قلب مهدی تاج فقط بعضی وقتها درد می گیرد؟! مهدی تاج,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

شرق نوشت:فوتبال ایران که در ماه‌های اخیر بارها نشان داده قابلیت غافلگیری را به بهترین شکل ممکن دارد، روز گذشته دوباره جامعه مخاطبش را شوکه کرد. این شگفتی مربوط به مبحث داغ این روزهای فوتبال یعنی ماندن و رفتن دراگان اسکوچیچ از تیم ملی نبود، بلکه موضوع عجیب‌تری است درباره ثبت‌نام مهدی تاج برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران که قرار است روز هشتم شهریور برگزار شود.

 

تاج که پیش‌تر به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران و بعد از علی کفاشیان عهده‌دار مسائل فوتبالی شده بود، پس از افتضاحی که در ماجرای قرارداد مارک ویلموتس بلژیکی با فدراسیون فوتبال به بار آورد، از کارش استعفا داد. درباره استعفایش هم هنوز حرف و حدیث زیاد است؛ آن زمان و آن‌طور که فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای اعلام کرده بود مهدی تاج به دلیل مشکلات قلبی از ادامه مسیر در فدراسیون فوتبال سر باز زد. می‌گفتند پزشکان توصیه کرده‌اند برای او استرس و هیجان فوتبال مضر است.

 

جدایی نابهنگام مهدی تاج از فدراسیون فوتبال، آن‌هم در شرایطی که پیش از آن به هر دری زده بود تا صندلی‌اش را حفظ کند، برای بسیاری باورنکردنی بود. البته که مهدی تاج مشکل قلبی داشت و حتی در یکی، دو نوبت به ویژه زمانی که تیم ملی ایران راهی اردوی ترکیه شده بود، در بیمارستان بستری هم شد، ولی او با وجود بستری‌شدن باز هم ترجیح داد صندلی ریاست فدراسیون را سفت بچسبد و آن را به فرد دیگری واگذار نکند. فدراسیون او ولی روز به روز وارد حواشی بیشتری شد تا اینکه ماجرای «ویلموتس‌گیت» مطرح و مشخص شد که مجموعه فدراسیون تاج، درباره رقم قرارداد مربی بلژیکی واقعیت را نگفته است. بعد از آن هم که داستان شکایت ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران داغ شد و پرونده تقاضای غرامت هنگفت این مرد بلژیکی از فدراسیون فوتبال ایران همچنان باز است.

 

شاهکار مهدی تاج در «ویلموتس‌گیت» به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چون او برای پرداختن قسط اول مارک ویلموتس هم مجبور شد دو میلیون یورو از «شستا» قرض بگیرد. این دو میلیون یورو نهایتا داغ سنگینی بر دل فوتبال گذاشت؛ چون تاج و مجموعه‌اش در زمان مقرر نتوانستند آن را پس دهند و سپس شستا با اقدام قضائی موفق شد ساختمان فدراسیون فوتبال را هم از آنِ خودش کند. به واقع مهدی تاج نه‌تنها در پرونده ویلموتس کلی سؤال به جا گذاشت؛ بلکه ساختمان فدراسیون فوتبال ایران را هم به باد داد.

 

مجموعه این اتفاقات باعث شد نهادهای مختلف از ‌جمله سازمان بازرسی هم وارد گود شده و وعده دهند «به‌سرعت» به تخلفات افرادی که در پرونده ویلموتس نقش داشته‌اند، رسیدگی خواهند کرد. آنها خیلی زود مقصران را هم معرفی کردند که اتفاقا نام مهدی تاج هم در بین آنها دیده می‌شد؛ اما مسئله مثل بسیاری دیگر از امور در ایران، مشمول گذر زمان شد و هنوز مشخص نیست پیگیری نهادهای بازرسی درباره «ویلموتس‌گیت» به کجا کشیده است.

 

حالا و با توجه به آنکه مهدی تاج، بعد از همه ماجراهایی که در فوتبال ایران پشت سر گذاشته، دوباره سودای ریاست بر فدراسیون فوتبال ایران را دارد، ابهامات موجود افزایش می‌یابد. پرسش‌های فراوانی دراین‌بین مطرح می‌شود که عمده‌ترین آنها مربوط به وضعیت سلامتی اوست؛ آیا قلب مهدی تاج فقط در موارد خاصی درد می‌گیرد؟ این فوتبال که مانند گذشته است و استرسش کم نشده هیچ، بیشتر هم شده است؛ پس چطور است که تاج در فضای آرام‌تر گذشته به دلیل درد قلب، استعفایش را نوشته و عنوان کرده هیجانات فوتبال برایش خوب نیست؛ ولی اکنون با فضای آشفته حال حاضر سلامتی بیشتری پیدا کرده است!

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022