مدال برنز مرجان سلحشوری در تکواندو/ مدال نقره قایقرانی بانوان و برد پرگل هندبال ایران مقابل مغولستانبازی‌های آسیایی هانگژو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
در نخستین روز برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، تیم روئینگ سنگین وزن بانوان موفق به کسب اولین مدال کاروان ورزشی کشورمان شد.

به گزارش تسنیم، روز نخست بازی‌های آسیایی به صورت رسمی امروز(دوم مهرماه) آغاز شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

 

ژیمناستیک:

تیم ملی ژیمناستیک کشورمان با 4 ژیمناست متشکل از مهدی الفتی ، مهدی احمد کهنی، محمدرضا خسرونژاد ، محمدرضا حمیدی و به مربیگری وحید احمدی و سرمربیگری رضا خیرخواه در بازی‌های آسیایی هانگژو چین رقابت می‌کند.

 

در پایان اجرای ژیمناست‌های کشورمان در دور مقدماتی این رقابت‌ها، نتایج زیر بدست آمد:

خرک حلقه:

محمدرضا حمیدی 12.333

محمدرضا خسرونژاد 11.066

 

دارحلقه:

محمدرضا حمیدی 11.100

محمدرضا خسرونژاد 12.933

مهدی احمدکهنی 13.400

 

پرش خرک:

محمدرضا خسرونژاد 12.866

محمدرضا حمیدی 12.733

مهدی الفتی 14.566

 

پارالل:

محمدرضا حمیدی 12.933

محمدرضا خسرونژاد 13.466

 

بارفیکس:

محمدرضا خسرونژاد 12.200

محمدرضا حمیدی 12.666

 

زمینی:

خسرونژاد : 13.233

حمیدی: 13.033

 

جودو:

در رقابت‌های جودو، ابوالفضل محمودی در نخستین دیدار خود در وزن  66- کیلوگرم به مصاف کومسونگ ری از کره‌شمالی رفت و پس از عدم کسب امتیاز در 4 دقیقه قانونی، در امتیاز طلایی مقابل حریف خود ایپون شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

شنا:

متین سهران در مرحله گروهی ماده  200 متر مختلط انفرادی زمان 2 دقیقه و 5 ثانیه 87 صدم ثانیه را ثبت کرد. سهران در گروه خود اول شد اما در پایان رقابت چهار گروه، در رده چهاردهم قرار گرفت و به فینال راه پیدا نکرد. هشت شناگر اول به فینال بازی‌های آسیایی راه یافتند.

 

سهران 200 متر مختلط را در مدت زمان 02:05٫87 شنا کرد و با رکورد شکنی در این ماده در جایگاه 14 قرار گرفت و به کار خود پایان داد. او با ثبت این زمان موفق شد رکورد این ماده را پس از 14 سال بهبود بخشد. پیش از این سعید ملکا آشتیانی با زمان 02:05٫96 در رقابت‌های قهرمانی جهان رم سال 2009 رکورد این ماده را به نام خود ثبت کرده بود.

 

سامیار عبدلی نماینده تیم ملی شنای کشورمان در رشته 100 متر مردان اگرچه با رکورد 50:92 موفق شد در گروه خود رتبه ششمی را کسب کند، اما نتوانست از گروه 44 نفره خود صعود کرده و حذف شد.

 

عبدلی فردا نیز در بخش 50 متر قرار است به مصاف رقبای آسیایی خود در نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو چین برود. او امروز در 100 متر آزاد مردان رتبه در بین 44 نفر به رتبه شانزدهم رسید.

 

والیبال ساحلی:

دور یک هشتم نهایی رقابت‌های والیبال ساحلی بازی‌های آسیایی هانگژو آغاز شد و تیم ایران ب با ترکیب عباس پورعسگری و علیرضا آقاجانی برابر تایلند ب قرار گرفت و دو بر صفر و با امتیازات 21 بر 15 و 21 بر 15 پیروز شد. با این پیروزی تیم ب ایران به جمع هشت تیم برتر مسابقات راه پیدا کرد. 

 

تکواندو:

* مرجان سلحشوری در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های پومسه به مصاف میس‌روما خاتون از بنگلادش رفت و در مجموع 7.720 بر 7.070 مقابل حریف خود به برتری رسید و راهی مرحله بعد شد.

 

نماینده پومسه بانوان کشورمان در ادامه دومین حریفش در بازی‌های آسیایی را نیز مغلوب و مدالش را قطعی کرد. تنها ملی پوش پومسه بانوان پس از گذشتن از سد رقیب بنگلادشی، این بار بینتی عبدول کریم از مالزی را شکست داد و با صعود به نیمه نهایی مدال برنزش قطعی شد.

 

سلحشوری در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف یوئیوکو نیوا از ژاپن رفت و با نتیجه 6.860 بر 6.440 مغلوب شد و به مدال برنز رسید. او در حالی به مدال برنز دست یافت که در دوره گذشته بازی‌های آسیایی مدال نقره کسب کرده بود.

 

بازی‌های آسیایی هانگژو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

* مرتضی زنده دل در مسابقات پومسه با امتیاز 7.920 بر 7.910  مقابل حریفی از چین تایپه شکست خورد و از دور مسابقات بازی‌های آسیایی کنار رفت.

 

تیراندازی:

شرمینه چهل امیرانی، الهه احمدی و نجمه خدمتی در تفنگ بادی 10 متر نمایندگان ایران از صعود به فینال و کسب مدال بازماندند. شرمینه چهل امیرانی با 628/6 امتیاز در جایگاه یازدهم ایستاد، الهه احمدی و نجمه خدمتی هم با امتیاز 626/9 و 620/5 به ترتیب در رده‌های هفدهم و سی و هشتم قرار گرفتند.در این بخش 59 تیرانداز حضور داشتند.

 

در بخش تیمی، تیم ایران با ترکیب الهه احمدی، نجمه خدمتی و شرمینه چهل امیرانی با امتیاز 1876 در میان 14 تیم حاضر صاحب جایگاه هفتم شد.

 

ووشو:

در رقابت‌های تالو، احسان پیغمبری ملی‌پوش باسابقه کشورمان در فرم چانگ‌چوان به رقابت با 13 تالوکار پرداخت و در پایان با کسب امتیاز 9.943 در جایگاه دهم قرار گرفت. در این فرم نمایندگانی از چین، اندونزی و ماکائو به ترتیب صاحب مدال طلا، نقره و برنز شدند.

 

پیغمبری تنها مدال‌آور تاریخ تالو ایران در بخش مردان است و در بازی‌های آسیایی 2010 گوانگژو در همین فرم موفق به کسب مدال برنز شده بود.

 

قایقرانی:

* در روئینگ دونفره سنگین وزن زنان، تیم ایران با ترکیب مهسا جاور و زینب نوروزی در مرحله گروهی در کنار تیم‌های قزاقستان، کره‌جنوبی، سریلانکا، ویتنام زمان 7:09:29  را ثبت کرد و اول شد و به فینال A رسید.

 

فینال این رقابت صبح امروز برگزار شد و تیم ایران در رقابت با تیم‌های کره، تایلند، چین، ویتنام و قزاقستان توانست با رکورد 7:17:8 دوم شود و به مدال نقره دست پیدا کند.

 

بازی‌های آسیایی هانگژو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

* نازنین ملایى و کیمیا زارعى در فینال سبک وزن دونفره و در یک رقابت نزدیک با تیم‌های اندونزی‌ و‌ ازبکستان با رکورد 7:17:90 دقیقه به مقام چهارم دست یافتند. این در حالی است که فاصله ایران با مدال برنز فقط 26 صدم ثانیه بود. در پایان این رقابت تیم‌های چین، ازبکستان و اندونزی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

 

*در فینال روئینگ سنگین وزن مردان امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانى به مصاف رقباى خود رفتند و در نهایت با رکورد ٦:٣٤:0٢ به مقام چهارمى دست یافتند. در این رقابت تیم هاى چین، ازبکستان و اندونزى به ترتیب به مقام هاى اول تا سوم رسیدند و ایران از دستیابی به مدال بازماند.

 

تنیس:

مشکات‌الزهرا صفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف «جسی گارلاند یوانا» از چین تایپه رفت و در حالی که ست اول را 6 بر صفر واگذار کرده و در ست دوم نیز 4 بر صفر عقب بود و به دلیل کسالت از ادامه مسابقه کناره‌گیری کرد و از صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی بازماند.

 

شطرنج:

سوپر استاد بزرگ سید محمد امین طباطبایی در نخستین رقابت خود توانست «سوگار گان اردنه» از مغولستان را شکست دهد.

 

سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو در رقابت نخست خود مقابل «آذریا ستی یاکی» از اندونزی ‌به تساوی دست یافت.

 

استاد بزرگ بانوان مبینا علی‌نسب در نخستین رقابت خود مقابل «کونرو هومپی» استاد بزرگ‌ سرشناس از هند شکست خورد.

 

تنیس روی میز:

تیم ملی تنیس روی میز کشورمان در چهارمین بازی خود به مصاف ویتنام رفت و حریف خود را 3 بر صفر شکست داد. در این بازی ابتدا امیرحسین هدایی مقابل حریف خود 3 بر یک به برتری دست یافت.

 

در دومین بازی نوشاد عالمیان به میدان رفت و او هم 3 بر یک حریفش را شکست داد تا ایران در مجموع 2 بر صفر پیش بیفتد. نیما عالمیان سومین ملی پوش ایران بود که مقابل حریف ویتنامی قرار گرفت و 3 بر صفر به برتری رسید.

 

ایران برای کسب مدال برنز عصر امروز با ژاپن روبه‌رو می‌شود.

 

هندبال:

تیم ملی هندبال ایران در اولین دیدار خود با نتیجه 50 بر 16 از سد مغولستان گذشت. ملی‌پوشان کشورمان در دومین مسابقه خود فردا به مصاف ژاپن می‌روند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------