ضرر بزرگ قانون جدید AFC برای ایران/ عربستان با 10 بازیکن خارجی در آسیا!  AFC,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
قانون جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر حذف محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در رقابت های باشگاهی آسیا به سود عربستان شد. 

به گزارش فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در مسابقات باشگاهی قاره را برداشت و منوط به تعداد مجاز حضور بازیکنان خارجی در هر لیگ فوتبال کرد.

 

عربستان با مجوز بازی 8 لژیونر در لیگش بیشترین سود را از برداشته شدن محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا می برد. پیش از این در کشورمان هر باشگاه 4 بازیکن خارجی می‌توانست به خدمت بگیرد و به همین تعداد مجاز به استفاده در رقابت های آسیایی می شد اما به تازگی قانون 5+1 ( 5 بازیکن خارج از آسیا و یک بازیکن  آسیایی) برای جذب بازیکنان خارجی مصوب شده است.

 

اما با این حال عربستان پا را فراتر گذاشته و می خواهد تعداد بازیکنان خارجی هر باشگاه را به عدد 10 برساند. باشگاه الاتحاد قهرمان این فصل لیگ عربستان  به صورت رسمی این درخواست را از فدراسیون عربستان کرده چون می خواهد در لیگ قهرمانان آسیا و جام باشگاه های جهان حضور پیدا کند.

 

در صورت پذیرفته شدن این درخواست از سوی فدراسیون عربستان دیگر رقابت با نمایندگان این کشور در رقابت های آسیایی بسیار سخت می شود چون می توانند با 10 خارجی وارد رقابت شوند و با هزینه های نجومی خارجی های خوبی را به خدمت بگیرند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------