آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

جزییات ویژه برنامه دربی ۹۷/ اعلام نام گزارشگر و مهمانان

در فاصله چند ساعت مانده به آغاز برگزاری نود و هفتمین دربی پایتخت، نام گزارشگر و مهمانان ویژه برنامه ای که به همین منظور…

مراسم خداحافظی مسی؛ وداع همیشگی لئو با بارسالیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
لیونل مسی امروز در مراسمی ویژه با هواداران بارسا خداحافظی خواهد کرد. او دقایقی پیش وارد سالن شد در حالی که اشک می ریخت و قادر به صحبت نبود. 

به گزارش "ورزش سه"، جدایی لیونل مسی از بارسا 3 روز پیش تایید شد و فوق ستاره آرژانتینی پس از 21 سال بارسلونا را ترک خواهد کرد. پنجشنبه شب به نظر می رسید خبر تمدید مسی اعلام خواهد شد ولی در عوض دو طرف خبر از قطع همکاری با یکدیگر دادند. مشکلات مالی بارسا و عدم انفعال لالیگا دلیل اصلی تمدید نشدن قرارداد مسی بود.

 

خوان لاپورتا روز جمعه در نشستی خبری در مورد دلیل جدایی مسی توضیحاتی داد و توپ را در زمین لالیگا انداخت. او مصرانه تاکید داشت که اگر لالیگا برای مسی استثنا قائل می شد، قادر به تمدید با او بودند چرا که تمایل خود بازیکن ماندنی شدن بود و طرفین آماده امضای قرارداد بودند.

 

در نهایت اما چنین اتفاقی رخ نداد و مسی از روز گذشته وارد مذاکراتی جدی با پی اس جی شده است. عصر روز گذشته هم اعلام شد که فوق ستاره آرژانتینی در نشستی خبری شرکت خواهد کرد تا با هواداران وداع کند.

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

مسی به طور رسمی از سال 2004 در تیم بزرگسالان بارسلونا حاضر شد. مسی در بارسلونا 778 بازی انجام داد که در طول این بازی‌ها 672 گل زد و 305 پاس گل داد. او در این مدت 35 جام و 6 توپ طلا به دست آورد و این احتمال وجود دارد که هفتمی را هم امسال به دست بیاورد. مسی همچنین 6 کفش طلا با پیراهن بارسلونا به دست آورد.

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

لئو در 18 سال حضور در تیم اول بارسا، 10 قهرمانی لالیگای اسپانیا، 7 قهرمانی کوپادل‌ری اسپانیا، 6 قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا، 4 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، 3 قهرمانی سوپرکاپ اروپا و 3 قهرمانی در جام‌جهانی باشگاه‌ها به دست آورد.

 

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

مراسم خداحافظی مسی قرار است از ساعت 14.30 شروع شود.

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

شروع کنفرانس خبری مسی

 

چه اتفاقی در روزهای اخیر رخ داد . تصور می کردی به بارسلونا برگردی و تمدید کنی؟ متاسفانه به دلیل قوانین لالیگا امکان تمدید وجود نداشت. توافق با باشگاه نهایی بود ولی در نهایت نشد. 

 

بارسا برای تمدید همه توانش را گذاشت؟

نمی دانم. لاپورتا گفت که همه چیز به خاطر لالیگا بود ولی من همه کار کردم تا بمانم. خیلی حرف ها در مورد من زدند ولی من تمام تلاشم را برای تمدید کردم. سال قبل نمی خواستم بمانم ولی امسال شرایط فرق می کرد اما در نهایت نشد.

 

پایانی غم انگیز: خیلی چیزها در ذهنم گذشت و فعلا بلوکه ام. در واقعیت فکر نمی کردم بارسا را ترک کنم و زندگی ام به طور کامل عوض شود. 16 سال است در تیم اول بارسا بازی می کنم و حالا همه چیز از صفر شروع می شود. می داتم که این تغییر به خصوص برای خانواده ام سخت است و چقدر این شهر را دوست دارند ولی باید با محیط جدید خودمان را وفق دهیم. سخت است ولی باید این کار را انجام داد.»

 

مقصد بعدی:« پی اس جی یک امکان ویژه است ولی تا به امروز هیچ چیز نهایی نشده است. پس از اعلام جدایی از بارسا تماس های زیادی گرفته شده و چند باشگاه ابراز علاقه کرده اند ولی هنوز چیزی قطعی نیست و در حال مذاکره ایم.»

 

ارزش های بارسلونا:« دوست دارم مرا به گونه ای به خاطر بیاورند که همیشه به ارزش های بارسا پایبند بودم. از بارسلونا بسیار ممنونم و با این تیم روزهای بسیار خوب و پرافتخاری داشتم. در بارسلونا یاد گرفتم و رشد کردم. در بارسا روزهای خوب بسیار بیشتر از روزهای بد بودند. خاطراتی بسیارخوب از بارسا برایم مانده است.»

 

سخت ترین روز فوتبالی:« همین امروز...قبلا هم روزهای سختی داشتم ولی با انگیزه انتقام به تمرینات بر می گشتم. الان ولی همه چیز تمام شده و بازگشتی در کار نیست. حالا داستانی جدید شروع می شود و برایم بسیار سخت است.»

 

احساس جدایی:« از ترک بارسا بسیار غمگینم. باشگاهی که عاشقش هستم را ترک خواهم کرد و هرگز به این روز فکر نمی کردم. سال قبل چرا ولی امسال هرگز.»

 

بارسلونای بدون مسی:« بازیکنانی جدید می آیند و برخی می روند ولی بارسا همیشه می ماند. همانطور که لاپورتال گفت، بارشگاه از هر نامی بزرگتر است. در شروع قطعا برای بارسا سخت خواهد بود ولی مردم عادت خواهند کرد. بارسا بازیکنان بسیار خوبی دارد و به زندگی بدون من خودشان را وفق خواهند داد.»

 

 تصمیم به جدایی در پایان فصل:« انتخابات که تمام شد با لاپورتا شام خوردم و حرف زدیم. سپس مطمئن بودم که در بارسا خواهم ماند و مشکلی وجود نخواهد داشت. از طرف من هرگز مشکلی بابت قرارداد وجود نداشت. شکی نداشتم که تمدید خواهم کرد.»

 

مراسم ویژه در نوکمپ:« دوست داشنم این اتفاق رخ می داد و من برای این هواداران هر کاری خواهم کرد. احتمال این اتفاق در آینده وجود دارد.»

 

اخبار دروغین تمدید:« خیر دروغ نبودند چون من می خواستم که بمانم. اطمینان داشتم به این موضوع و اینکه مشکلی وجود نخواهد داشت. من همیشه با سران باشگاه صادق بودیم و از طرف من همه چیز صادقانه بود و کسی را قریب ندادم.»

 

14:46: پس از صحبت های مسی حاضران برای دقایقی یکپارچه برای او دست زدند.

 

14:45: مسی در شروع صحبت هایش گفت:« نمی دانم قادر به صحبت هستم یا خیر. در این چند روز به این فکر می کردم که چه باید بگویم. واقعیت این است که چیز خاصی برای گفتن نیست و ذهنم بلوکه شده است. هنوز هم چنین حالی دارم. خداحافظی با بارسا پس از این همه سال بسیار سخت است. بارسا همه زنگی ام بود و آماده جدایی نبودم. سال قبل که بوروفکس فرستادم به جدایی اطمینان داشتم ولی امسال نه. فکر می کردم که با بارسا ادامه خواهم داد و هر دو طرف چنین چیزی می خواستیم.

 

بارسلونا خانه من است و با همسر و فرزندانم از حضور در این شهر و باشگاه لذت می بردیم. الان اما لحظه خداحافظی است. خیلی کوچک بودم که به بارسلونا آمدن و پس از 21 سال خداحافظی بسیار سخت است. نمی توانم بیش از این احساس غرور کنم. پس از چند سال به بارسلونا باز می گردیم و این را به فرزندانم قول داده ام. با بارسلونا و ارزش هایش بزرگ شدم و از همه تشکر می کنم.

 

روزهای خوب و بدی با بارسا داشتم ولی همه کمک کردند رشد و پیشرفت کنم. درون زمین همه توانم را برای بارسا گذاشتم و وجدانم آسوده است. دوست داشتم در ورزشگاه و با حضور هواداران خداحافظی کنم و آخرذین تشویق های شان را بشنوم. یک سال و نیم از همراهی هواداران به دور بودیم و این بسیار سخت بود. هرگز فکر این لحظه را نمی کردم ولی باید قبول کرد که وقت خداحافظی است.»

 

14:37: آنتونلا همسر مسی با دادن دستمال کاغذی به وی کمک کرد تا اشک هایش را پاک کرده و آماده صحبت شود. حاضران در سالن نیز مثل مسی منقلب شده اند و برخی شروع به گریه کردند.

  

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

14:35: لیونل مسی پشت میکروفن قرار گرفت و بدون اینکه بتواند کلمه ای حرف بزند شروع به گریه کرد.

  

14:29: با رسیدن ماشین لیونل مسی به نوکمپ، هواداران به سمت آن شروع به دویدند کردند. ازدحام در اطراف ورزشگاه بسیار زیاد است.

 

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

  

14:22: دیوارنوشته عجیب در اطراف نوکمپ: مسی خائن!

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

  

14:16: رونالد کومان سرمربی بارسا نیز در مراسم حاضر خواهد بود.

 

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

14:13: صدها هوادار بارسا بیرون ورزشگاه حاضر شده اند تا با بهترین بازیکن تاریخ باشگاه خداحافظی کنند.

لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
لیونل مسی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 14:08: سالن کنفرانس ورزشگاه نوکمپ در انتظار ورود لیونل مسی و میهمانان

 

  14:05: خانواده لیونل مسی در این مراسم حضور خواهند داشت و احتمالا تعدادی از بازیکنان بارسا از جمله کاپیتان های تیم را نیز در سالن خواهیم دید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------