هفتمین شکست تیم ملی در لیگ ملت‌های والیبال/ ایران به بلغارستان هم باختتیم ملی والیبال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل بلغارستان برای هفتمین بار در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ مغلوب شد.

به گزارش ایسنا؛ تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح جمعه، ۱۸ خرداد به مصاف بلغارستان رفت و سه بر دو ۲۰ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۳، ۲۰ بر ۲۵ و ۱۵ بر ۱۱ شکست خورد.

 

این هفتمین شکست ایران در دو هفته لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ است. ایران در آخرین مسابقه خود در هفته دوم ایگ ملت‌ها فردا از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه به مصاف ترکیه می‌رود.   

 

ترکیب تیم ایران: محمدطاهر وادی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، مرتضی شریفی، میلاد عبادی‌پور و آرمان صالحی

 

سرمربی: مائوریسیو موتا پائز

 

ترکیب تیم بلغارستان: آسپاروف، پتکوف، دیمیتروف، تاتاروف، گروزدانوف، نیکولوف و پتکوف

 

سرمربی: جیانلورنزو بلنجینی

 

ست اول: ۲۵ بر ۲۰ ایران

بازی پایاپای پیش می‌رفت و در امتیاز ۵ برابر بود تا اینکه شریفی توپ را به آرامی به دست سه دفاع بلغارستان زد و توپ بیرون رفت و امتیاز برای ایران شد. در ادامه ولی‌زاده با دفاع خود یک امتیاز دیگر برای ایران گرفت. دو اشتباه متوالی از بازیکنان بلغارستان فاصله امتیازات را بیشتر کرد و ایران را ۹ بر ۵ پیش انداخت. بازیکنان ایران با دفاع دیمیتروف امتیاز چهاردهم را هم گرفتند و ایران ۱۴ بر ۹ جلو بود. اسماعیل‌نژاد دو امتیاز پیاپی گرفت تا ایران همچنان ۲۲ بر ۱۷ جلو باشد. بازیکن بلغارستان سرویس خود را به تور زد تا ایران ۲۵ بر ۲۰ برنده این ست شود.

 

ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ بلغارستان

نیکولوف سرویس خود را خراب کرد تا امتیاز اول این ست برای ایران باشد. بازیکنان ایران با عملکرد خوب خود ۷ بر ۵ تیم برتر میدان بودند. شریفی با سرویس پر قدرت خود یک امتیاز مستقیم گرفت تا نتیجه کار ۱۰ بر ۶ به سود ایران باشد و بلنجینی وقت استراحت درخواست کند. بلغارستان در امتیاز ۱۱ بازی را به تساوی کشاند و پائز وقت استراحت گرفت. عبادی‌پور  و اسماعیل‌نژاد آبشارهای خود را به بیرون زدند تا بلغارستان ۱۳ بر ۱۱ جلو بیفتد. تاتاروف با جا گذاشتن مدافعان ایران امتیاز گرفت تا بلغارستان ۱۷ بر ۱۴ جلو باشد. بلغارستان در نهایت این ست را ۲۵ بر ۲۲ برنده شد.

 

ست سوم: ۲۵ بر ۲۳ بلغارستان

رقابت در شروع این ست نزدیک بود و دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند. در ادامه بلغارستان ۱۱ بر ۹ جلو افتاد و اختلاف امتیاز ایجاد کرد. ولی زاده با دفاع خود امتیاز گرفت تا بازی در امتیاز ۱۱ برابر شود. تاتاروف یک امتیاز گرفت و در ادامه خطای تور وادی اعلام شد تا بلغارستان بار دیگر ۱۳ بر ۱۱ پیش بیفتد. صالحی با عبور از دو دفاع بلغارستان آبشار خود را تبدیل به امتیاز کرد تا امتیاز ۱۸ برای ایران به دست بیاید و به یک قدمی بلغارستان برسد.

 

داور خطای حمل تاتاروف را گرفت تا بازی در امتیاز ۲۰ برابر شود. در حالی که ایران ۲۱ بر ۲۰ جلو بود رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفت که در نهایت اسماعیل‌نژاد آبشار خود را به آنتن زد و امتیاز برای بلغارستان شد. اسماعیل‌نژاد سرویس خود را به تور زد  و در ادامه هم این بازیکن دفاع شد تا بلغارستان دو امتیاز پیاپی بگیرد و ۲۴ بر ۲۲ جلو بیفتد. بازیکنان بلغارستان با دفاع اسماعیل نژاد امتیاز ۲۵ را هم گرفتند و ۲۵ بر ۲۳ برنده این ست شدند.

 

ست چهارم: ۲۵ بر ۲۰ ایران 

ایران در ابتدای این ست عملکرد خوبی داشت و ۵ بر یک جلو افتاد. بلغارستان بازی را در امتیاز ۱۰ به تساوی کشاند اما بار دیگر ایران ۱۲ بر ۱۰ پیش افتاد. پتکوف یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت و در ادامه هم تاتاروف با عبور از دفاع ایران توپ خود را در زمین ایران جای داد تا بازی بار دیگر در امتیاز ۱۴ برابر شود. محمد ولی‌زاده دو امتیاز مستقیم سرویس گرفت تا ایران ۲۰ بر ۱۷ پیش بیفتد. مصلح‌آبادی فراهانی هم دو امتیاز مستقیم سرویس گرفت تا ایران این ست را ۲۵ بر ۲۰ برنده شود.  

 

ست پنجم: ۱۵ بر ۱۱ بلغارستان  

رقابت در شروع این ست هم نزدیک بود. اسماعیل‌نژاد آبشار خود را بیرون زد، در ادامه پتکوف امتیاز مستقیم سرویس گرفت و سپس تاتاروف آبشار خود را در زمین ایران جای داد تا بلغارستان پنج بر دو جلو بیفتد. ایران بازی را در امتیاز ۵ به تساوی کشاند.

 

حسین‌خانزاده که ستاره ایران در این ست بود یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت تا ایران ۸ بر ۷ جلو بیفتد. وادی به دلیل اعتراض به داوری یک کارت زرد گرفت. پتکوف با دفاع خانزاده امتیاز گرفت و بلغارستان ۱۱ بر ۹ جلو افتاد. در نهایت بلغارستان این ست را ۱۵ بر ۱۱ برنده شد.  

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------