آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

روحانی در گفت‌وگو با وزیر علوم: برنامه‌ریزی لازم برای سازگاری نظام آموزش عالی با کرونا را تهیه و ارائه کنید

رئیس‌جمهوری کشورمان با اشاره تعطیلات اجباری پیش آمده در فعالیت دانشگاه‌ها در ماه‌های اخیر، به وزیر علوم دستور داد:…


امکان شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی برای داوطلبان واجد شرایط اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه,  ارشد پزشکی
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال ۹۸ علوم پزشکی تنها برای داوطلبان دارای شرایط قانونی مجاز است.

 به گزارش مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر آبتین حیدرزاده با اعلام این موضوع گفت: تنها داوطلبان دارای شرایط مندرج در قوانین مصوب شورای عالی برنامه ریزی می توانند در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ شرکت کنند.

 

وی افزود: در اطلاعیه ای که برای امکان شرکت داوطلبانی که حد نصاب نمره زبان را نیاورده بودند ذکر شده بود که در صورت تایید شورای عالی برنامه ریزی می توانند در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند، ولی این موضوع به تصویب این شورا نرسید و این امر در اطلاعیه های بعدی، که شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت را اعلام کرده، درج شده است.

 

رئیس مرکز سنجش آموطش پزشکی با اشاره به شرایط جدید آزمون کارشناسی ارشد سال جاری، از جمله حد نصاب نمره زبان انگلیسی گفت: در مرداد ماه سال جاری و پیرو اعلام نتایج اولیه آزمون پذیرش کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی تعدادی از داوطلبان وفق مقررات موجود و مندرج در دفترچه آزمون سال ۱۳۹۸ این مقطع، موفق به کسب حد نصاب زبان انگلیسی نشدند و نمی توانستند انتخاب رشته کنند.

 

حیدرزاده گفت: داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب مقرر برای انتخاب رشته محل نشده بودند، از طریق پیامک یا ایمیل یا مراجعه حضوری تقاضا کردند که به نحوی امکان شرکت آنها در فرایند انتخاب رشته فراهم شود.

 

وی ادامه داد: با توجه به این درخواست ها مرکز سنجش آموزش پزشکی فورا اقدام به هماهنگی با دبیرخانه های تخصصی و شورایعالی برنامه ریزی نمود ولی برای تغییر مقررات نیاز به طی فرایندی طولانی بود.

 

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: در همین راستا و برای اینکه در این زمان داوطلبان بتوانند امور مربوطه را انجام دهند از طریق اطلاعیه ای به اطلاع داوطلبان رسید که در صورت تصویب تغییرات در شورایعالی برنامه ریزی چه تسهیلاتی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 

حیدرزاده گفت: پس از اعلام نتایج اولیه و درج این اطلاعیه جلسات متعددی با مسوولین مربوطه تشکیل شد و جوانب مختلف  تغییر این مقررات مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا انجام این تغییر به تصویب شورایعالی برنامه ریزی نرسید.

 

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی وزارت بهداشت صرفا انجام تکمیل ظرفیت در این مقطع برای داوطلبانی که از قبل و وفق مندرجات دفترچه مجاز به انجام انتخاب رشته بودند مصوب شد و مرکز سنجش آموزش پزشکی نیز وفق این مصوبات نسبت به انتشار اطلاعیه های ۲۶ و ۲۷ اقدام کرد. بنابراین در مرحله تکمیل ظرفیت نیز امکان انتخاب رشته محل برای داوطلبانی که حد نصاب زبان انگلیسی را کسب نکرده اند مجاز نیست.

 

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اعلام اینکه در برخی خبرها شنیده شده است که داوطلبان تصور می کنند در مرحله تکمیل ظرفیت کسب سایر حد نصاب های شورایعالی برنامه ریزی مشتمل بر کسب حداقل ۳۰ نمره کل آزمون و کسب حداقل ۵۰ درصد میانگین نمره کل شرکت کنندگان در آزمون ملغی شده است، تاکید کرد: کسب تمامی حد نصاب های قانونی برای شرکت در محله تکمیل ظرفیت نیز الزامی است و به هیچ وجه اجازه تکمیل ظرفیت به فرد یا افرادی که این حد نصاب ها را کسب نکرده باشند داده نشده است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------