فتح الله زاده: قول میدهم دلیل ترک استراماچونی را پیدا کنم/رضایت سهامداران برای واگذاری استقلال الزامی است اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,علی فتح الله زاده
علی فتح الله زاده گفت : به هواداران استقلال قول می دهم شخصی که با بی اخلاقی اقدام به انتشار قرارداد استراماچونی کرد و موجب ترک او شد را پیدا کنم. 

به گزارش ایلنا و به نقل از برنامه " ورزش بدون ویرایش " با موضوع املاک و دارایی های استقلال برای خصوصی سازی باشگاه با حضور علی فتح الله زاده خویی ، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

 

علی فتح الله زاده در ابتدا به تخلفات درون باشگاه استقلال اشاره کرد و گفت : زمانی که اساسنامه باشگاه تغییر پیدا کرد ، اکثریت سهام به سازمان تربیت بدنی منتقل شد و سهام اعضای هیت مدیره بسیار کاهش پیدا کرد البته بنده و مرحوم پور حیدری سهام خود را واگذار نکردیم و اطلاعی از اعضای دیگر هیات مدیره ندارم.

 

وی افزود : در سازمان ثبت شرکت ها نام من به عنوان مدیرعامل باشگاه ثبت شده و از 6 سال پیش که از باشگاه خارج شده ام این سمت تغییر نکرده است یعنی تمام اسنادی که مدیران عامل پس از من امضا کرده اند تخلف و غیرقانونی است.

 

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال تخلفات متعدد باشگاه را در روند واگذاری آن موثر دانست و گفت : طلب بنده از باشگاه دو میلیارد است که در اسناد باشگاه ثبت نشده است. تا زمانی که باشگاه مردمی باشد ، من و امثال من به دنبال پیگیری و وصول مطالبات خود نیستیم اما به محض اینکه باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود و مالک آن شخص باشد ، افراد برای دریافت طلب خود مراجعه خواهند کرد.

 

فتح الله زاده در بخش دیگری از برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو از نبود مرجع مشخص برای بررسی بدهی های باشگاه استقلال انتقاد کرد و گفت : کل بدهی های باشگاه از زمان تاسیس تاج تا مدیریت من در سه سال آخر مبلغ 13 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است اما مسئولان مبلغ بدهی را تا 60 میلیارد تومان اعلام کردند.

 

وی با بیان اینکه وضعیت مالی استقلال با آنچه که برای من توصیف شده بود بسیار تفاوت داشت ، افزود : در مدت 12روز مدیرعاملی باشگاه وضعیت باشگاه از نظر بدهی ها بسیار نامطوب بود به طوری که به یکی از اسپانسرها مبلغ 26 میلیارد تومان بدهکار بود.

 

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در خصوص طلب استراماچونی گفت : یکی از اسپانسرها مبلغ 2میلیارد تومان به باشگاه تزریق کرد که مبلغ یک و نیم میلیارد آن بلافاصله توسط بانک مرکزی ضبط شد و دلیل آن طلب سرمربی پیشین استقلال بود که توسط این نهاد پرداخت شده بود.

 

فتح الله زاده در خصوص خطر کسر امتیاز استقلال ابراز نگرانی کرد و گفت : دلیل حمایت من از مدیر تازه کار استقلال در برابر هجمه انتقادات ، ایجاد یک جو مطلوب برای کار اوست چرا که مدیر جدید با مشکلات عدیده ای روبرو است.

 

وی در این باره اضافه کرد : استقلال 8 پرونده AFC دارد که شوخی بردار نیست و اگر مدیر قادر به پاسخگویی نباشد از دریچه نقل و انتقالات محروم می شود و به دلیل بدهی 12 میلیاردی در معرض خطر کسر امتیاز قرار بگیرد.

 

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در ادامه مصاحبه با رادیو گفت‌و گو گفت : بخشی از اموال باشگاه توسط آقای خسروانی وقف شده است که نمی توان واگذار کرد.

 

وی ادامه داد : برای واگذاری باشگاه استقلال باید با 9 نفر اعضای هیات مدیره که 500 سهم دارند مذاکره و رضایت آنها را برای این کار جلب شود.

 

به عقیده فتح الله زاده ظرفیت درآمدزایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سالانه 100 تا 200 میلیارد تومان است که به نیازهای آنها متناسب است ، از این رو باید افرادی به مدیریت گمارده شوند که حامی هم باشند نه مقابل یکدیگر.

 

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال با بیان اینکه ارزش برند باشگاه استقلال و پرسپولیس از 500 تا هزار میلیارد تومان است ، عنوان کرد : مجلس شورای اسلامی باید وزارت ورزش را موظف کند این پول را برای زیرساخت ورزشی تمام کشور صرف کند.

 

فتح الله در پایان برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو به موضوع رفتن استراماچونی اشاره کرد و گفت : استراماچونی دلیل کار خود را منتشر کردن قرارداد عنوان کرد و من اصرار دارم آقای سعادتمند موضوع را پیگیری کند تا مشخص شود چه کسی قرارداد را منتشر کرده است و در غیر این صورت خودم به عنوان مدعی العموم موضوع را پیگیری می‌کنم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------