X

آخرین اخبار ورزشی


مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

مدال برنز جوادی در مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا/ چین رکورد جهان شکست

ملی پوش وزنه برداری ایران در حرکت یک ضرب دسته ۷۳ کیلوگرم قهرمانی آسیا مدال برنز گرفت. به گزارش ایسنا، رقابت دسته یک ضرب دسته…

بیانیه سپاهان درباره بازی با پرسپولیس/تابش: برای اجرای عدالت، پرسپولیس باید سه بر صفر بازنده شود اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , باشگاه سپاهان
باشگاه سپاهان با انتشار بیانیه‌ای از باشگاه پرسپولیس و اظهارات مدیرعامل و سرپرست این تیم انتقاد کرد.

به گزارش مهر، بیانیه رسمی باشگاه سپاهان اصفهان در ارتباط با حواشی دیدار سپاهان - پرسپولیس به این شرح است:

 

«صحبتهای امروز مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس در پی گفت وگوی تلویزیونی سرپرست محترم تیم فوتبال پرسپولیس و استفاده از کلمات دور از شان و بی ادبانه اتفاق کم سابقه ای در فوتبال ایران نیست اما حداقل در این سطح، انتظار هواداران فوتبال چیزی جز این است. اینکه حتی اگر جدلی میان دو باشگاه درگرفته، هر یک از طرفین در جهت احقاق حق بکوشند و با استدلال بحث را پیش ببرند. با این وصف، از شب گذشته چه در فضای مجازی و چه در رسانه های رسمی اشخاص مختلف و منتسب به باشگاه پرسپولیس از غیرمودبانه ترین کلمات برای پیش بردن دعوی خود استفاده کرده اند که ضمن تاکید بر برخورد حقوقی و قضایی چند نکته را خطاب به ایشان متذکر می‌شویم:

 

*جناب انصاری‌فرد با سابقه شما در فوتبال و بیرون از فوتبال این حداقل انتظار است که مثل هواداران نابالغ و نوجوان سخن نگویید. البته شما هیجان زده اید و دوست دارید سه امتیاز بی زحمت از اصفهان  به تهران ببرید که البته ما این ذوق و هیجان را درک می کنیم اما حداقل کمی حفظ ظاهر کنید که حتی رسیدن به جام به بی اخلاقی و بی احترامی نمی ارزد اگرچه پیش از این هم روی چیزهای مهمی پاگذاشته‌اید که بعنوان مثل و در آخرین اقدام بازیکن سابقه‌داری را استخدام کرده اید که مروری بر سوابق او کافی بود تا هیچ کس برای استخدام او پا پیش نگذارد. این راه حتی اگر به کسب جام منتهی شود آینده‌ای ندارد. به هرحال راستگویی و دروغگویی چیزهایی هستند که آدمها در طول زمان به آن مشهور می شوند. بد نیست درباره خودتان یک نظر سنجی بگذارید یا اگر سخت است مصاحبه‌های بعد از نیم فصلتان را از آرشیو خارج و مرورش کنید.

 

*  آقای افشین پیروانی که در برنامه تلویزیونی درباره ذکر گفتن بازیکنان سپاهان صدایتان را تغییر می دهید و آن را به تمسخر می‌گیرید، ما از شما بیشتر حیرت زده‌ایم که شما پرورش یافته خانواده‌ای هستید که برادر ارشدتان مداح اهل بیت و سینه سوخته امام حسین(ع) است. کاش توضیح بدهید که آیا همین نظر را درباره غلام پیروانی عزیز و سلوک او در سالیان طولانی و پربار حضورش در فوتبال دارید یا نه. ضمنا، از آقا غلام درباره بزرگی و کوچکی و استادی و شاگردی سئوال کنید و بعد اگر ایشان تایید کرد، بازهم اقدام به توهین به کسی کنید که در زمانی لطف زیادی به شما کرده و برگردن شما حق دارد؛ با این توضیح که اگر قرار به گفتن و یادآوری باشد چیزهای زیادی هست که زیاد هم لازم نیست به گذشته سفر کنیم و از آن دوران مششع بگوییم که هنوز فاصله زیادی از اقدامات اخیر شما ندارد. کاش حالا که در نقش سرپرست  پرسپولیس از منافع باشگاهتان می گویید درباره اینستاگرام باشگاه و دوران میان دو سرپرستی و اقدامات مدیرعامل قبلی در مورد این پرونده حرف بزنید و از سوادتان در اداره یک صفحه رسمی یک باشگاه پرهوادار و بحثهای مربوط به بخش درآمدزایی و آگهی آن پرده بردارید.

 

* خطاب به هواداران سپاهان؛ با تاکید بر پیگیری حق باشگاه از مراجع انضباطی فوتبال تاکید می کنیم اگرچه خواست شما عدم حضور در این مسابقه با شرایط ناعادلانه اش بود اما به خواست مسئولان  به این بازی تن دادیم. از شما شرمنده و عذرخواهیم که خواسته به حق تان با پاسخ خشونت آمیزی همراه بود و در عین حال متعجبیم از رفتار باشگاهی که حتی حاضر نشد در شرایط نابرابر مقابل ما حاضر شود و باسرعت ورزشگاه را ترک کرد وقتی تلاش آقای پیروانی و تاکید و عجله ایشان درخروج بازیکنان پرسپولیس در زمین را می‌بینیم بیشتر به عظمت باشگاه طلایی مان پی می بریم و ترسی که آنها از بازی در نقش جهان داشتند.تکرار می کنیم؛ خواست ما خواست شما بود اما پا هم پس نکشیدیم.

 

* در نهایت از مقامات انضباطی و قضایی فوتبال ایران انتظار داریم به دور از غوغاسالاری برخی افراد تیم رقیب که مشغول نفرت پراکنی و شلوغ بازی و بی احترامی در فوتبال ایران هستند رایی عادلانه صادر کند و بیش از گذشته کلیت جامعه هواداری فوتبال ایران را مایوس نکنند. هوادارانی که حاضر بودند تن به ظلم ندهند حتی اگر نتیجه علیه تیمشان باشد. رای هرچه باشد فوتبال ایران و اداره کنندگانش پاسخ دقیق یک سئوال را به ما بدهکار خواهند بود، اینکه چرا فشاری که بر تیم سپاهان برای خروج از هتل  و متفرق کردن هوادار مظلوم ما اتفاق افتاد در سمت دیگر و نسبت به مدیریت پرسپولیس که با عجله مشغول ترک ورزشگاه بود وارد نشد؟»

 

 تابش: برای اجرای عدالت، پرسپولیس باید سه بر صفر بازنده شود 

در حالی که پس از لغو پر حرف و حدیث دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس، سرخ‌های پایتخت تاکید کردند که باید نتیجه این بازی سه بر صفر به سود آنان اعلام شود، مدیرعامل سپاهان در واکنش مدعی شد که با اعلام نتیجه سه بر صفر به سود میزبان عدالت اجرا خواهد شد.

 

بدنبال شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم جلوگیری از گسترش آن، مقامات ورزشی در تصمیمی از لغو مسابقات ورزشی برای ۱۰ روز خبر دادند اما ساعاتی بعد نظر خود را تغییر داده و اعلام کردند که مسابقات هفته بیستم لیگ برتر انجام می‌شود اما بدون حضور تماشاگر.

 

پرسپولیس برای برگزاری حساس‌ترین دیدار هفته راهی اصفهان شد اما با وجود اینکه این تیم در موعد مقرر در نقش جهان حضور پیدا کرد، میزبان علیرغم مهلت قانونی برای رساندن خود به ورزشگاه و برگزاری دیدار، وارد میدان نشد و در نتیجه با تصمیم داور پرسپولیسی‌ها زمین بازی را ترک کرده و دیدار لغو شد.

 

بدنبال این اتفاقات عجیب و غریب، «مسعود تابش» در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در پاسخ به اظهارات «محمد حسن انصاری‌فرد» واکنش تندی نشان داد.

 

او اعتقاد دارد دیدار انجام نشده سپاهان و پرسپولیس باید سه بر صفر به سود زردپوشان اصفهانی اعلام شده و عدالت اجرا شود.

 

مشروح این گفت‌وگو جالب از قرار زیر است:

 

حاشیه‌های بازی انجام نشده پرسپولیس و سپاهان هنوز ادامه‌ دارد.

این‌ها حاشیه‌هایی است که دوستان درست می‌کنند و می‌خواهند افکار عمومی را منحرف کنند. باشگاه سپاهان شفاف و صادقانه درباره اتفاقاتی که در روز بازی با پرسپولیس رخ داد به صحبت پرداخت.

 

محمد انصاری‌فر شما را متهم به دروغگویی کرد.

اول اینکه باشگاه سپاهان به طور رسمی از محمدحسن انصاری‌فرد به دلیل توهین و افترا، به طور رسمی به دادگاه فرهنگ و رسانه شکایت کرد تا معلوم شود چه کسی دروغ گفته و چه کسی حقیقت را بر زبان آورده است، این حرف‌ها فرار به جلو محسوب می‌شود و ما به طور حتم تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهیم آمد.

 

باشگاه سپاهان به دنبال تعویق بازی با پرسپولیس بود، این موضوع را قبول دارید؟

این موضوع را هیچ وقت کتمان نکرده‌ایم و باز هم می‌گویم که تا لحظات آخر به دنبال این بودیم بازی به تعویق بیافتد. طبیعی است که در حساس‌ترین بازی لیگ برتر که سرنوشت قهرمانی را مشخص می‌کرد دوست داشتیم در حضور هوادارانمان به میدان برویم. این موضوع را بارها اعلام کردیم اما به ما گفتند با توجه به اینکه مصالح ملی در میان است و ممکن است میزبانی لیگ قهرمانان آسیا از نمایندگان ایران گرفته شود حاضر شدیم بدون تماشاگران‌مان به میدان برویم.

 

به خاطر اعتراض هواداران سپاهان با تاخیر به ورزشگاه رسیدید؟

این را همه ایران دیدند که هواداران سپاهان اعتراض داشتند و اجازه نمی‌دادند تیم از هتل خارج شود، البته آنها حق داشتند اما سرمربی و کاپیتان سپاهان زمان زیادی را با آنها به صحبت پرداخت تا این عزیزان متقاعد شوند و تیم بتواند از هتل خارج شود.

 

اما فرمانده یگان ویژه اصفهان اعلام کرد که برای خروج تیم سپاهان از هتل و حرکت به سوی ورزشگاه مشکلی نبوده است..

اگرچه دوستان خوب ما در یگان ویژه چنین صحبتی را انجام داده‌اند اما زمانی بستر و شرایط لازم برای خروج سپاهان از هتل فراهم شد که کار از کار گذشته بود و تاخیر زیادی صورت گرفت.

 

انصاری‌فرد گفته است «من تمام راهرو را دیدم و کسی از اتاق سپاهان خارج نشد. اگر کسی دید که عضوی از باشگاه سپاهان از رختکن خارج شود، اسمم را عوض می‌کنم»

ایشان در حالی ما را متهم به دروغگویی می‌کند که خودشان دروغ می‌گویند، تصاویر و فیلم‌های گرم کردن بازیکنان وجود دارد که برایتان ارسال می‌کنم و آنها به اشتراک بگذارید تا این آقا متوجه واقعیت‌ها شود. او نماینده‌ای را به اصفهان و ورزشگاه نقش جهان بفرستد بداند از جایی که ایستاده بود راهروی کنار رختکن سپاهان تحت هیچ شرایطی قابل رویت نیست، آقای انصاری‌فرد شما چطور از لابی ورزشگاه می‌خواستید گرم کردن بازیکنان تیم را مشاهده کنید در حالیکه شیب ۴۰ درجه وجود دارد؟

 

جلال مرادی از نماینده باشگاه سپاهان فهرست بازیکنان را خواست و این اتفاق صورت نگرفت، جوابی برای این پرسش دارید؟

من این موضوع را از سرپرست تیم پرسیدم و او گفت می‌خواستیم پرسپولیس وارد زمین شود تا فهرست خود را در اختیار ناظر بازی قرار دهیم که پرسپولیسی‌ها حاضر نشدند وارد زمین شوند. البته اعتقاد دارم در این مورد اشتباه صورت گرفت و لیست تیم باید داده می‌شد.

 

پرسپولیسی‌ها اعتقاد دارند باید عدالت اجرا و بازی سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شود.

با این نتیجه عدالت اجرا می‌شود؟ اگر قرار است عدالت اجرا شود باید بازی سه بر صفر به سود سپاهان اعلام شود، ما آماده بازی بودیم و به بعد از اینکه با تاخیر وارد ورزشگاه شدیم، می‌خواستیم تحت هر شرایطی به زمین برویم اما این پرسپولیسی‌ها بودند که نمی‌خواستند به زمین بیایند و ورزشگاه را ترک کردند. من یک پرسش دارم...

 

چه پرسشی؟

چرا مدیرعامل، سرمربی و مربی پرسپولیس به جای اینکه در رختکن تیمشان حضور داشته باشند مدام در اتاق ناظر بازی بودند؟ تصاویر موجود است و آنها نمی‌توانند این موضوع را کتمان کنند. مگر همین تیم پرسپولیس در فینال جام حذفی که حق با آنها نبود چهار ساعت بازی را به تاخیر نینداخت؟ آن زمان مشکلی نبود حالا این حرف و حدیث‌ها به وجود آمده است؟ سیاه نمایی دورانش به پایان رسیده است و نمی‌توان با این حرف‌ها افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داد. انصاری فرد به من می‌گوید سابقه‌ات روشن است و تو را می‌شناسم من هم در جواب می‌گویم بله کاملا سابقه من روشن است برای مدیرعامل پرسپولیس به عنوان کسی که بازیکن ملی بوده احترام و ارزش قائل هستم اما من هم سابقه شما را می‌شناسم آقای انصاری فرد.

 

اگر بازی سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شود چه واکنش نشان خواهید داد؟

به طور حتم از حق باشگاه بزرگ و مردمی سپاهان کوتاه نخواهیم آمد و از طریق مراجع قانونی و بالاتر پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

 

انصاری‌فرد ادعای دیگری را مطرح کرده که سپاهان چند بازیکن مصدوم داشت و به همین دلیل می‌خواست بازی به تعویق بیافتد.

سپاهان این قدر بازیکن خوب و با کیفیت در اختیار دارد که غیبت ۲ بازیکن در روند این تیم تاثیر منفی نگذارد، این حرف‌ها حقیقت ندارد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی