آخرین اخبار ورزشی


رونالدو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

ناراحتی بازیکنان منچستریونایتد از رژیم غذایی رونالدو!

یکی از خواسته‌های کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد ظاهرا خوب پیش نرفته و موجب نارضایتی همبازیانش شده است. به گزارش ایلنا،…

تایید مذاکره فدراسیون با کی‌روش کی‌روش,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
پیشنهاد عراق به اسکوچیچ فدراسیون فوتبال را پشیمان کرد؟ 

به جز اسکوچیچ نام دو سرمربی دیگر این روزها بیشتر از سایرین شنیده می‌شود که هر دو مورد با اولویت‌ها و شرایط بالا تطابق داشته و فقط نحوه همکاری طرفین و امضای قرارداد نهایی باقی می‌ماند. هرچند اگر بنا به ادامه همکاری با اسکوچیچ باشد بنابر قول این سرمربی بعد از صعود تیم ملی به مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی قطر قرارداد او با فدراسیون فوتبال به‌صورت اتوماتیک تمدید شده و بعید است طرفین نیاز به مذاکره مجدد برای ادامه کار داشته باشند.

 

تایید مذاکره فدراسیون با کی‌روش

محمدرضا حاجی عبدالرزاق، روزنامه نگار: تیم ملی فوتبال ایران که به‌سختی از دور دوم مقدماتی جام‌جهانی در منطقه آسیا به دور نهایی این رقابت‌ها صعود کرده، پنجشنبه هفته جاری رقبای خود در این مسابقات را خواهد شناخت. از ۱۱ شهریورماه سال جاری رقابت‌ها آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه فقط حدود ۲ ماه دیگر تا این رقابت‌ها باقی مانده، بلاتکلیفی کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران نگران‌کننده‌ترین خبر ممکن خواهد بود.

 

بااین‌حال طبق منطق موجود، عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال برای کامیابی تیم‌ ملی و رساندن آن برای سومین‌بار پیاپی به جام‌جهانی فقط چند راه محدود و خاص پیشرو دارد که ابتدایی‌‌ترین آن همکاری با اسکوچیچ، سرمربی فعلی تیم ملی محسوب شده و در ادامه فقط دو مسیر دیگر باقی می‌ماند که با توجه به زمان کم باقی‌مانده تا آغاز رقابت‌ها باید کار با مربی خارجی که شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد در دستورکار قرار بگیرد یا یک مربی ایرانی هرچه سریع‌تر عنان کار را در دست بگیرد.

 

به جز اسکوچیچ نام دو سرمربی دیگر این روزها بیشتر از سایرین شنیده می‌شود که هر دو مورد با اولویت‌ها و شرایط بالا تطابق داشته و فقط نحوه همکاری طرفین و امضای قرارداد نهایی باقی می‌ماند. هرچند اگر بنا به ادامه همکاری با اسکوچیچ باشد بنابر قول این سرمربی بعد از صعود تیم ملی به مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی قطر قرارداد او با فدراسیون فوتبال به‌صورت اتوماتیک تمدید شده و بعید است طرفین نیاز به مذاکره مجدد برای ادامه کار داشته باشند.

 

بااین‌حال برخی مزایای این سرمربی، ازجمله دانش فنی، شناخت و احاطه وی روی فوتبال ایران، کم‌توقع بودن و همچنین ۷ پیروزی پیاپی باعث شده یک گزینه‌ جدی باشد. پیشنهاد عراق نیز در این قضیه بی‌تاثیر نبوده ولی از آنجا که این پیشنهاد تا دیروز بازارگرمی تلقی می‌شد، باعث شده بود فدراسیون فوتبال در این خصوص به‌صرافت نیفتد اما حالا گویا ورق برگشته و یک‌بار دیگر گزینه همکاری با اسکوچیچ رنگ جدیت به خود گرفته است.

 

 تایید مذاکره با کی‌روش و تکذیب دعوا با خادم

از روزی که عزیزی‌خادم به ریاست فدراسیون فوتبال رسید این موضوع پیش‌بینی می‌شد که وی بخواهد برای تیم ملی با یک نام بزرگ در دنیای فوتبال همکاری کند اما موضوع زمان‌برِ انتقال قدرت و بعد از آن گرفته شدن میزبانی از ایران و دادن آن به بحرین و زمان کم باقی‌مانده تا آغاز رقابت‌ها و ریسک‌پذیری بالا برای انجام هرگونه تغییر و تحول باعث شد کادر جدید مدیریتی فدراسیون فوتبال به هر شکل ممکن کار را با اسکوچیچ ادامه دهد، البته این مربی نیز پاسخ خوبی به اعتماد فدراسیون فوتبال داده و در بحرین موجبات صعود تیم ملی را فراهم کرد.

 

بااین‌حال پیگیری‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد که عزیزی‌خادم در اسفندماه سال گذشته طی یک ایمیل از کارلوس کی‌روش خواسته شرایط خود برای بازگشت به فوتبال ایران را بیان کند. به دلایلی که برشمرده شد در ادامه این موضوع مسکوت ماند و تا امروز نیز این سکوت خبری ادامه داشته تا جایی که اخبار صحیح و مستند جای خود را به گمانه‌زنی‌ها و شایعات داده است. برخی شایعات از پیشنهاد ۴ میلیون یورویی فدراسیون فوتبال به کی‌روش برای بازگشت وی به‌عنوان سرمربی تیم ملی حکایت دارد.

 

همچنین این بحث نیز مطرح شده که حدود ۸ سال پیش عزیزی‌خادم به‌عنوان عضو هیات‌رئیسه فدراسیون با کی‌روش ارتباط خوبی نداشته و میانه‌شان شکرآب بوده و این درحالی است که منابع نزدیک به دوطرف می‌گویند این اتفاق به‌هیچ‌وجه صحت نداشته و در آن سال‌ها یک ارتباط بر پایه احترام و تعامل و البته همکاری بین آنها وجود داشت تا جایی‌که در سفر عزیزی‌خادم به ترکیه در حاشیه اردوی تیم ملی، وی مورد استقبال گرم کی‌روش قرار گرفت و سرمربی پرتغالی تیم ملی در آن سال‌ها از عزیزی‌خادم به‌عنوان یک مدیر موثر و کارگشا نام می‌برد، این درحالی است که کی‌روش نیز در هیات‌رئیسه وقت فدراسیون فوتبال همواره مورد پشتیبانی و حمایت عزیزی‌خادم قرار داشته است. با این تفاسیر به نظر نمی‌رسد سرنوشت تیم ملی خارج از مباحث مطرح‌شده بوده و بعید است کار به جایی برسد که نیمکت تیم ملی با نام افراد غریبه آن هم تا زمان اندک باقی‌مانده تا رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی گره بخورد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------