رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی / آخرین جزییات درباره کنکور سراسری /زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
در این بسته خبری به بررسی موضوعات مهمی چون، رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و آخرین جزییات درباره کنکور سراسری و زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور و دیگر موارد مرتبط خواهیم پرداخت. 

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» در این بسته خبری به بررسی موضوعات مهمی چون، رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و آخرین جزییات درباره کنکور سراسری و زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور و دیگر موارد مرتبط خواهیم پرداخت.

 

رقابت ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۳

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: بیش از ۵۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۳ ثبت نام کرده اند که در روزهای ۱۰ و ۱۱ خردادماه ۱۴۰۳ به رقابت می پردازند.

 

آخرین جزییات درباره کنکور سراسری

آماده نبودن وزارت آموزش و پرورش برای توزیع کارت‌های دانش‌آموزان در امتحانات نهایی در هفته پایانی اردیبهشت از یک سو و شهادت رئیس‌جمهور و تیم‌ همراهش در سانحه هوایی از سوی دیگر باعث شد که تغییرات زیادی در برگزاری امتحانات دانش‌آموزان به‌ویژه در دوره متوسطه دوم و کنکور شکل گیرد.

 

زمان آغاز مهلت مجدد ثبت نام نوبت دوم کنکور

با توجه به برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه، برگزاری آزمون سراسری به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری به روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه سال ۱۴۰۳ موکول شد. نوبت دوم آزمون سراسری در صبح و بعدازظهر روز ۲۱ تیر و در صبح روز ۲۲ تیرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

 

از همین رو به دنبال درخواست مکرر داوطلبانی که تا تاریخ تعیین شده (۳۰ فروردین ۱۴۰۳) موفق به ثبت‌نام در این آزمون نشدند، برای آخرین بار و به منظور مساعدت با این دسته از داوطلبان ترتیبی اتخاذ شده که صرفاً در روزهای یکشنبه ۶ خرداد و دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ بتوانند نسبت به ثبت‌نام با تأخیر اقدام کنند.

 

نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی نیمه دوم خرداد اعلام می‌شود

 محمدمهدی نوروزشمسی افزود: آزمون کتبی پنجاه و یکمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در صبح روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در دانشگاه‌های علوم پزشکی محل آزمون برگزار شد.

 

وی افزود: ۱۲ هزار و ۳۵۸ نفر در پنجاه و یکمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی به رقابت پرداختند.

 

آغاز انتخاب رشته داوطلبان فرهنگیان

یکی از دانشگاه‌های پرمتقاضی بین داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۳ به خصوص گروه آزمایشی انسانی، دانشگاه فرهنگیان است. جذب این دانشگاه به منظور تامین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش است. یکی از راه های ورود به رشته معلمی قبولی در دانشگاه فرهنگیان است.

 

آزمون پذیرش در دوره فلوشیپ پزشکی سال ۱۴۰۳ برگزار شد

 آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۴۰۳ وفق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی به شیوه غیرمتمرکز و به صورت الکترونیک و یا کاغذی توسط دانشگاه های مجری برنامه آموزشی فلوشیپ در خردادماه ۱۴۰۳ برگزار می شود.

 

مرحله کتبی آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۴۰۳ توسط دانشگاه های مجری برنامه آموزشی فلوشیپ در ساعت ۹ صبح امروز پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ برگزار شد و مرحله شفاهی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۶، ۱۷ و ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ برگزار می شود.

 

مسیر جذب هیأت علمی تغییر می‌کند

یک مسیر جدید برای جذب هیأت علمی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی باز شده است، در فرایند جذب اعضای هیأت علمی معمولاً سه نفر در هر کد رشته محل به عنوان رقیب برای پذیرش به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و از میان این سه نفر یک نفر به عنوان عضو هیأت علمی پذیرش می‌شود.

 

تفسیر کارنامه کنکور کارشناسی ارشد

همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد، کارنامه ای حاوی اطلاعات علمی داوطلبان منتشر می شود. به بیان دیگر داوطلبانی که پس از ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1403 در این آزمون شرکت می کنند، می بایست برای مشاهده جزئیات نتایج، به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایند.

 

کارنامه ارشد علاوه بر اعلام نتیجه آزمون، اطلاعاتی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که بر اساس آن می توانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ شرکت کنند. با توجه به این که بررسی درست و دقیق کارنامه کارشناسی ارشد تاثیر بسزایی در مرحله انتخاب رشته خواهد داشت در این مقاله به توضیحات کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1403 بر طبق نمونه آن پرداخته شده است.

 

ثبت‌نام حوزه‌های علمیه تا پایان خرداد تمدید شد

 حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی رستم‌نژاد معاون آموزش حوزه‌های علمیه کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پذیرش رسمی حوزه‌های علمیه از ماه مبارک رمضان تا پایان اردیبهشت پذیرش بود، اما طبق روال هر سال، دوره تکمیلی و امتدادی را با فاصله دو هفته اعلام می‌کردیم، بنابراین از چند روز پیش تصمیم بر این شد که ثبت نام تا ۱۸ خرداد ادامه داشته باشد ولی با توجه به شرایط جدیدی که در آن قرار داریم و فضای انتخاباتی، سایت معاونت آموزش برای ثبت‌نام تا پایان خردادماه باز است.

 

آغاز انتخاب رشته داوطلبان فرهنگیان از امروز

طبق اعلام سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور «سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کدرشته‌محل‌های انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳ دانشگاه فرهنگیان به صورت اینترنتی از امروز سه‌شنبه، ۸ خرداد فعال می‌شود و تا روز شنبه، ۱۲ این ماه ادامه خواهد داشت.

 

بر این اساس ضرورت دارد متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم سال ۱۴۰۳، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل‌های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

 

مهلت ثبت‌نام آزمون تکمیل ظرفیت جامعه الزهرا(س) تمدید شد

اداره کل سنجش و پذیرش جامعه الزهرا(س) پس از فراخوان تکمیل ظرفیت برای سطوح تحصیلی دو، سه و چهار در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ از تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت این مؤسسه علمی حوزوی خبر داد.

 

داوطلبان دارای شرایط شرکت در برنامه حضوری و مجازی سطوح ۲ و ۳ و برنامه حضوری سطح ۴ می‌توانند برای ثبت نام از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۹ خرداد تا جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ به لینک https://paziresh.jz.ac.ir/news/view?id=۳۹۱ مراجعه کنند. 

 

افزایش ۸۰۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت:‌ وام ودیعه مسکن برای شهر‌های زیر 500 هزار نفر به 100 میلیون و برای شهر‌های بالای 500 هزار نفر نیز به 150 میلیون افزایش پیدا کرد.

 

اعلام جزییات انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

 سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام اموزش کشور اعلام کرد؛ پیرو انتشار اطلاعیه به تاریخ اول بهمن ماه ۱۴۰۲ در خصوص انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳به اطلاع شرکت‌کنندگان در آزمون‌ اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم می‌رساند، «سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کدرشته‌محل‌های دانشگاه فرهنگیان به صورت اینترنتی از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۸فعال خواهد شد و تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ادامه خواهد داشت.

  

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------