آخرین اخبار ورزشی


والیبال قهرمان جوانان جهان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

والیبال قهرمان جوانان جهان| یک پیروزی آسان دیگر مقابل مراکش برای ایران

تیم والیبال جوانان ایران در بازی دوم از مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان زیر ۲۱ سال جهان بر مراکش غلبه کرد. به گزارش تسنیم،…

الفاظ زشت ایرانی‌ها خطاب به همسر بارتوژ کورک!/ واکنش لهستان به حمله کاربران ایرانیبارتوژ کورک،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در مرحله گروهی المپیک توکیو ۲۰۲۰ مقابل لهستان به برتری ۳-۲ دست یافت. با توجه به حواشی قبل از بازی، هواداران تیم ملی ایران به صفحه کوبیاک در اینستاگرام هجوم آوردند. صفحه بارتوژ کورک و همسر او نیز تحت تاثیر حضور کاربران ایرانی قرار گرفت.

به گزارش طرفداری به نقل از Sport.pl، آخرین پست کوبیاک در اینستاگرام به مرز ۴۵۰ هزار کامنت رسیده است. بارتوژ کورک پس از بازی با ایران بلافاصله کامنت‌های اینستاگرام خود را بست، اما صفحه همسر او با وجود اینکه خصوصی است، مورد هجوم کاربران قرار گرفت. آنا کورک، همسر ستاره والیبال تیم ملی لهستان در این رابطه گفت: "صفحه من در اینستاگرام خصوصی است و تصور اینکه اگر عمومی بود، واقعا غیرقابل باور است. پیام‌های خشن و نفرت انگیزی دریافت کردم. من را فاحشه خواندند. این چیز‌ها غیرقابل باور است. "

 

***

 

واکنش لهستان به حمله کاربران ایرانی به آنا کورک

در یک اقدام غیر معمول ورزش دوستان لهستانی در توییتر تصاویر پروفایل خود را به تصویر بارتوژ کورک والیبالیست مشهور لهستانی تغییر دادند.

 

به گزارش ورزش سه، استفاده از تصویر با نمک اسپکر امتیاز آور لهستان در شرایطی رخ داد که حساب کاربری او مورد حمله برخی از کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بود. اقدامی که همسر کورک با انتشار یادداشتی به انتقاد از آن پرداخت تا موجی از حمایت پیرامون خانواده این ستاره لهستانی شکل بگیرد.

 

وبسایت لهستانی اسپورت با گزارشی از آن اتفاق چنین نوشته است: روز شنبه بازی ایران با لهستان در چارچوب بازی‌های المپیک توکیو برگزار شد و پس از آن حساب بارتوژ کورک با موجی از نفرت از سوی هواداران ایرانی مواجه شد و در این بین بخش عمده‌ای از این کامنت‌های نفرت انگیز به سمت همسر او، آنا کورک سرازیر شد.


نظریات ناخوشایندی که پس از اظهارات بد فهمیده شده کوبیاک کاپیتان لهستان گریبان دیگر عضو تیم ملی لهستان و البته اعضای خانواده وی را گرفت که این کامنت‌ها برایش کاملا عجیب و آزاردهنده بوده است.

بارتوژ کورک،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

 

در شرایطی که تیم ملی ایران با عملکردی بهتر نسبت به لیگ ملت‌ها در یک بازی عالی لهستان را شکست داد شاید کسی انتظار نداشت که با وجود این پیروزی چنین واکنش تندی از سوی ایرانی‌ها که ظاهرا به تیم والیبال لهستان حساسیت‌ ویژه‌ای دارند انجام بشود. کورک در آخرین پست صفحه اینستاگرام خود که چند روز پیش منتشر شده تصویری از پرواز اختصاصی لهستان به توکیو را منتشر کرده و در کپشن آن نوشته "توکیو ما این‌جا هستیم" که این پست به طرز غیر معمولی بیش از شش هزار کامنت دریافت کرده و کار را به جایی رسانده که کورک کامنت‌های مطلب خود را ببندد. اتفاقی که باعث شد نفرت پراکنی ها به صفحه همسر او برسد که در چند پست پایین‌تر عکسی را با همسرش به اشتراک گذاشته بود.

 

حالا در تقابل با این حرکت و به نوشته یک وبسایت دیگر لهستانی یک باند طاس توییتر را در دست گرفته است!(اشاره به سر تراشیده کورک) :چهره بارتوژ کورک در صدها صفحه توییتری این شبکه اجتماعی را درنوردیده است. اتفاقی که باعث شد کورک تبدیل به یکی از چهره‌های محبوب این روزهای لهستان شود .حتی بعضی از هم بازی‌های او مثل یاکوب کوچانووسکی و کارول کروش نیز تصاویر پروفایل خود را به عکس کورک تغییر دادند.همچنین باشگاه‌های والیبال لهستان و خبرنگاران لهستانی نیز به پیشبرد این کمپین کمک کردند. کورک نیز با انتشار تصویر مورد استفاده قرار گرفته به هواداران خود سلام کرد.

 

 همه این‌ها در شرایطی است که در ایران با توجه به تکرار این اتفاق در وب، موضوع تخلیه احساسات در اینستاگرام و توییتر چندان حساسیت برانگیز نیست اما همانطور که می‌بینید در همه جای دنیا این مسئله قابلیت آن را دارد که تبدیل به خبری مهم برای مخدوش کردن چهره ایران شود.

 

بارتوژ کورک،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشیمطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی