آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال

دعوتنامه باشگاه فوتبال العین امارات برای «مکابی حیفا» اسرائیل

مدیر عامل باشگاه فوتبال رژیم صهیونیستی در واکنش به دعوت مدیران العین امارات برای انجام یک بازی دوستانه در ابوظبی گفت که…


طاهری: آقای سعادتمند پدر خانواده عیب فرزندش را جار نمی‌زند!/ AFC بدون جانبداری الهلال را حذف کردمربی اسبق تیم فوتبال استقلال گفت:خطاب به مدیر عامل استقلال می‌گویم شمانقش پدر خانواده را دارید، کدام پدر می‌آید عیب‌های فرزندانش را جار می‌زند؟! چرا باید با چنین کاری گزگ دست رقیبان بدهیم؟ 

بیژن طاهری در گفت و گو با فارس در مورد اینکه چرا سه تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا با سرمربیان جوان و بدون مدرک و یا سرمربی موقت حاضر شدند، اظهار داشت: مهم‌ترین موضوع بحث ویروس کرونا بود که باعث شد فوتبال ایران و آسیا در این فصل آنقدر طولانی شود و شاهد چنین اتفاقاتی در برخی تیم‌های ایرانی بودیم. اینکه به مربیان جوان بها داده شود و آنها وارد چرخه مربیگری شوند خیلی خوب است اما این جوانگرایی در مربیگری باید کارشناسی شده و اصولی انجام شود. در حال حاضر برخی از مربیان جوان که در لیگ قهرمانان حاضر شدند حتی مدرک مربیگری هم نداشتند. برخی از آنها قبل از انتشار ویروس کرونا بازیکن بودند و اکنون سرمربی شدند.

 

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,طاهری

وی در مورد اینکه دلیل این مساله چه بود که مربی بدون مدرک برای تیم‌ها انتخاب کردیم، گفت: برخی از مدیران عامل ظاهرا دل وجرات پیدا کردند که به مربیان جوان بها بدهند اما برخی از آنها فکر می‌کردند که در این بازی‌ها تیم‌شان شانسی ندارد و می‌خواستند بگویند مربیان جوان را به تیم‌ها آوردیم. البته جوانگرایی در عرصه مربیگری هم خوب است و این مربیان جوان در آینده مدرک خواهند گرفت و از بهترین مربیان کشور خواهند شد اما باید این مساله را با صبر و حوصله بیشتری انجام می‌دادیم.

 

مربی اسبق استقلال با اشاره به شرایط این تیم در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال هم دو سال است که با چنین مشکلاتی درگیر است و باید این مسایل اصلاح شود اما من می‌خواهم به موضوع مهم‌تری اشاره کنم و خطاب به آقای سعادتمند مدیر عامل استقلال بگویم شما در این باشگاه نقش پدر خانواده را برای تیم و بازیکنانش دارید، کدام پدر می‌آید عیب‌های فرزندانش را جار می‌زند؟! چرا باید با چنین کاری گزگ دست رقیبان بدهیم؟ با حرف‌هایی که سعادتمند در مورد قلیان زد باعث شد که استقلالی‌ها نتوانند مقابل رقیبشان پرسپولیس سربلند کنند و مدام با کنایه از قلیان و... خطاب به ما استقلالی‌ها حرف می‌زنند و می‌گویند خود مدیرعامل باشگاه شما چنین حرف‌هایی زده است.

 

وی تصریح کرد:آقای سعادتمند واقعا نمی‌دانید که در فوتبال 80 درصد بازیکنان و اعضای کادرفنی سایر تیم‌ها قلیان می‌کشند؟! حتی برخی مذاکرات پای قلیان انجام می‌شود بعد شما آمده‌اید و عیب فرزندتان را بلند بلند بیان می‌کنید! از پدر خانواده که مدیرعامل استقلال بوده بعید بود که چنین حرف‌هایی بزند.من از این صحبت‌های مدیرعامل استقلال خیلی ناراحت شدم.

 

طاهری در مورد اینکه چرا تیم‌های ایرانی بدون اینکه پروتکل‌های بهداشتی قطر را بخوانند مدام از میزبانی قطر انتقاد کردند، گفت:  کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد داشت مسابقات لیگ قهرمانان را با وجود ویروس کرونا ادامه بدهد و به همین دلیل هم پروتکل‌های سفت و سختی برای این مسابقات در قطر در نظر گرفته شد. تیم‌ها به محض ورود به فرودگاه قطر مورد آزمایش کرونا قرار گرفتند و بازیکنان هر کدام در اتاق‌های تک نفره قرار گرفتند و در روزهای اول هم غذاها بسته بندی شده مقابل در اتاق‌ها قرار می گرفتند. همه این سخت گیری ها برای سلامتی تیم‌ها و بازیکنان بود و اینکه مسابقات لغو نشود. شاید آسان‌ترین کار برای AFC اعلام لغو دیدارها در این فصل بود ولی آنها می‌خواستند مسابقات برگزار شود. 

 

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,طاهری

مربی اسبق استقلال ادامه داد: شاید تیم‌های ایرانی بدون مطالعه کافی از شرایط پروتکل‌ها راهی کشور قطر شدند اما این شرایط برای همه تیم‌ها یکسان بود. مگر تیم‌های دیگر به گردش در شهر می‌رفتند که تیم‌های ایرانی نرفتند؟! تیم‌ها به تمرین می‌ر فتند و سپس به هتل برمی‌گشتند.AFC در این دوره از مسابقات نشان داد که بدون جانبداری از تیم خاصی به دنبال برگزاری مسابقات است.

 

گواه این ادعا هم کنار گذاشتن تیم الهلال عربستان بود. الهلال از مدعیان اصلی قهرمانی در این فصل بود و فصل گذشته نیز این تیم قهرمان آسیا شده بود اما کنفدراسیون فوتبال آسیا بی‌توجه به این مسایل الهلال را به خاطر شرایط کرونایی از مسابقات کنار گذاشت. الهلال تیمی قدرتمند است و زمانی که من در استقلال به عنوان مربی حضور داشتم 4 بار با الهلال بازی کردیم و سه بار این تیم را با تمام ستاره‌هایش مثل گومز و جووینکو و... را شکست دایدم اما این مرتبه AFC  الهلال را حذف کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------