سال آینده تاثیر معدل در کنکور ۵۰ درصد استکنکور،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در سال آینده تأثیر قطعی معدل در کنکور به ۵۰ درصد می‌رسد و برای دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم امتحانات نهایی هماهنگ برگزار می‌شود، گفت: طبق گفته برخی افراد، ۷۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور است.

به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش، گفت: در آموزش و پرورش تلاش می‌شود استعداد دانش‌آموزان ایران شکوفا شود. طبق مصوبه انجام شده، در سال آینده تأثیر قطعی معدل در کنکور به ۵۰ درصد می‌رسد.  برای دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم امتحانات نهایی هماهنگ برگزار می‌شود. دانش‌آموزان باید بدانند امتحانات نهایی به منظور عادلانه بودن شرایط برای تمام دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.  به منظور رعایت عدالت در نمره‌دهی، برگه پاسخ‌های دانش‌آموزان توسط مدرسان آن‌ها تصحیح نخواهد شد.

 

وی اضافه کرد: یکی از نتایج اقدامات انجام شده برای کنکور، پذیرش دانش‌آموزان سراسر کشور در دانشگاه‌های خوب بود و این موضوع نتیجه قرار نگرفتن کنکور به تنهایی به‌عنوان مبنا برای ورود به دانشگاه‌ها است، نقش کنکور به‌عنوان یک عامل اصلی کم‌رنگ‌تر می‌شود و آنچه که مبنای امتحانات تمام دانش‌آموزان است، کتب درسی است.

 

صحرایی با اشاره به اینکه طبق گفته برخی افراد ۷۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور است.  برخی توقع دارند آینده دانش‌آموزان را به خاطر منافع آن‌ها به خطر بیندازیم. توضیح داد: در راستای اجرای هرچه بیشتر برنامه‌هایی پرورشی، اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت در دستور کار قرار گرفته. سال جاری یک میلیون نفر در این اردوها شرکت خواهند کرد. این عدد تنها یک شانزدهم دانش‌آموزان را در بر می‌گیرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------