قهرمانی بانک شهر در لیگ برتر کشتی آزاد/ حضور خبرساز بهنام بانی در جمع کشتی‌گیرانلیگ کشتی آزاد،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم بانک شهر با شکست انبوه سازان هوتن، عنوان قهرمانی لیگ برتر کشتی آزاد را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، در جریان دیدار فینال لیگ برتر کشتی آزاد که در سالن هفتم تیر تهران و با استقبال بسیار خوب تماشاگران برگزار شد، تیم انبوه سازان هوتن و بانک شهر با ستاره‌های خود از ایران و روسیه به مصاف هم رفتند که این جدال زیبا در نهایت با نتیجه ۵ بر ۵ و با احتساب امتیازات فنی به سود تیم بانک شهر به پایان رسید و این تیم جام قهرمانی را بالای سر برد.

 

انبوه‌سازان هوتن ۱ - صفر بانک شهر

در وزن ۵۷ کیلوگرم،‌ زائوراوگویف دارنده یک مدال طلای المپیک و ۲ طلای جهان از روسیه در یک کشتی حساب شده با نتیجه قاطع ۷ بر صفر از سد علیرضا سرلک، دارنده مدال نقره جهان از تیم بانک شهر گذشت تا اولین مبارزه به سود تیم انبوه سازان هوتن به پایان برسد.

 

انبوه‌سازان هوتن ۲ - صفر بانک شهر

در دومین مبارزه، امیررضا معصومی دارنده مدال‌های طلای نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان در مبارزه وزن ۱۲۵ کیلوگرم با نتیجه ۴ بر یک از سد یدالله محبی دارنده ۳ مدال طلای آسیا گذشت تا دومین مبارزه نیز به نفع تیم هوتن به پایان برسد.

 

انبوه‌سازان هوتن ۲ - ۱ بانک شهر

در سومین مبارزه و در وزن ۶۱ کیلوگرم، عباس گاژی ماگمدوف دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان از روسیه در مدت زمان ۴ دقیقه با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر مقابل محمد بخشی به برتری رسید تا بانک شهر صاحب اولین برد خود شود.

 

انبوه‌سازان هوتن ۲ - ۲ بانک شهر

در چهارمین مبارزه و در وزن ۹۷ کیلوگرم، احمد بذری دارنده مدال نقره آسیا مقابل علی شعبانی دارنده مدال طلای آسیا در مدت زمان ۵ دقیقه و ۳۲ ثانیه با امتیاز عالی ۱۱ بر صفر به برتری رسید تا هر دو تیم صاحب ۲ پیروزی شوند. شعبانی از اواسط مبارزه شدیدا دچار ضعف بدنی شد و نایی برای مبارزه و گرفتن امتیاز نداشت تا در نهایت متحمل این شکست سنگین و دور از انتظار شود.

 

انبوه‌سازان هوتن ۳ - ۲ بانک شهر

در پنجمین مبارزه و در وزن ۶۵ کیلوگرم، شامیل ممدوف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۳ از روسیه مقابل مرتضی قیاسی در حالی که ۴ بر یک پیش بود با یک کمرگیری زیبا موفق به ضربه فنی حریف شد تا تیم هوتن صاحب سومین پیروزی شود.

 

انبوه‌سازان هوتن ۳ - ۳ بانک شهر

در ششمین مبارزه و در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا دارنده ۲ مدال طلای امیدهای جهان از بانک شهر مقابل امیرحسین فیروزپور دارنده مدال‌های طلای جوانان و امیدهای جهان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید تا باز هم کار دو تیم به تساوی کشیده شود.

 

انبوه‌سازان هوتن ۴ - ۳ بانک شهر

در هفتمین مبارزه و در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی دارنده ۲ مدال نقره جهان مقابل اینالبک شریئف، دارنده مدال طلای امیدهای جهان از روسیه در یک مبارزه پر افت و خیز با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ شکست خورد تا هوتن در مجموع ۴ بر ۳ پیش بیفتد.

 

انبوه‌سازان هوتن ۵ - ۳ بانک شهر

در هشتمین مبارزه این دو تیم و در وزن ۸۶ کیلوگرم، مبین عظیمی دارنده مدال طلای جوانان جهان با نتیجه قاطع ۷ بر ۲ مقابل محمدجواد ابراهیمی کشتی‌گیر با تجربه تیم بانک شهر و دارنده ۲ مدال طلای آسیا به برتری رسید تا کار دو تیم با نتیجه ۵ بر ۳ به سود تیم انبوه سازان هوتن شود.

 

انبوه‌سازان هوتن ۵ - ۴ بانک شهر

در نهمین مبارزه، یونس امامی دارنده ۲ مدال برنز جهان از تیم انبوه سازان هوتن مقابل رسول گاژی ماگمدوف دارنده ۲ مدال طلای جهان از روسیه در یک مبارزه حساس به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد تا کار دو تیم به برتری ۵ بر ۴ انبوه سازان هوتن برسد و کار برای تعیین قهرمان به مبارزه دهم و پایانی کشیده شود. با پیروزی ماگمدوف در این مبارزه، کشتی گیران روس‌ها از هر دو تیم در هر ۵ مبارزه خود مقابل ایرانی‌ها صاحب برتری شدند.

 

انبوه‌سازان هوتن ۵ - ۵ بانک شهر

اما دهمین و آخرین مبارزه دیدار فینال، میان محمد نخودی دارنده ۲ مدال نقره و یک برنز جهان برابر علی سوادکوهی دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز آسیا در وزن ۷۹ کیلوگرم به میدان رفتند که در پایان سوادکوهی از تیم بانک شهر با نتیجه قاطع ۶ بر صفر به برتری رسید تا کار دو تیم در مجموع به تساوی ۵ بر ۵ کشیده شود اما با احتساب امتیازات فنی، بانک شهر عنوان قهرمانی لیگ را از آن خود کند.

 

نتایج مبارزه‌های دیدار فینال به شرح زیر است: (اسامی کشتی گیران تیم انبوه سازان هوتن ابتدا آمده است)

وزن ۵۷ کیلوگرم: زائور اوگویف ۷ - علیرضا سرلک صفر

 

وزن ۶۱ کیلوگرم: محمد بخشی صفر - عباس گاژی ماگمدوف ۱۰

 

وزن ۶۵ کیلوگرم: شامیل ممدوف ۴ (برنده با ضربه فنی) - مرتضی قیاسی یک

 

وزن ۷۰ کیلوگرم: اینالبک شریئف ۱۲ - امیرمحمد یزدانی ۱۰

 

وزن ۷۴ کیلوگرم: یونس امامی ۴ - رسول گاژی ماگمدوف ۵

 

وزن ۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی صفر - علی سوادکوهی ۶

 

وزن ۸۶ کیلوکرم: مبین عظیمی ۷ - محمدجواد ابراهیمی ۲

 

وزن ۹۲ کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور صفر - امیرعلی آذرپیرا ۳

 

وزن ۹۷ کیلوگرم: علی شعبانی صفر - احمد بذری ۱۱

 

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: امیررضا معصومی ۴ - یدالله محبی یک

 

پیش از این نیز تیم دانشگاه آزاد مقابل تیم پاس با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید و بر سکوی سومی لیگ برتر کشتی آزاد ایستاد.

 

کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، منصور برزگر سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد و حسن یزدانی ستاره تیم انبوه سازان هوتن که به دلیل جراحی نتوانست به میدان برود، با حضور در سالن هفتم تیر از نزدیک نظاره‌گر مبارزه فینال بودند.

 

هدایت تیم بانک شهر بر عهده رضا یزدانی، ملی پوش سابق ایران و دارنده ۲ مدال طلای جهان بود. همچنین احسان امینی، مربی تیم ملی کشتی آزاد به همراه محسن کاوه، مشاور علیرضا دبیر در تیم ملی کشتی آزاد، هدایت تیم انبوه‌سازان را بر عهده داشتند.

 

***

حضور بهنام بانی در جمع کشتی‌گیران خبرساز شد
بهنام بانی خواننده معروف که پیش از این در مسابقه تیم فوتبال استقلال حضور یافته بود، این بار به تماشای کشتی قهرمانان جهان نشست.

 

لیگ کشتی آزاد،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------