آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

منچستر یونایتد در اولدترافورد حذف شد| اولین پیروزی یوونتوس در سری A بالاخره رقم خورد

منچستر یونایتد در رقابت های لیگ کاپ انگلیس در مصاف با وستهام در اولدترافورد شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. به گزارش…

تغییر در زمان برگزاری لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیالیگ قهرمانان آسیا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
براساس اعلام باشگاه پرسپولیس، زمان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ تغییر کرد.

به گزارش ایرنا، با اعلام باشگاه پرسپولیس و بنا بر ابلاغ کنفدراسیون فوتبال آسیا، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ دیرتر از آن چه قابل انتظار بود آغاز خواهد شد.

 

بر اساس این ابلاغیه، بازی‌های مقدماتی در مناطق شرق و غرب، به ترتیب ۱۰ و ۲۴ اسفندماه آغاز می‌شود و مراحل پلی‌آف دو منطقه نیز ۲۴ اسفندماه و ۳۱ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

 

آغاز مرحله گروهی مسابقات که تاکید شده بار دیگر به صورت متمرکز انجام شود، این بار در منطقه شرق، زودتر از منطقه غرب است. بازی‌های مرحله گروهی منطقه شرق از ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه، خواهد بود و مرحله گروهی غرب، ۲۰ اردیبهشت‌ماه استارت می‌خورد و تا ۵ خردادماه ادامه دارد.

 

تاریخ‌های ۷ تا ۹ شهریورماه، ۲۱ تا ۲۳ شهریور و ۱۹ و۲۰ مهرماه ۱۴۰۱، برای برگزاری مراحل یک‌هشتم نهایی، یک‌چهارم نهایی و نیمه نهایی آن رقابت‌ها تعیین شده است. فینال بازی‌ها نیز در منطقه شرق برگزار می‌شود.

 

 اعلام شرایط و زمان‌بندی برای میزبانی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا

در پی اعلام برگزاری مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به صورت متمرکز، کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط میزبانی را اعلام کرد.

 

بر اساس این اعلام که در نامه‌ای به فدراسیون‌ها ابلاغ شد، فدراسیون‌ها و تیم‌های هر کشور که به مرحله حذفی (یک هشتم نهایی) راه پیدا کرده‌اند می‌توانند میزبانی مسابقات را با شرایط زیر درخواست کنند:

 

1- شرکت برای همه فدراسیون‌ها و تیم‌های شرکت‌کننده که به مرحله حذفی رسیده‌اند، آزاد است.

 

2- هنگامی که میزبان انتخاب شد، فدراسیون ذیربط مسئول برگزاری مسابقات یک چهارم و نیمه نهایی خواهد بود، صرف‌نظر از اینکه آیا تیم زیر مجموعه آن فدراسیون به مرحله بعد صعود کرده باشد یا نه.

 

3- مسابقات هر مرحله به صورت مرکزی و در یک مکان و ترجیحاً در همان منطقه شرق یا غرب برگزار می‌شود. یک فدراسیون می‌تواند میزبانی هر دو منطقه را درخواست کند.

 

4- فدراسیون درخواست‌کننده میزبانی باید متعهد شود که ورود به آن کشور عاری از محدودیت یا با حداقل محدودیت‌ها روبه‌رو خواهد شد.

 

5- شرایط پروازی از کشورهای میهمان به محل برگزاری باید مناسب باشد.

 

6- شرایط پزشکی به خصوص شرایط کووید-19 در کشور میزبان مورد ملاحظه قرار خواهد گرفت.

 

7- برای هر دو تیم، حداقل یک محل تمرین موردنیاز است که باید از سوی میزبان در نظر گرفته شود.

 

8- میزبان، مسئول فراهم‌آوری شرایط تست کرونا در محل برگزاری برای همه اعضای کنفدراسیون و هیئت‌های میهمان در هنگام ورودشان است. ورود احتمالاً چهار روز قبل از بازی خواهد بود.

 

9- حقوق تجاری برای کنفدراسیون محفوظ خواهد ماند و کلیه موارد بازاریابی و حق پخش به انجام می‌رسد. همچنین ساعت شروع بازی‌ها باید ترجیح کنفدراسیون باشد. حق بلیت‌فروشی، در صورت تأیید بازی با تماشاگر برای فدراسیون میزبان محفوظ است. البته شرایط بلیت‌فروشی باید مورد تأیید کنفدراسیون قرار بگیرد.

 

در نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین تأکید شده است؛

الف- هر تیم مسئولیت پرداخت هزینه‌های اقامت، غذا، آب و یخ و موارد مربوط به خود را برعهده دارد. البته کنفدراسیون کمک هزینه اقامت را پرداخت خواهد کرد.

 

ب- کمک هزینه کنفدراسیون برای اقامت 75 هزار دلار و برای هر یک از موارد رفت و آمد به کشور میزبان و هزینه‌های پزشکی صدهزار دلار، جمعاً 275 هزار دلار خواهد بود.

 

ج- هزینه استادیوم مسابقه، زمین تمرین، رفت و آمد محلی برای هیئت‌ها و اعضای برگزارکننده کنفدراسیون، اجرای پروتکل‌ها و مراحل امور پزشکی و تست‌های کووید-19، اقامت هیئت کنفدراسیون و هزینه‌های جانبی از جمله غذا، دسر، سیم کارت و اتاق جلسات برعهده میزبان خواهد بود.

 

د- در صورت تمایل به میزبانی، فرم مربوطه باید تکمیل و تا 26 جولای مطابق با دوشنبه چهار مرداد 1400 به کنفدراسیون ارسال شود. درخواست‌ها تا دهم مرداد بررسی خواهد شد و روز یازدهم مرداد، زمان تصمیم‌گیری برای انتخاب میزبان است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی