آخرین اخبار ورزشی


رقابت‌های جهانی والیبال جوانان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

پیروزی جوانان والیبال ایران مقابل مصر در دور دوم رقابت‌های جهانی

تیم والیبال جوانان ایران در بازی نخست از مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان زیر ۲۱ سال جهان مقابل مصر به پیروزی رسید. به گزارش…

کارشناسان داوری و گل مارادونایی عبدی / اختلاف نظر کارشناسان درباره اعتراض قلعه‌نوییدو صحنه جنجالی در بازی پرسپولیس و مس رفسنجان، باعث جنجال در فضای مجازی شده است. 

به گزارش ورزش سه، دیدار تیمهای پرسپولیس و مس رفسنجان در حالی به پایان رسید که در نیمه اول شهریار مغانلو در آستانه ورود به محوطه جریمه سرنگون شد. داور در ابتدا شبیه سازی تشخیص داد اما سپس نظرش را عوض کرد و یک کارت زرد به بازیکن مس نشان داد و خطای پشت محوطه جریمه گرفت. این در حالی است که پرسپولیسی‌ها اعتقاد به پنالتی اخراج داشتند.

 

در نیمه دوم و روی صحنه گل مهدی عبدی، شک اولیه روی آفساید بود اما پس از نمایش آهسته تصویر، مشخص شد که پس از کنترل توپ، صحنه مشکوک به هند رخ داده است.

 

 بازی پرسپولیس و مس رفسنجان,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 بازی پرسپولیس و مس رفسنجان,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

در این باره کارشناسان داوری نظرات خود را به این شکل ابراز کردند:

 

* محمد فنایی: پنالتی نیست/ اخراج نورمحمدی/ هند عبدی

سرنگونی مغانلو: در صحنه اول فکر می‌کنم که داور تصمیم درستی گرفت که خطای پشت محوطه جریمه اعلام کرد و پنالتی نبود اما داور باید بازیکن مس رفسنجان را اخراج می‌کرد. چون او از موقعیت گل آشکار جلوگیری کرد.

 

گل عبدی: تشخیص صحنه بسیار دشوار است اما به نظر من توپ به دست برخورد کرد.

 

* رضا سخندان: پنالتی نیست/ کارت زرد/ هند بود

سرنگونی مغانلو: تصمیم داور برای خطا اعلام کردن به نفع پرسپولیس درست است اما فکر نمیکنم اخراج داشته باشد.

 

گل عبدی: توپ به دست مهدی عبدی برخورد کرده و داور باید یک خطا به نفع مس رفسنجان اعلام می‌کرد.

 

* داوود رفعتی: پنالتی نیست/ کارت زرد/ قابل تشخیص نیست

سرنگونی مغانلو: به نظر من این صحنه پنالتی نیست و خطا بیرون محوطه رخ داده. ابتدا فکر میکردم داور باید اخراج کند اما حالا به نظرم می‌رسد که کارت زرد کافی بود چون توپ در کنترل بازیکن مشکی (مغانلو)نیست.

 

گل عبدی: این صحنه اصلا قابل تشخیص نیست.

 

* رسول فروغی: پنالتی نیست/ کارت قرمز/ هند نیست

سرنگونی مغانلو: در این صحنه من فکر میکنم که پنالتی نیست اما بازیکن باید اخراج شود.

 

گل عبدی: صحنه واضح نیست اما من نظر شخصی ام این است که توپ به سینه و شکم او خورده است.

 

  * حیدر سلیمانی: پنالتی نیست/ کارت قرمز/ هند عبدی

سرنگونی مغانلو: هر برخوردی با بازیکنی که با سرعت در حال حرکت است، خطاست. مدافع مس هم روی حرکت مغانلو تاثیر گذاشت که خطا بود و داور ابتدا اشتباه کرد و خطای شبیه‌سازی گرفت که با نظر کمک داور اول، نظرش را تغییر داد. به دلیل این که خطا پشت محوطه بود و بازیکن در موقعیت ۱۰۰ درصد گلزنی بود، داور باید مدافع مس را اخراج می‌کرد که این اتفاق نیفتاد.

 

 گل عبدی: مهدی عبدی در موقعیت آفساید قرار نداشته و از این حیث گل او صحیح به نظر می‌رسد اما کاملاً مشخص است که مهاجم پرسپولیس توپ را با دست کنترل کرده است و در شرایط هند ایجاد موقعیت کرده و به این ترتیب گل پرسپولیس مردود بوده است.

 

جواد رحیم زاده داور این مسابقه‌، روزی جنجالی را تجربه کرد؛ یک صحنه مشکوک به اخراج و یک صحنه مشکوک به هند که در نهایت منجر به گل سه امتیازی بازی شد.

 

* نادر جعفری: پنالتی نیست/کارت قرمز/هند نبود

سرنگونی مغانلو: خوشبختانه با صحبت کمک داور اول مسابقه اشتباه داور تصحیح شد. زیرا مدافع مس پشت محوطه جریمه دست مهاجم پرسپولیس را گرفته بود و باید یک کارت زرد به او داده می شد. جنجالی شدن این صحنه هم طبیعی بود زیرا تفاوت بین دو تصمیم زیاد بود.

 

گل عبدی: در نیمه دوم هم تیم داوری همکاری خوبی با یکدیگر داشتند. داور در این مسابقه اشتباه تاثیرگذاری نداشت و تیم داوری قضاوت خوبی انجام داد. گل پرسپولیس هم در شرایط کاملا صحیح به ثمر رسید. کمک داور دوم مسابقه با تمرکز خوب اجازه ادامه بازی را داد و توپ به دست مهاجم پرسپولیس هم برخورد نکرد و به سینه مهدی عبدی خورد.

 

* نوید مظفری: پنالتی نیست/ کارت قرمز/هند عبدی

سرنگونی مغانلو: در این صحنه اعلام خطای پشت محوطه جریمه درست بود اما داور باید بازیکن نارنجی را اخراج می‌کرد.

 

گل عبدی: بازیکن قرمز پس از کنترل توپ، مرتکب خطای هند می‌شود و توپ کاملا به دستش برخورد می‌کند و هند است.

 

 اختلاف نظر کارشناسان درباره اعتراض قلعه‌نویی

کارشناسان داوری معتقدند گل اول استقلال به گل گهر درست بوده اما درباره صحنه مشکوک پنالتی در دقیقه 52 نظرات متفاوت است.

 

به گزارش ورزش سه ، تیم های استقلال و گل گهر از ساعت 21:50 جمعه شب در چارچوب رقابت های هفته بیست و چهارم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با برد 2 بر صفر شاگردان فرهاد مجیدی مقابل تیم امیر قلعه نویی به پایان رسید. در جریان این مسابقه اما اعضای تیم گل گهر و به خصوص امیر قلعه نویی نسبت به برخی صحنه های داوری اعتراضات شدیدی داشتند و این مساله به مصاحبه های بعد از بازی نیز کشیده شد.

 

اولین صحنه ای که اعتراض شدید گل گهری ها را در پی داشت، در دقیقه 12 رخ داد. جایی که مرادمند با ضربه سر خود دروازه گل گهر را تهدید کرد. توپ او را علیرضا حقیقی دروازه بان باتجربه تیم سیرجانی بیرون کشید اما کمک داور مسابقه اعتقاد داشت که توپ به طور کامل از خط رد شده و به همین خاطر داور به سود استقلال گل اعلام کرد.

 

این صحنه اعتراض شدید قلعه نویی، حقیقی و سایر گل گهری ها را در پی داشت و آنها اعتقاد داشتند که حقیقی حداقل روی خط توپ را برگردانده و گل درست نیست. البته اعتراض اولیه گل گهری ها به خطایی بود که به سود استقلال گرفته شد و همین ضربه ایستگاهی گل اول را به ارمغان آورد.

 

 بازی پرسپولیس و مس رفسنجان,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

  

 بازی پرسپولیس و مس رفسنجان,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

اما دومین صحنه مشکوکی که اعضای تیم گل گهر بشدت نسبت به آن معترض بودند، در دقیقه 52 اتفاق افتاد. در این صحنه گادوین منشا از جناح راست یک ارسال دیدنی و مواج را به دهانه دروازه آبی ها فرستاد تا محمد آقاجانپور بتواند استفاده کند و توپ را به تور دروازه بچسباند.در این لحظه اما آقاجانپور که عارف غلامی را در کنار خود داشت، نتوانست ضربه اش را بزند و البته روی زمین افتاد و سرنگون شد.

 

بعد از این اتفاق بازیکن گل گهر اعتقاد داشت غلامی روی او خطای پنالتی کرده اما داور چنین نظری نداشت. بعد از عدم اعلام پنالتی به سود گل گهر، امیر قلعه نویی بشدت نسبت به این تصمیم معترض شد.او که لب خط حضور داشت با استارتی سریع حدودا 40 متر دوید تا به کمک داور اول مسابقه برسد و اعتراضش را نشان بدهد.

 

در پایان بازی نیز سعید الهویی مربی تیم گل گهر که به جای قلعه نویی به نشست خبری رفته بود، نیز بشدت نسبت به تصمیمات تیم داوری انتقاد کرد. الهویی معتقد بود که توپ در صحنه گل اول استقلال به طور کامل از خط رد نشده و همچنین پنالتی تیمش نیز نادیده گرفته شده است و البته خطایی که به سود استقلال گرفته شده نیز درست نیست.

 

از این رو کارشناسان داوری درباره مسائل پیش آمده و به خصوص دو صحنه مشکوک داوری در بازی استقلال و گل گهر به اظهارنظر نشستند که نظرات آنها را در ادامه می خوانید:

 

**داوود رفعتی:تصمیمات داور درست بود

-در صحنه گل اول استقلال کمک داور به درستی تشخیص داد که توپ وارد دروازه شده است. توپ تقریبا نیم متر داخل دروازه بود که حقیقی آن را بیرون آورد.

 

-در صحنه ای که گل گهری ها اعتقاد به پنالتی داشتند هم خطایی نبود. قبل از آنکه بازیکنان آبی به مهاجم سفید برسند، او خودش را روی زمین انداخت و خطایی نبود. به نظرم اخطار بابت بزرگنمایی هم نداشت و کار داور در این صحنه صحیح و خوب بود.

.

**ابراهیم میرزابیگی: بازیکن استقلال، خطای پنالتی کرد

-اولین اتفاق بحث برانگیز در این بازی با عملکرد خوب کمک داور اول مسابقه همراه بود که روی گل اول استقلال رقم خورد. جایی که توپ از خط گذشته بود و گل استقلال به ثمر رسید و کمک داور مسابقه عبور این توپ از خط را به خوبی دید.

 

-مهم‌ترین صحنه در نیمه دوم در دقیقه 52 رقم خورد که برخورد بازیکن استقلال با بازیکن گل‌گهر خطای پنالتی بود. بازیکن استقلال محمد آقاجانپور را از پشت شارژ کرد که داور می‌توانست در این صحنه خطای پنالتی اعلام کند، اما این کار را انجام نداد. در مجموع به جز همان پنالتی دقیقه 52 که باید برای گل‌گهر اعلام می‌شد، تصمیم اشتباه یا تأثیرگذار دیگری را از سوی زاهدی‌فرد مشاهده نکردیم و کمک داوران نیز به درستی پرچم زدند.

 

 **حسین عسگری: بازیکن استقلال بی احتیاطی کرد

-گل اول استقلال درست بود. فکر می‌کنم 10 تا 15 سانت توپ از خط دروازه رد شده بود.

 

-برخورد رخ داده در دقیقه 52 پنالتی بود. داوران فکر می‌کنند حتما باید موقعیت صد در صد باشد تا پنالتی بگیرند اما به این صورت نیست. مدافع استقلال بی‌احتیاطی کرد و روی بازیکن گل‌گهر خطا رخ داد.

 

**جعفر خوشرو: پنالتی ای برای گل گهر رخ نداد

-هر ۲ گل استقلال سالم بود و مشکلی نداشت اما جزییات قضاوت داور خوب نبود.

-در نیمه دوم، بازیکن گل‌گهر در محوطه جریمه استقلال سایه‌زنی کرد و تعادلش را از دست داد که پنالتی نبود و اعتراض کادر فنی گل‌گهر بیهوده بود.

 

 **نوید مظفری: خطای منجر به گل استقلال درست نبود

-در صحنه گل اول استقلال کمک داور به درستی تشخیص داد که توپ از خط رد شده است. اما اعتقاد من بر این است که خطایی که قبل از آن اعلام شد و منجر به ضربه ایستگاهی برای استقلال شد، خطا نبود و داور نباید آن را اعلام می کرد. همان توپ هم وارد دروازه گل گهر شد.

 

-در دقیقه 52 خطای پنالتی رخ نداد. البته بازیکن گل گهر بزرگنمایی هم نکرد .

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی