سعادتمند: استقلال به هیچکس بدهکار نیست/ کفش آهنی پوشیدیم تا مشکلات را رفع کنیماخبار,اخبار ورزشی,احمد سعادتمند
مدیرعامل جدید استقلال می گوید آبی پوشان پایتخت به هیچ کسی بدهکار نیستند.

به گزارش فارس، احمد سعادتمند در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر صحبت هایی را در مورد مسائل مختلف انجام داد.

 

* استقلال به هیچکس بدهکار نیست

وی در خصوص اینکه چه برنامه ای برای استقلال دارد و آیا این برنامه بلندمدت است گفت: دلیل اول حضورم در استقلال انگیزه و علاقه ام به باشگاه بوده است. 2-3 جلسه کاری با زمان بالا با وزیر ورزش و هیات مدیره داشتیم و برنامه های خودمان را مورد بررسی قرار دادیم. باید اشاره کنم استقلال به هیچکس بدهکار نیست چون 35 میلیون هوادار دارد. این باشگاه می تواند در فوتبال آسیا آقایی کند، شاید الان مشکلاتی وجود داشته باشد ولی برند استقلال و عاشقان آن می توانند مشکلاتش را برطرف کنند.ما کار را قبول کرده ایم و با قدرت هم به کارمان ادامه می دهیم.

 

* هیچ ضمانتی از وزیر ورزش نخواستم

مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه آیا تضمینی وجود دارد که 6 ماه دیگر از این باشگاه جدا نشود گفت: ما ابتدا باید به یک ثبات برسیم. همه باید به وجود و انسجام برسیم. اگر باشگاه دارای ساختار باشد و هر کسی در جای خود بایستد کار ما ادامه دار خواهد بود. همه در حال کار در فضای صمیمی و دوستانه ولی مصمم و جدی کار می کنیم. من نه ضمانتی خواسته ام و نه چیز دیگری ولی به نظرم روزهای خوبی در انتظار استقلال است.

 

*نحوه انتخاب سعادتمند به عنوان مدیرعامل استقلال

وی در خصوص روند انتخاب اعضای هیات مدیره گفت: ما مجمعی داریم که متشکل از 3 وزیر دولت است، در برخی برهه ها نیاز است کار با سرپرست پیش برود تا هیات مدیره مدیرعامل را به رئیس مجمع معرفی کند. ما اولین جلسه هیات مدیره را در هفته اول فروردین ماه برگزار کردیم. به خلیل زاده هم بابت درگذشت همسرش تسلیت می گویم. من به همراه آقایان نظری و منزوی جلسه 3 نفره ای را در اوایل سال برگزار کردیم که انتخاب مدیرعامل صورت گرفت و به مجمع معرفی شد. 

 

*اهل شعار نیستم ولی نوید روزهای خوب را می دهم

سعادتمند در خصوص استعفای منزوی گفت: خیلی ها استعفا می دهند ولی طبیعتا با این استعفا موافقت نمی شود. او عاشقانه کارش را دنبال می کند و در جلسات ما هم حضور دارد. آقای خلیل زاده هم در هیات مدیره حضور دارد. این که او استعفا داده و مسائل دیگر را از خودشان سوال کنید اما ما کفش آهنی پوشیده ایم که کار کنیم. من خیلی اهل شعار نیستم ولی نوید را می دهم که به سمت روزهای خوب برویم.

 

*استقلال باید سالانه 200 تا 300 میلیارد درآمد داشته باشد

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که آیا این کفش آهنی از داخلش پول در می آید یا خیر گفت: باشگاه استقلال باید سالی 200 تا 300 میلیارد تومان پول دربیاورد. در این هفته چارت سازمانی را در جلسه هیات مدیره تعریف می کنیم و باید به سمتی برویم که حتی در امور خیریه هم فعال باشیم. ما هواداری داریم که چشمش تخلیه شده است و باید به او کمک شود. من در این مدت با وجود اینکه برادرم را از دست دادم 27 جلسه برگزار کردم تا مشکلات را بشناسم و با کمک بقیه دوستان آنها را حل کنیم.

 

* برای قهرمانی آسیا باید 3 گلر خوب داشته باشیم

وی در خصوص اینکه اطراف وی چندان شلوغ نیست و به نظر ریسک بزرگی را انجام داده است عنوان کرد:اعتقاد من این است که اگر می خواهید قهرمان آسیا شوید باید 3 گلر خوب داشته باشید. نمی شود تیم در حد لیگ 2 بسته شود، بنابراین با برنامه آمده ایم و سعی کردیم در تعطیلات نشست های کارشناسی بگذاریم. با خیلی از عزیزان که طلب داشتند جلسه هم گذاشتیم. عرض کردم استقلال به کسی بدهکار نیست چون خیلی ها به این تیم آمده اند که از شهرتش استفاده کرده اند.

 

* اگر اسپانسرها مطالباتمان را ندهند از طرق مراجع قضایی اقدام می کنیم

سعادتمند در خصوص شکایت ها از باشگاه استقلال گفت: در خصوص برخی ها که زمانش مشخص است در حال رایزنی هستیم تا آن ها را حل کنیم. من به عنوان یک هوادار و مدیرعامل این باشگاه با همه عزیزانی که از این باشگاه طلب دارند صحبت کرده ام. این را هم بگویم که ما از خیلی ها طلب داریم و پیگیر موضوع هستیم. مثلا ما در قبال شرکت هایی حدود یک سال و نیم به تعهداتمان عمل کردیم ولی از شرایط وصول مطالباتمان از اسپانسرها راضی نیستیم. مملکت ما قانون دارد و اگر به نتیجه نرسیم از طریق نهادهای قضایی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

 

* از 4 بازیکن سابق تیم حس مثبت گرفتم

وی با تاکید بر اینکه مطالبات استقلال به 2 میلیون دلار نمی رسد گفت: ما اگر طلبمان را بگیریم و به نقطه پایدار برسیم می توانیم کار باشگاه را خوب پیش ببریم. ما تا 3-4 روز آتی سعی داریم درصدی از مطالبات کادر فنی و بازیکنان را پرداخت کنیم.اتفاقا اگر کمی شرایط را جلو ببریم می توانیم کار را خوب پیش ببریم.  روز گذشته صمیمانه با 4 بازیکن سابق استقلال نشستم و با آنها حرف زدم و حس مثبتی از آنها گرفتم، بعد از این اتفاق انگیزه ام 2 برابر شده است.اگر همه چیز گل و بلبل باشد هم چندان کار کردن لذتی ندارد. باشگاه استقلال 20 سال از سن من قدمت بیشتری دارد و من از صدا و سیما می خواهم شرایط در برنامه هایش به شکلی باشد که به باشگاه استقلال احترام بگذارند.

 

* تا آخر فروردین مطالبات بازیکنان را می دهیم

سعادتمند در خصوص اینکه 2 هفته پیش اعلام کرده بود به بازیکنان پول می دهد و نظرش در مورد کسر قرارداد بازیکنان به خاطر ایام و شرایط کرونا گفت: 2 هفته پیش که مملکت تعطیل بود. ما تا پایان فروردین به بازیکنان پرداختی خواهیم داشت ضمن آنکه منتظر تصمیم فیفا و ای اف سی و سازمان لیگ برای ادامه بازی ها هستیم. ما به قراردادمان به بازیکنانمان و مربیان کاملا پایبند هستیم و همه آنها را پرداخت می کنیم.

 

*استقلال نیاز به مدیر پولساز دارد نه پولدار

مدیرعامل استقلال با اشاره به اینکه اسپانسرها معمولا با پول وارد یک باشگاه می شوند و انگار هدفی پشت این مساله نیست گفت: پولدار بودن خوب است اما ما در باشگاه ها نیاز به مدیران پولساز داریم. ما امروز بررسی کردیم که چرا از طریق موزه به درآمدزایی نرسیم، یا مثلا مستندات ما نسبت به قراردادهای گذشته چه بوده است. مدیرانی که امروز در باشگاه هستند باید تفکر پول در آوردن داشته باشند. هر 4 عضو هیات مدیره استقلال اقتصادی هستند و یکی دو نفر دیگر هم به ما اضافه خواهند شد. ما اول به دنبال افراد دلسوز در استقلال هستیم و سپس کسی که بتواند بر اساس  توانایی کمک کند.

 

* قرار نیست هر کسی 5 میلیارد پول بدهد اسپانسر استقلال شود

وی در خصوص زمان مشخص شدن اعضای جدید هیات مدیره استقلال عنوان کرد: ما فعلا 4 عضو هستیم که حضورمان در مجمع مصوب شده است.من، خلیل زاده، نظری و منزوی 4 عضو هیات مدیره هستیم. در این 10 روز با 14 یا 15 گروه اقتصادی صحبت کرده ایم. ما در حال بررسی شرایط برای اسپانسری باشگاه هستیم و اینگونه نیست که یکی بگوید 5 میلیارد می دهد و وارد مجموعه استقلال شود.  اتفاقا باید اشاره کنم ما گرفتار نیستیم و 4 ستون بدنمان محکم است.اگر صداقت و وفاق جمعی را به وجود بیاوریم و به هواداران دروغ نگوییم قطعا کارمان خوب پیش خواهد رفت.

 

* دیاباته را حتما حفظ می کنیم

سعادتمند با اشاره به اقدامات باشگاه برای تمدید قرارداد بازیکنان  تاکید کرد: یک دل نگرانی در بین هواداران وجود دارد ولی ما حتما دیاباته را حفظ خواهیم کرد. من روز گذشته به سعید رمضانی که با هم جلسه داشتیم گفتم که از هفته آتی برای تمدید قرارداد بازیکنانی که قراردادشان تمام می شود وارد مذاکره خواهیم شد.

 

*فضایی فکر نمی کنم، هواداران می توانند کمپ حجازی را بسازند

مدیرعامل استقلال با اشاره به شکایت شفر از این باشگاه گفت: با او صحبت کردم، قرار است در خصوص تخفیف یا مسائل دیگر با وی نشستی را برگزار کنیم. تا امروز هم از استراماچونی شکایتی ندیدم، البته با توجه به دوستانی که در ایتالیا هستند سعی داریم با این مربی هم صحبت کنیم. در مورد ورزشگاه مرغوبکار هم به دنبال سند این مجموعه هستیم. من  فقط یک وکیل اختصاصی برای کمپ حجازی و یک وکیل هم برای ورزشگاه مرغوبکار گذاشته ایم و می خواهیم سند این مجموعه ها را در اختیار بگیریم. امروز طرحی گذاشتیم که با ثبت عکس هواداران یک کمپرکس در کمپ حجازی بگذاریم. خیلی هم فضایی فکر نمی کنم و شاید خود مردم این کمپ را بسازند.

 

* نمی توانم هزینه 20 روز تیم در کشور ثالث را بدهم، فدراسیون باید تضمین بدهد

وی در خصوص زمین تمرین فعلی استقلال گفت: امروز با مجموعه صنایع دفاع صحبت کردم، ضمن آنکه الان برای مجموعه ورزشی انقلاب هزینه کرده ایم. مثلا مجیی از دبی با من تماس گرفت و مدعی شد که وقتی تیمش در انقلاب قصد تمرین داشت باید از چند کارگر خواهش می کردند که کاورها را از روی زمین بر می داشتند. مربی که نباید چنین دغدغه هایی داشته باشد. ضمن آنکه ما به دنبال این موضوع هستیم که اگر استقلالدر کشور ثالث به مصاف رقبای آسیایی برود هزینه های آن را با توجه به مذاکرات به دست بیاوریم. مثلا من مذاکراتی را انجام دادیم که پول هواپیما، هتل، اجازه زمین و ...را از یک شرکت دریافت کنیم.امروز نامه به بهاروند نوشتم که باید این مسائل را زیر نظر بگیرند چون من نمی توانم تیمم که 20 روز در آنجا است هزینه بدهد. یا باید این هزینه ها را ای اف سی بدهد یا فدراسیون فوتبال.

 

*دلیل سعاتمند برای گزینه شدن برای ریاست فدراسیون های مختلف

 سعادتمند با تاکید بر اینکه سابقه فوتبال بازی کردن دارد و چگونه کاندیدای ریاست فدراسیون های مختلف بوده است گفت: من کارمند وزارت ورزش هستم و این توفیق را دارم که در خدمت استقلال باشم. من در انتخابات فدراسیون های هندبال و والیبال به نفع دیگر دوستان کناره گیری کردم. در مورد تنیس روی میز هم 11 ماه سرپرست بودم. اتفاقا در آن مدت ایران به عنوان پایتخت فدراسیون های  تنیس جهان اسلام معرفی شد. در بانک سرمایه هم قهرمان آسیا شدم. من همه این ورزش هایی که کاندید بودم را بلد هستم و حتی اسکی هم کرده ام.

 

* 9 هفته باقی مانده، استقلال مدعی قهرمانی هستم

مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه نظرش در مورد ادامه مسابقات لیگ گفت: در سال 2019-2020 در بلژیک تیم قهرمان را با وجود 15 امتیاز فاصله قهرمان اعلام کردند اما اتحادیه فوتبال اروپا به این تصمیم اعتراض کرد، بنابراین با وجودی که 9 هفته از لیگ ما مانده خوب نیست چنین حرفهایی زده شود. من به این تیم اعتقاد دارم و معتقدم استقلال هنوز مدعی قهرمانی است اما تابع این شرایط کرونا هستیم. به نظرم بهتر است صحبت هایی که انجام می شود کارشناسی باشد. اتفاقا هر 16 باشگاه باید بیایند و نظر بدهند و بعد از آن تازه فدراسیون و سازمان لیگ روی نظراتی که گرفته کارشناسی تصمیم بگیرد.

 

*تمرینات بازیکنان آغاز شده است

وی در خصوص زمان شروع تمرین گفت: طی صحبتی که با مجیدی داشتم بازیکنان استقلال تمریناتشان را شروع کردیم و بازیکنان با جی پی اس کار خود را شروع کرده اند.

 

*بگذارید دوستان روی پرسپولیسی بودن من اصرار کنند

سعادتمند در خصوص شایعه پرسپولیسی بودن آنها گفت: این موضوع را یکبار برای همیشه بگویم. زمانی که گرشاسبی و عرب که همکاران من در وزارت ورزش بودند مدیرعامل تیمشان شدند من به آنها تبریک گفتم. در ادامه وقتی پرسپولیس در نیمه نهایی آسیا در یک بازی مقابل تیم عربی برنده شد من به آنها تبریک گفتم و یک دوست قدیمی که می دانست من استقلالی هستم در صفحه مجازی من پیام گذاشت که شما که استقلالی هستی چرا به پرسپولیس تبریک گفتی؟ من هم زیر آن مطلب نوشتم 50 سال است استقلالی هستم ول چون عرب ها را شکست دادند تبریک گفتم.بعد از این مساله بود که این بحث باز شد ولی بگذارید این دوستان روی اصرار خود که من پرسپولیسی هستم بمانند اما من به عشق پدر و برادرم که شدیدا استقلالی بودند عزمم را برای مدیرعاملی استقلال جزم کردم.

 

*موسوی به استقلال کمک قرض الحسنه کرد و چکی دریافت نکرد

مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه آیا موسوی از باشگاه استقلال چک دارد گفت: کمک آقای موسوی به استقلال قرض الحسنه بوده و چکی هم از باشگاه دریافت نکردند.

 

* از امروز اجازه نمی دهم کسی یک آجر از استقلال ببرد

وی در خصوص خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: ما باید این 2 باشگاه را به خود مردم واگذار کنیم. من به عنوان مدیرعامل استقلال می گویم این اراده در وزارت ورزش وجود دارد. قاطعانه این حرف را می زنم. وقتی دارایی من با هزینه ها نمی خواند باید این مشکلات را من حل کنم نه وزارت ورزش. در سازمان خصوصی سازی هر هفته جلسات برگزار می شود و وزارت ورزش هم به شدت پیگیر این موضوع خصوصی سازی است. بارسلونا حدود 14 هزار و 280 میلیارد تومان  در یک سال ورزشی درآمد داشته است، آنها از بلیط فروشی، حق پخش، تبلیغات و ... این رقم را به دست آورده است اما استقلال چطور. استقلال از سازمان لیگ نه تنها پولی در این 2 سال دریافت نکرده بلکه آنها مدعی هستند ما 6 میلیارد هم بدهکار هستیم. این چه تبلیغات محیطی است که ما نه تنها درآمد نداشتیم بلکه بدهکار هم هستیم؟ باشگاه ها باید حداقل در خصوص این موضوع شفاف همه چیز را بدانند. اصلا چرا ما بدهکار هستیم؟ در حق پخش، بلیط فروشی و ... که سهمی نداریم، فقط می ماند اسپانسر.آنها هم فقط می خواهند که از باشگاه سود ببرند. متاسفانه استقلال تبدیل به یک گوشت قربانی شده ولی من از امروز اینجا هستم و اجازه نمی دهم کسی حتی یک آجر هم از باشگاه ما ببرد.

 

* تا 5-6 ماه دیگر سند تک برگ کمپ حجازی و مرغوبکار را به همه نشان می دهم

سعادتمند در پایان گفت: اگر عمری باقی باشد سند تک برگ کمپ حجازی و مرغوبکار را تا 5-6 ماه آینده در تلویزیون به همه نشان بدهم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------