امتحانات دانشگاه آزاد از ۲۴ خرداد آغاز می‌شوداخبار,اخبار دانشگاه,امتحانات دانشگاه آزاد
مسوول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه از ۲ هفته به چهار هفته افزایش یافت و امتحانات از ۲۴ خرداد تا ۲۰ تیر ۹۹ برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، جواد علمایی جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد و گفت: مقرر شد که امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت حضوری برگزار شود، البته در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی امکان برگزاری امتحانات به صورت برخط (آنلاین) نیز وجود دارد.

 

وی افزود: برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری مانند سابق در اختیار استاد قرار گرفته که می تواند به صورت تلفیقی از روش‌های کتبی، شفاهی و پروژه ها و مقاله‌های کلاسی باشد.

 

مسوول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که امتحانات دروس عمومی و معارف این دانشگاه در کل کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: از آنجا که در ترم مجازی امکان برگزاری کلاس های عملی برای دانشجویان وجود نداشت، مقرر شد پس از برگزاری امتحانات پایان ترم، استادان در دانشگاه حضور یابند و دروس عملی را به صورت فشرده طی یک ماه به دانشجویان آموزش بدهند و امتحانات را مانند سابق برگزار کنند.

 

 علمایی در توضیح نحوه برگزاری دروسی که هم واحد عملی و نظری دارند، گفت: دروس نظری که امتحاناتش در پایان همین ترم برگزار و نمره واحدهای عملی این دروس نیز که در تابستان اخذ می‌شود با هم جمع و در نیم سال دوم ثبت می‌شود.

 

وی با بیان این که زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۴ خرداد تا ۲۰ تیر است، اظهار داشت: زمان برگزاری امتحانات از دو هفته به ۴ هفته افزایش یافته و دو برابر شده تا امتحانات با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شود، کلیات این زمان بندی و جزئیات نحوه امتحانات به همه واحدهای دانشگاه ازاد ابلاغ شده است.

 

معاون علوم مهندسی و کشاوزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این دوره از امتحانات ترتیبی اتخاذ شده تا دانشجویان بتواند در واحد نزدیک به سکونت خود امتحان بدهند و با ثبت نام در سامانه‌ای که ایجاد شده بتوانند اعلام کنند که متقاضی ارائه امتحان در واحد دانشگاه شهر خودشان هستند، بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی موظف است با ارسال سوالات مربوط به آن واحد از دانشجو امتحان بگیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------