آخرین وضعیت طرح مجلس برای جایگزینی کنکور از زبان یک نماینده اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه,  مجلس
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت طرح جایگزینی کنکور سراسری در این کمیسیون را تشریح کرد. 

  قاسم احمدی‌لاشکی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به طرح جدید مجلس برای جایگزینی کنکور سراسری دانشگاه‌ها، گفت: این طرح حدود یک ماه پیش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح است، اما تاکنون به نتیجه نهایی نرسیده‌ است.

 

وی جزئیاتی از طرح مجلس برای جایگزینی کنکور سراسری را مدنظر قرار داد و اظهار داشت:  نمایندگان مجلس اعتقاد دارند که باید کنکور تجمیع و پذیرش و سنجش دانشجو از یکدیگر جدا شود.

 

عضو هیئت‌‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: از طرف دیگر نگاهی نیز درباره کنکور سراسری وجود دارد و این است که کنکور به‌صورت متمرکز حذف شود و دانشگاه‌ها بتوانند به‌صورت مستقل جذب دانشجو داشته باشند، البته اعضای کمیسیون چنین نظری را در طرح جایگزینی کنکور مدنظر قرار  داده‌اند.

 

احمدی‌لاشکی همچنین ابراز کرد: البته دیدگاه دیگری نیز وجود دارد که دانشگاه آزاد بتواند خودش مجوز پذیرش دانشجو بدون کنکور را داشته باشد، البته این موضوع مورد توافق اکثریت اعضای کمیسیون قرار نگرفته است.

 

عضو هیئت‌‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس راجع به سرنوشت طرح مجلس برای جایگزینی کنکور سراسری، تصریح کرد: این طرح فعلاً برای بررسی‌های بیشتر در کمیسیون مسکوت مانده است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------