آخرین اخبار ورزشی


دراسیون فوتبال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

ادعای دبیرکل فدراسیون فوتبال تکذیب شد/ قانون لیگ برتر تغییر نمی‌کند

مسئول برگزاری لیگ دسته اول گفت: در بخش لیگ‌های حرفه‌ای و دسته اول فعلا آیین نامه تغییر نکرده و در چند روز آینده این مورد…

آزادی بازیکنان تیم ملی بسکتبال بعد از ماجرای جنجالی در فرودگاه/ علی‌نژاد: پرچمدار کاروان ایران جزو متخلفان نبوده و تغییر نمی‌کندآزادی بازیکنان تیم ملی بسکتبال بعد از ماجرای جنجالی در فرودگاه،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم ملی بسکتبال در آستانه حضور در المپیک توکیو وارد حاشیه عجیب و غریبی شد.

به گزارش ایلنا، تیم ملی بسکتبال ایران در حالی بعد از برگزاری چند دیدار دوستانه در ژاپن به ایران برگشت که در بدو ورود به کشور اتفاق غیرقابل تصوری در فرودگاه رخ داد و بر اساس شنیده ها باعث بازداشت شدن تمامی اعضای تیم در فرودگاه شد.

 

گویا تعدادی از اعضای تیم با همکاری یکدیگر اقدام به وارد کردن 46 قلم جنس غیرمجاز کرده اند و برای ورود غیرقانونی این اقلام خوراکی غیرمجاز، آن را بین برخی اعضای تیم تقسیم کرده اند. اما پلیس فرودگاه متوجه ماجرا شده و نتیجه آن بازداشت تمامی افراد تیم بود. گفته می شود بعد از گذشت چند ساعت و با نامه نگاری کمیته ملی المپیک اکثر نفرات آزاد شدند و تنها 3 بازیکن سرشناس تیم ملی به همراه یکی از اعضای کادرفنی ر بازداشت بودند که البته این نفرات هم با وثیقه 20 میلیون تومانی آزاده شده اند.

 

این اولین بار نیست که چنین اتفاقی برای ملی پوشان بسکتبال ایران رخ می دهد. قبل از این به دلیل همراه آوردن تعدادی گوشی تلفن همراه تیم ملی بسکتبال دردسر ساز شده بود.

 

واکنش علی‌نژاد به توقیف اقلام غیر مجاز بسکتبالیست‌های تیم ملی

معاون وزیر ورزش گفت: کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال با نفراتی که اقلام غیرمجاز در فرودگاه به همراه داشته‌اند برخورد خواهد کرد.

 

به گزارش ایسنا، مهدی علی‌نژاد پس از حضور در مجمع عمومی فدراسیون کاراته درباره انتظار از کاراته کاها در المپیک، گفت: در ورزش‌های مبارزه‌ای هر اتفاقی ممکن است بیفتد اما انتظار داریم عملکرد خوبی داشته باشند و با تمام توان مبارزه کنند و برای کشور کم نگذارند. تا الان نیز مجموعه قهرمانان ما و مخصوصا کاراته نشان دادند همین‌طور است.

 

او درباره مباحث مطرح شده در مجمع، گفت: پورشیب از تمام جامعه کاراته و رسانه‌ها و مسوولان خواست از کاراته در این برهه حساس حمایت کنند. ما نیز در وزارت ورزش چنین نگاهی داریم تا انشاالله شاهد موفقیت کاراته در المپیک باشیم.

 

معاون وزیر ورزش درباره دوپینگ یکی از ملی پوشان کاراته نیز گفت: آقای بهمن عسگری یکی از قهرمانان خوب ما و نفر اول رنکینگ وزن خود در کاراته بر اثر اشتباه مرتکب دوپینگ شده است. امروز دادگاه برگزار می‌شود و امیدوارم در نهایت رای به سود کاراته ما باشد و سهمیه ما از دست نرود. رای اولیه به غیر عمد بودن ارتکاب دوپینگ اذعان کرده و امیدوارم اتفاق خوبی بیفتد.

 

وی درباره شرایط حفظ سهمیه رزیتا علیپور در کاراته نیز حاطرنشان کرد: هم فدراسیون کاراته و هم کمیته المپیک در این‌باره نامه نگاری کرده اند. از نظر محاسبات او باید سهمیه قاره ای را بگیرد. فکر می کنم تا ۲۴ ساعت اینده فدراسیون جهانی و IOC به جمع بندی نهایی برسند.

 

علی نژاد درباره همراه داشتن برخی اقلام غیر مجاز توسط ملی پوشان بسکتبال و کشف آن‌ها توسط پلیس فرودگاه امام خمینی، خاطرنشان کرد: متاسفانه اقلام غیر مجاز دیروز با برخی ورزش‌کاران بسکتبال بوده که توقیف شده است. امروز کمیته انضباطی فدراسیون تشکیل جلسه می‌دهد تا با خاطیان برخورد شود.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش نیز برخورد جدی خواهد داشت یا خیر؟ گفت: این موضوعات را فدراسیون‌ها برخورد می‌کنند. با طباطبایی رییس فدراسیون صحبت کردم تا با افراد متخلف برخورد شود.

 

وی درباره وضعیت کاروان ورزشی ایران در المپیک گفت: اتفاق خیلی خوبی که افتاد با وجود تمام تحریم‌های سخت و شرایط دشوار اقتصادی و هزینه‌های ۷ برابری توانستیم بزرگترین کاروان بعد از انقلاب را داشته باشیم. ۶۶ سهمیه گرفتیم که رکورد شکنی بود. دختران ما نیز ۱۰ سهمیه گرفتند که بیش‌ترین تعداد سهمیه در تاریخ ورزش ماست. امیدوارم پیرجهان نیز به سهمیه برسد. اولین بار است که دو رشته تیمی ما در المپیک حضور دارند و به نظر من رکوردهای خوبی در کاروان ورزش ایران داشته‌ایم. تعداد سهمیه‌ها می‌توانست بیش‌تر باشد اما مسابقات مختلف به دلیل کرونا کنسل شد و بر روی تعداد سهمیه‌ها اثر گذار بود.

 

پرچمدار کاروان ایران جزو متخلفان نبوده و تغییر نمی‌کند

مهدی علی‌نژاد درباره بررسی شرایط کاروان پارالمپیک کشورمان گفت: بازدیدی از اردوی تیم ملی والیبال نشسته داشتیم و سپس از اردوی تیم تیراندازی جانبازان و معلولین بازدید می‌کنیم. بچه‌ها برای پارالمپیک آماده می‌شوند و امیدواریم توفیقات خوبی در این رویداد کسب کنند.

 

وی درباره گلایه‌های بودجه پارالمپیک اظهار داشت: در مجلس چیزی حدود 50 میلیارد به بودجه پارالمپیک اضافه شد و فکر می‌کنم عدد و رقم رضایت بخش است. گلایه قبل از این ماجرا بود. روی تخصیص بودجه گلایه وجود داشت که هفته گذشته مبلغی دریافت شد. خودمان هم پیگیر هستیم و کمک می‌کنیم تا کمیته پارالمپیک تخصیص بیشتری بگیرد.

 

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره اظهارات محمدمهدی فروردین، رئیس کمیسیون ورزش مجلس که درباره حضور افراد ناکارآمد در هیئت مدیره باشگاه استقلال صحبت کرده بود، خاطرنشان کرد: دیدگاه افراد محترم است و ما نمی‌خواهیم وارد بحث‌های اینچنینی شویم، اما حرف کلی زدن راهگشا نیست. درباره جزئیات و ریزه‌کاری‌ها صحبت کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم. به آقای فروردین احترام می‌گذارم که از نمایندگان خوب مجلس هستند. خودش هم در تیم قشقایی مربیگری کرده و به واسطه فوتبال نیز اکنون در مجلس حضور دارند. طبیعی است که دغدغه فوتبال و این دو باشگاه را داشته باشند. با این حال اگر سابقه افرادی که در این دو باشگاه کار می‌کنند را ببینید، در فوتبال بی‌تجربه نبودند.

 

علی‌نژاد درباره حواشی تیم ملی بسکتبال که هنگام ورود به کشور اقلام ممنوعه همراه داشتند، گفت: رعایت شئونات و قوانین کشور از الزاماتی است که وزارت ورزش روی آن تأکید دارد. بلافاصله بعد از اینکه از این موضوع باخبر شدیم، روز گذشته هم بنده و هم مسئول حراست وزارت ورزش با رئیس فدراسیون بسکتبال صحبت کردیم و درخواست شد حتماً برخورد لازم با خاطیان انجام شود و امروز هم قرار است کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال جلسه داشته باشد تا با خاطیان برخورد شود.

 

وی در پاسخ به سؤالی درباره حواشی برخی فدراسیون‌ها از جمله شطرنج، دوچرخه سواری، ژیمناستیک و زورخانه‌ای و اینکه قصد داشتند نفراتی منتسب به وزارت ورزش را در رأس این فدراسیون‌ها بگذارد، اظهار داشت: فدراسیون شطرنج و دوچرخه سواری که انتخابات‌شان برگزار شده  و ژیمناستیک هنوز برگزار نشده؛ جنس اینها با هم فرق دارد. فدراسیون زورخانه‌ای هم زیر نظر بنده نیست و مربوط به معاونت همگانی است.

 

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش افزود: اینکه بنده بخواهم نیرویی در جایی بگذارم، مجامع این اجازه را نمی‌دهند. آنها دیدگاه‌های مختلف دارند و من هم عضوی از مجمع هستم و رأی خودم را می‌دهم. ممکن است گفت‌وگو کنم و دیدگاه‌هایم را بگویم که به عنوان عضو مجمع، حق طبیعی‌مان است، اما در نهایت آنچه مجمع تصمیم می‌گیرد، می‌شود.

 

علی‌نژاد تصریح کرد: وزارت ورزش با توجه به نقش نظارتی و حاکمیتی و کمک‌هایی که می‌کند، توقعاتی از فدراسیون‌ها داشته و ترجیحاتی در انتخاب افراد دارد که این بدیهی است و اگر نباشد، جای تعجب دارد. با این حال دخالت و مهندسی وجود ندارد و در اوضاع و احوال این روزها نمی‌توان به زور کسی را مجبور به رأی دادن به فردی کرد. در انتخابات‌ ممکن است دیدگاه بنده به عنوان صاحب رأی انجام شود یا در برخی از آنها انجام نشود، چون مجمع دیدگاه دیگری دارد. افرادی که بازنده هستند، سعی دارند دیگران را متهم به موضوعاتی کنند تا شکست‌شان را توجیه کنند. اگر آمال آنها اینگونه درمان پیدا می‌کند و آرام می‌شوند، ما نگرانی نداریم. فحش‌خورمان در این مدت که در معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش بودیم، مَلس شده است. در ووشو بودیم فحش نمی‌خوردیم، اما در این یک سال و نیم، فحش خورمان ملس شده است و مشکلی نداریم.

 

وی در خصوص اینکه برخی فدراسیون‌ها مشکلات داخلی را به مجامع بین‌المللی کشیده‌اند و اخیراً دو فدراسیون دوچرخه سواری و ژیمیناستیک چنین اقدامی را انجام داده‌اند و چنین مسئله‌ای را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: اقداماتی که در این راستا انجام می‌شود و اطلاعات عمدتاً دروغ به فدراسیون‌های بین‌المللی داده شده، اقداماتی ضد ملی، ضد وطن و ضد منافع ملی و به تعبیری وطن فروشی است.

 

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش افزود: از دستگاه‌های امنیتی می‌خواهم که برخورد جدی با افرادی کنند که ضد منافع ملی برخورد می‌کنند. کاری که انجام می‌شود کم از جاسوسی ندارد و امیدوارم کسانی که به خاطر خودشان حاضرند به ورزش کشور آسیب برسد، چشم‌شان را باز و وجدان‌شان را قاضی کنند و به خاطر جوانان این مملکت، به اتفاقاتی که قوانین کشور می‌گوید احترام بگذارند و دنبال باب کردن ورود خارجی‌ها به کشور نباشند. قطعاً فدراسیون‌هایی که دنبال چنین مسائلی هستند آسیب می‌بینند و مجموعه دولت و وزارت ورزش هم قرار نیست از نقش حاکمیتی خود کوتاه بیایند و اقدامات لازم را انجام خواهند داد. از نهادهای امنیتی می‌خواهم که به این مسئله ورود کنند.

 

علی‌نژاد در خصوص اینکه با توجه به حواشی اخیر بازگشت تیم ملی بسکتبال در فرودگاه امام خمینی (ره) احتمال تغییر پرچمدار کاروان المپیک که کاپیتان تیم ملی بسکتبال است وجود دارد یا نه، گفت: آنطور که به ما خبر داده شده، پرچمدار کاروان جزو گروهی که این اقدام متخلفانه را انجام داده نبوده و تغییری در این زمینه نخواهیم داشت.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------