چراغ سبز برانکو به فدراسیون فوتبال اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,فدراسیون فوتبال

 

برانکو ایوانکوویچ چه بخواهد و چه نخواهد یکی از گزینه‌های جانشینی کارلوس کی‌روش و حضور روی نیمکت تیم ملی است. به اعتقاد بسیاری از اهالی فوتبال احتمالا فدراسیون فوتبال تا پایان فصل صبر می‌کند و سپس با پایان لیگ، برانکو را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می‌کند.

 

این آخرین بحثی بود که به وجود آمد و البته واکنش برانکو را به همراه داشت. ایوانکوویچ در گفت‌وگویی اختصاصی با خراسان ورزشی وقتی با پرسشی در این باره روبه‌رو شد، گفت: «من هم مثل شما این اخبار را می‌شنوم و اصلا هم برایم عجیب نیست. کاملا طبیعی است که من گزینه فدراسیون باشم و مردم در این خصوص صحبت کنند چراکه من موفق‌ترین مربی سال‌های اخیر فوتبال ایرانم.

 

وقتی یک مربی در 3 لیگ مختلف قهرمان می‌شود، 2 بار به جام‌جهانی می‌رود و به فینال لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد طبیعی است که در بین گزینه‌ها باشد. من یک سال دیگر با فدراسیون قرارداد دارم اما نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.» برانکو در ادامه این گفت‌وگوی کوتاه در پاسخ به این سوال که خودش چقدر برای حضور در تیم ملی تمایل دارد، گفت: «در ابتدا باید بگویم که فعلا به عنوان سرمربی پرسپولیس به چیزی جز موفقیت تیمم فکر نمی‌کنم اما این را هم باید بگویم که من به عنوان یک مربی حرفه‌ای آماده هر تغییری هستم.» معنی این جمله چراغ سبز برانکو برای حضور در تیم ملی است؛ چراغ سبزی که از این واضح‌تر نمی‌توانست نشان داده شود. اما سوال اینجاست که چرا برانکو علاقه‌مند است به تیم ملی برود و چرا تیم ملی گزینه مناسبی برای سرمربی پرسپولیس است؟

 

هرچند که هنوز هیچ کس نمی‌تواند با قاطعیت سرمربی آینده تیم ملی را معرفی کند اما واکنش برانکو به مهمترین خبر این روزهای تیم ملی نشان می‌دهد که در حال حاضر او اصلی‌ترین و نزدیکترین فرد به نیمکت تیم ملی است به خصوص این‌که او به اندازه کافی برای حضور در تیم ملی انگیزه و دلیل دارد. اول این‌که حضور احتمالی برانکو در تیم ملی معامله پرسودی برای ایوانکوویچ است و مبلغ قراردادش به عنوان سرمربی تیم ملی طبیعتا بیشتر از قراردادی است که با پرسپولیس دارد. از سوی دیگر برانکو به تازگی وارد 65 سالگی شده و مسلما حضور در عرصه ملی برای او گزینه بسیار مناسب‌تری خواهد بود.

 

او به خوبی می‌داند که فشار کار در عرصه باشگاهی به مراتب بیشتر از عرصه ملی است و با حضور در تیم ملی روزهای مرخصی نیز افزایش می‌یابد. از همه این‌ها که بگذریم اختلاف برانکو و کی‌روش خودش به خودی خود می‌تواند انگیزه خوبی برای حضور سرمربی پرسپولیس در تیم ملی باشد چراکه برانکو در صورت موفقیت احتمالی با تیم ملی می‌تواند خود را برنده جنگ قدیمی فوتبال ایران بداند و به نوعی مچ کی‌روش را بخواباند.

 

به هر حال همه این دلایل در کنار موفقیت‌های برانکو در فوتبال ایران و شناخت متقابلی که بین او و فدراسیون وجود دارد می‌تواند مهر تاییدی باشد بر شایعه بزرگ این روزهای فوتبال ایران؛ شایعه‌ای که برانکو را در پایان لیگ سرمربی جدید تیم ملی معرفی می‌کند!

 

 

خراسان/امیرحسین طبسی

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------