مربی تیم فوتبال تراکتور استعفا کرد/ خمس خطاب به یک خبرنگار: تو ادب نداری!محمد نصرتی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مربی تیم فوتبال تراکتور پس از شکست سنگین این تیم برابر ذوب آهن از مسوولیتش کناره گیری کرد.

به گزارش مهر، محمد نصرتی پس از شکست سنگین چهار بر یک تراکتور برابر ذوب آهن گفت: این آخرین حضور من روی نیمکت تراکتور بود. من هم به عنوان بازیکن، کاپیتان و مربی در تراکتور حضور داشته ام و قهرمانی جام حذفی را هم تجربه کرده ام.

 

وی ادامه داد: در همه این سال ها هواداران همیشه حامی تیم بوده اند اما خودم را جای بازیکنان می گذارم. شعارهایی که علیه بازیکنان داده شد منصفانه نبود. برخی شعارها در حضور بانوان سر داده شد که شایسته فرهنگ آذربایجان و تماشاگران نبود. من خاک پای هواداران هستم اما فوتبال اینطور نیست که با یک بازی چنین شعارهایی داده شوند.

 

خمس در نشست جنجالی: تو ادب نداری!

پاکو خمس یک کنفرانس مطبوعاتی جنجالی دیگر را در تبریز پشت سر گذاشت.

 

پاکو خمس پس از این مسابقه در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

 

* درباره همین بازی صحبت کنم. من چند بازی است که تیم را آنالیز می‌کنم. همیشه دفاع فکر می‌کند که توپ را دفع کند اما ما همیشه در زمین خودمان بیشترین پاس را می‌دهیم و فکر می‌کنیم بهترین کار را انجام می‌دهیم. هافبک‌ها تغذیه نمی‌شوند و کندی مهاجم‌ها حس می‌شود. همین باعث شد ما امروز چهار گل بیخودی بخوریم.

بازی ما از زمانی که من آمدم همیشه همین بوده که مدافعان کسانی باشند که بازیسازی را از عقب زمین شروع می‌کنند. گاهی اوقات می‌توانیم با سرعت بیشتری خودمان را به زمین حریف برسانیم و گاهی با توجه به اینکه تیم حریف فشار می‌آورد و فضاها را می‌بندد، ما نیاز به زمان بیشتری داریم تا خودمان را به زمین حریف برسانیم، اما این کاری است که همیشه کرده‌ایم. گاهی بهتر از آب درمی‌آید و گاهی بدتر. درست است که ممکن است گاهی بازی خیلی کند باشد. در بازی امروز تیم حریف فضاها را بست و وقتی بازی را به شیوه امروز می‌بازید، علتش این است که همه چیز بد درآمده است. همیشه ما به این فکر می‌کنیم که کارها خوب پیش برود اما بعضی بازی‌ها هم مثل بازی امروز از ابتدا تا انتها بد از کار درمی‌آید.

 

* تیم برای برد نیامده بود و هیچ برنامه‌ای برای برد نداشت. فکر نمی‌کنم تیم آنالیز ایشان [خمس] از ذوب‌آهن داشت. ذوب‌آهن سراسر حمله بود و ما در نیمه اول یک دقیقه هم روی دروازه آنها حاضر نشدیم و نیمه دوم هم سراسر اشتباه. از طرفی دقیقه ۳۰ سه بازیکن را تعویض کردند و ما از همان نقطه ضربه خوردیم.

من با نظر شما موافق نیستم. گفتم که بازی از همان ابتدا خیلی بد پیش رفت و این ارتباطی به نداشتن برنامه برای برای پیروزی و نداشتن آنالیز بازی ندارد. ما امروز بی دقتی خیلی زیادی داشتیم و توپ‌های خیلی زیادی را لو دادیم و این ربطی به برنامه‌ریزی یا آنالیز نداشتن ندارد. وقتی شما دقت لازم را ندارد و اینهمه توپ از دست می‌دهید، روز شما نیست. ما هر وقت این توپ‌ها را از دست دادیم، تیم حریف توانست به ما ضربه بزند. همانطور که گفتم امروز روز ما نبود و همه چیز برایمان بد پیش رفت.

 

* درباره تعویض‌های زودهنگام هم صحبت کنید.

ما نیاز به گل داشتیم و یک دفاع کم کردیم و سه دفاعه کردیم و چهار هافبک قرار دادیم و بعد عبدی را آوردیم، چون نیاز به گل داشتیم. ریسک کردیم و ریسک‌مان امروز جواب نداد. وقتی اینطور ریسک می‌کنید، ممکن است تیم حریف در ضدحملات به شما ضربه بزند. امروز برای ما این اتفاق افتاد اما وقتی که ما عقب بودیم و نیاز به گل تساوی داشتیم، باید خطر می‌کردیم.

 

* هواداران خواهان جدایی شما از تراکتور شدند و با این نتیجه هم بسیار عصبانی هستند. فکر نمی‌کنید فضا برای همکاری شما با تراکتور تا پایان قراردادتان سخت‌تر شده است؟

نه، برای من اینطور نیست، چون بخشی از کار من است. من همیشه مسئولیتی را که باید بر عهده بگیرم، بر عهده می‌گیرم و الان هم بیش از هم همیشه. من همچنان به بازیکنانم و به این تیمی که توانسته در گذشته ما را شاد کند، اعتماد کامل دارم. من از طرف خودم و باشگاه از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم که امروز نتوانستیم کاری کنیم که از بازی و از این عصر خوب لذت کافی را ببرند، ولی فکر می‌کنم این تیم شایستگی اعتماد بیشتر را دارد، چون این را قبلا نشان داده است. امروز در رختکن بیشتر بازیکنان ما از ناراحتی این شکست گریه می‌کردند. این گریه و ناراحتی بازیکنان بیشتر برای نتیجه نبود و بیشتر به خاطر این بود که هواداران امروز ناراضی بودند. خیلی از هواداران شعارهایی بر ضد بازیکنان دادند و بازیکنان از اینکه نتوانسته بودند دل هواداران را شاد کنند، بیشتر از هر چیزی ناراحت کنند. بنابراین هواداران باید بدانند که آنها برای بازیکنان بسیار مهم هستند و به خاطر آنهاست که تلاش می‌کنند. من فکر می‌کنم بازیکنان ما شایستگی مهر و محبت بیشتری از سوی همه، به ویژه هواداران دارند. به هر حال فوتبال این سختی‌ها را دارد و قرار نیست که یک تیم همیشه پیروز شود و همیشه خوشحالی باشد. به هر حال لحظات سختی هم هست و در این لحظات ما به هواداران و حمایت‌شان نیاز داریم.

 

* درست است زمانی که تیم می‌بستید، بازیکن نگرفتید اما پست‌هایی را اعلام کردید و گفتید نیاز به بازیکنانی دارید که چند پسته باشند و نیازها را رفع کنند. به شعارها اشاره کردید. امروز دروازه‌بان را مورد شعار قرار دادند و حتی اخباری را هم صدا می‌زدند. فکر نمی‌کنید فاصله بین دروازه‌بان اول و دوم‌تان زیاد است؟ شما مربی جسوری هستید. اگر دست‌تان پر بود، می‌توانست دروازه‌بان‌تان را هم تعویض کنید.

مسئول اصلی این نتیجه من هستم، نه دروازه‌بان است و نه هیچکس دیگری. بنابراین فکر نمی‌کنم امروز زمان مناسبی برای بررسی اینکه چه کسی مقصر بوده باشد. در این شرایط صحبت درباره یک بازیکن خاص، غیرمنصفانه است. ما یک تیم واحد هستیم و وقتی کارها خوب پیش می‌رود، همه انجام می‌دهیم  و وقتی هم نتیجه نگیریم، مسئولش من هستم.

 

* منظور من این است که فاصله بین دروازه‌بان یک و دو آنقدر زیاد است که شاید نمی‌توانند به دروازه‌بان دوم‌شان بازی بدهند.

هر موقع نیاز باشد ما می‌توانیم از دروازه‌بان دوم‌مان استفاده کنیم.

 

* هواداران امروز شعار دادند "خمس حیا کن، تراکتورو رها کن". این یک شعار معروف است که وقتی از مربی ناراضی می‌شوند می‌گویند. ببخشید که من رک گفتم‌. شما گفتید ادامه می‌دهم. اگر در بازی‌های آینده نتیجه نگیرند، احتمال دارد که استعفا بدهند و خواسته هواداران را اجابت کنند یا برای اینکه دلارهای بیشتری بگیرند، با این شعارها می‌مانند؟

به نظرم خیلی سوال غیرمحترمانه‌ای کردید. اجازه نمی‌دهم کسی به من بی احترامی کند. بسیار بی ادب هستید. من با احترام به همه همکاران شما پاسخ دادم، ولی به آدم‌های بی ادبی مثل شما پاسخ نمی‌دهم.

 

* در شرایطی که خبرنگار قصد دارد به صحبت‌های خود ادامه بدهد، مترجم خمس می‌گوید: گفتند جواب نمی‌دهند.

 

خبرنگار: جواب ندهند. بی ادب هم خود ایشان هستند که به من می‌گویند بی ادب.

 

خمس: نه خیر، خود شما بی ادب هستید.

 

خبرنگار: دقیقا ایشان بی ادب هستند که به خاطر یک سوال ساده اینطور عصبانی می‌شوند.

 

خمس: تو بی ادبی. تو بی ادبی. به نظرم اصلا یک دروغ است. باورنکردنی است که شما در باشگاه تراکتور کار می‌کنی.

 

خبرنگار: من کار نمی‌کنم، من خبرنگار هستم.

 

خمس: من دو سال دیگر قرارداد دارم و فرض من بر این است که شما جزو اصحاب رسانه هستید. اینطور به نظر می‌رسد. من درباره اینکه درآمد شما چقدر است و چقدر دلار دریافت می‌کنید نمی‌پرسم، می‌دانید چرا؟ چون من آدم محترم و باادبی هستم و شما اینطور نیستی.

 

خبرنگار: من نپرسیدم چقدر درآمد دارید...

 

خمس: سوال دیگری نیست؟

(سرمربی تراکتور پس از این جمله نشست خبری را ترک کرد.)

 

***

 

فوت یک هوادار در تبریز شایعه است

پس از شکست 4 بر یک امشب تیم فوتبال تراکتور مقابل ذوب‌آهن اصفهان در هفته بیست‌و‌سوم لیگ برتر، شایعه‌ای مبنی بر فوت یک هوادار تبریزی منتشر شد که رئیس هیئت فوتبال آذربایجان شرقی این شایعه را تکذیب کرد.

 

جواد ششگلانی در گفت‌و‌گو با تسنیم در این باره اظهار داشت: یک هوادار در جریان بازی حالش خراب شده و با آمبولانس به بیمارستان انتقال یافته است. من الان به‌صورت تلفنی ماجرا را پیگیری کردم و خوشبختانه حال این هوادار کاملاً خوب است. متأسفانه این شایعه دروغ در فضای مجازی مطرح شده است، اما صحت ندارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------