امکان ترمیم نمره در امتحانات دی وجود ندارد/ زمان حذف کنکور مشخص شدکنکور،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: امکان ترمیم نمره در امتحانات دی وجود ندارد و داوطلبان کنکور می‌توانند فقط در امتحانات خرداد سال آینده شرکت کنند.

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس درباره زمان ترمیم نمره، اظهار کرد: ترمیم نمره فقط در امتحانات نهایی خرداد انجام می‌شود.

 

وی در واکنش به این جمله که در امتحانات دی سال گذشته امکان ترمیم نمره وجود داشت، گفت: بله سال گذشته این امکان وجود داشت اما تصمیم گرفتیم که فقط در امتحانات خرداد، امکان ترمیم نمره و ایجاد سابقه تحصیلی را فراهم کنیم.

 

زارعی درباره امتحانات شهریور نیز، اضافه کرد: آزمون شهریور هم آزمون جبرانی محسوب می‌شود و برای کسانی است که کاری به ایجاد سابقه تحصیلی ندارند و می‌خواهند دیپلم بگیرند.

 

زمان حذف کنکور مشخص شد

عضو شواری عالی انقلاب فرهنگی درپاسخ به این سوال که کنکور ظرف چند سال آینده حذف خواهد شد گفت: من امیدوارم ظرف ۵ سال آینده دیگر کنکور نداشته باشیم.

 

دکتر ابراهیم سوزنچی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در برنامه فرامتن شبکه افق گفت: با تشکیل سازمان ملی سنجش و ارزشیابی آموزش از نظر نهادی، مقاومت برای حذف کنکور بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: امیدوارم ظرف چند سال آینده کنکور جای خود را به امتحانات نهایی دهد. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------