فراخوان ثبت نام برای شرکت در آزمون‌های الکترونیکی کنکور ۱۴۰۳ پس از عید اعلام می‌شود کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بعد از عید نوروز ۱۴۰۲ فراخوانی برای ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی الکترونیک اعلام می‌شود تا داوطلبان بتوانند در این آزمون‌های آزمایشی برای کنکور الکترونیکی ۱۴۰۳ شرکت و تمرین کنند. 

به گزارش  آنا، عبد الرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۱۴۰۲، نیمه اول اسفند اعلام شد که نتایج به شکل خام بود و رتبه هم به کسی داده نشد.

 

وی افزود: نمرات خام با نمرات خام آموزش و پرورش تراز می‌شود و اگر داوطلبان در آزمون تیرماه عملکرد بهتری داشتند، نمره آن ملاک عمل است تا بتوانند در تابستان سال آینده انتخاب رشته کنند.

 

** آزمون سراسری در نوبت تیرماه ۱۴۰۲ به صورت کاغذی است

پورعباس بیان کرد: آزمون سراسری در نوبت تیرماه ۱۴۰۲ به صورت کاغذی است، ولی برای آزمون‌های بعدی برای برگزاری به صورت الکترونیک در حال برنامه ریزی هستیم. امیدواریم برگزاری آزمون الکترونیک به آزمون‌های ۱۴۰۳ برسد. بعد از عید نوروز ۱۴۰۲ فراخوانی برای ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی الکترونیک اعلام می‌شود تا داوطلبان بتوانند در این آزمون‌های آزمایشی شرکت کنند و تمرین کنند.

 

رئیس سازمان سنجش درباره جزئیات اولین آزمون تمام الکترونیک کشوری که به صورت پیش تست برگزار شد، گفت: این آزمون یک آزمون طراحی شده مانند کنکور در رشته تجربی بود که دروس اختصاصی مورد آزمون قرار گرفتند. تعدادی داوطلب با معرفی آموزش و پرورش به صورت گزینشی در این آزمون در ۴ شهر شرکت کردند و سامانه آزمون را تست کردند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------