به محرومیتی که بسکتبال ذوب آهن با آن روبرو بود، تاکید کرد: لورن وودز بازیکن تیم بسکتبال باشگاه چند سال بدهی داشت و این بدهی به ۲۰۵ هزار دلار رسیده بود و ما در لیست سیاه فیبا قرار گرفته بودیم؛ توانستیم با پرداخت ۵۰ هزار دلار بدهی او را تسویه کنیم تا از لیست سیاه فیبا خارج شدیم.

 

وی ادامه داد: کی‌روش استنلی نیز ۷۰ هزار دلار بدهی داشت که از سوی فیفا پنجره نقل و انتقالاتی ما در حال بسته شدن بود، ولی با کمتر از ۵۰ هزار دلار به توافق رسیدیم و این محرومیت هم برطرف شد و در همین دو مورد حدود ۳۰۰ هزار دلار را با ۱۰۰ هزار دلار تسویه کردیم و محرومیت فیفا و فیبا را از روی باشگاه برداشتیم.

 

محمدی اظهار کرد: در حوزه سخت‌افزار ورزشگاه فولادشهر ملزم به رعایت‌های سازمان لیگ شده که باید همه این‌ها را برقرار کنیم. بخش کارگاهی ورزشگاه به سرعت در حال اتمام است و در آینده نزدیک محوطه کارگاهی در فولادشهر جمع خواهد شد و صندلی‌های آن قسمت نصب می‌شود.

 

دیگر قطعی برق ورزشگاه فولادشهر را نخواهیم داشت

محمدی همچنین با اشاره با الزامات ورزشگاه‌ها گفت: طی روزهای آینده سیستم گیت‌ها به صورت کامل در فولادشهر نصب خواهد شد. همچنین سیستم پایش تصویری که با حمایت کارخانه مقدمات آن فراهم و طی روزهای آینده اجرایی می‌شود.

 

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن تصریح کرد: همچنین مشکل ژنراتور برق فولادشهر که چندین بار حین مسابقه موجب قطع شدن برق شده بود، پیگیری و قرارداد آن منعقد شده که در آینده فیدر دوم در ورزشگاه نصب خواهد شد تا این مشکل هم حل شود.

 

جلسات خوبی با منصوریان داشتیم

مدیر عامل ذوب آهن در خصوص وضعیت تیم فوتبال ذوب آهن گفت: جلسات خوبی با منصوریان داشتیم و موضوعات خوبی مطرح شد. درست است انتظار از تیمی که بیش از ۴۰ میلیارد بسته شده این است که در نیمه بالایی جدول باشد، اما همانگونه که گفتم باید شرایط را در نظر بگیریم، با رفع این مشکلات امید زیاد به کسب نتایج خوب در آینده داریم.

 

ویترین باشگاه را حفظ و تقویت می‌کنیم

محمدی خاطرنشان کرد: تیم فوتبالمان حواشی و مشکلات دیگری هم داشت که در جلسات با منصوریان به آن اشاره شد. کادر فنی این شرایط را به خوبی درک کرده است، در کنار آن‌ها هستیم و به خوبی انتظارات و دیدگاه ما، هواداران و مردم برای آن‌ها تبیین شد، با اینکه در بسته شدن تیم هیچ نقشی نداشتم، ولی به صورت کامل از تیم حمایت می‌کنم.

 

وی تاکید کرد: ذوب‌آهن به یک تیم فوتبال ختم نمی‌شود و باشگاه ما باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن است و یکی از تیم‌های این باشگاه تیم فوتبال ما است که ویترین افتخار ما است؛ پس قطعاً ویترین افتخارات باشگاه حفظ و تقویت خواهد شد. ۲۵ میلیارد تومان کمک سالانه مجمع به باشگاه است و باید ریل‌گذاری کنیم و اعتبارات ریالی خوبی را از جاهای دیگر به باشگاه تزریق کنیم.

 

در رینگ جواب بدهم و جواب بگیرم وارد نمی‌شوم

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد ارتباط با رسانه‌ها گفت: نه کسی به من گفته و نه خودم تصمیم گرفتم که ممنوع‌المصاحبه باشم. باشگاه قبل از آمدن من سخنگو تعیین کرده بود که من به خواسته آن‌ها احترام می‌گذارم، تصمیم من نیست و پیش از من در هیئت مدیره تصمیم گرفته شد و تصمیم بجایی هم بود، ولی نباید فراموش کنیم که مدیرعامل هم مجری پیگیری مصوبات هیئت مدیره است.

 

وی در خصوص اتفاقات بعد از دربی، اظهار کرد: من از بدنه فوتبال هستم و ساختار را می‌شناسم، در مورد بازی با سپاهان بلافاصله پس از اتمام مسابقه رایزنی‌هایم را شروع کردم و از مسؤولان فدراسیون فوتبال موضوع را پیگیری کردیم تا از حق و حقوق باشگاه دفاع کنیم.

 

محمدی  در مورد ورزش بانوان افزود: درحالی که قرار بود تیم فوتبال بانوان حذف شود، ولی با حمایت مدیرعامل کارخانه این تیم به کار خود ادامه داد، ذوب‌آهن از پیشگامان حضور در ورزش بانوان بوده و خواهد بود. مسئولیت انتخاب سرمربی تیم را به سازمان لیگ فوتبال باشگاه و شخص کربکندی داده‌ایم و می دانیم که در حال پیگیری هستند.

 

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن، خاطرنشان کرد: در مورد فوتبال در ابتدا انتظارمان از تیم قهرمانی و یا در نهایت کسب سکو و دریافت سهمیه آسیاست و ما هم همه جوره از تیم می‌خواهیم بدون توجه به حواشی برای رسیدن به این هدف فعالیت کند. هیئت مدیره کاملاً همفکر هستند و لزوماً نیازی نیست همه ورزشکار باشند و هرکسی باید در جای خود اثرگذار باشد. ترکیب بسیار خوبی برای هیئت مدیره در نظر گرفته شده و از یزدی‌زاده تشکر می‌کنم.

 

وی در خصوص زیر ساخت‌ها و اماکن ورزشی مربوط به ذوب آهن، گفت: تمامی اماکن ورزشی که تیمهای ذوب آهن در آن فعالیت می‌کنند تحت مالکیت شرکت سهامی ذوب آهن است. حفظ و نگهداری از این اماکن بسیار سخت است که تلاش می‌کنیم علاوه بر توسعه و رشد آن‌ها بر اساس نیازهایی که داریم، برای مکان هایی هم که نیاز به ترمیم و بازسازی دارد بلافاصله اقدام کنیم.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------