آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار جدید,اخبار

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری در دانشگاه تهران/ اعلام نتایج از ۵ مهر

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری و پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی نیمه متمرکز در دانشگاه تهران اعلام شد. به گزارش مهر به نقل از دانشگاه…


وزیر علوم زمزمه های تغییر زمان کنکور توسط اعضای کمیسون آموزش مجلس را رد کرد اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
وزیر علوم تحقیقات و فناوری زمزمه های تغییر کنکور سراسری توسط اعضای کمیسیون آموزش مجلس را رد کرد. 

به گزارش فارس، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران  در حاشیه جلسه ۱۳۴ ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: همه آموزش های ترم بعد باید حضوری باشد اما در شرایطی که پیش رو است پیش بینی کامل برای برگزاری مجازی ترم بعد شده است. با وجود این برای درس های عملی و واحد های عملی و کارگاهی تلاش می کنیم توزیع جمعیتی دانشجو در طول ترم به گونه ای انجام شود که با تجمع و تراکم خیلی کمتر دانشجو در خوابگاه ها مواجهه شویم البته در صورتی که شرایط بیماری کرونا همچنان در کشور مثل شرایط فعلی باشد. 

 

وزیر علوم در ادامه درباره شرایط تحصیل دانشجویان جدید الورود برای ترم تحصیلی بعدی اظهار کرد:  دانشجویان جدید الورود ترم بعد در ابتدا باید حضوری در دانشگاه تحصیل کنند تا با محیط دانشگاه آشنا شوند و بعد از آن اگر احساس شد که آموزش این دانشجویان هم باید در فضای مجازی دنبال شود مثل سایر دانشجویان ادامه تحصیل خواهند داد و تجربه آموزش مجازی را هم کسب خواهند کرد.

 

غلامی ادامه داد: برنامه ورود دانشجو از طریق ۴ آزمون سراسری دکتری، ارشد، سراسری و کاردانی از ترم مهر ماه خواهد بود  ولی امکان اینکه ورودی های کاردانی و کارشناسی ۳ تا ۴ هفته دیرتر از مهر به دانشگاه وارد شوند وجود دارد. 

 

او در ادامه بیان کرد: سهمیه فرزندان هیات علمی برای ورود به دانشگاه را نداریم بلکه آنچه وجود دارد تسهیلات نقل و انتقال و تغییر رشته برای فرزندان هیات علمی است. جابه جایی و تغییر رشته جزء آیین نامه های معمول دانشگاه ها است اما برای اینکه این دسته از دانشجویان بتوانند به محل زندگی والدینشان بروند تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شده و این انتقال به محل خدمت هنوز وجود دارد ولی برای تغییر رشته در حال انجام اقداماتی برای تجدید نظر هستیم. 

 

او درباره اصلاح سهمیه های کنکور نیز گفت:  سهمیه های کنکور که مصوبه مجلس را دارد باید همه کمک کنند و مجلس اگر علاقه مند به اقدامی در این زمینه است طرحی ارائه دهد. 

 

وزیر علوم زمزمه های تغییر زمان برگزاری کنکور از سوی اعضای کمیسون آموزش مجلس را رد کرد و افزود:  در جلسه کمیسیون آموزش نیز در این باره صحبت شد و در کمیسیون آموزش مجلس هم کسی موافق تعویق کنکور نبود فقط این اعضا هم نگرانی هایی که ما داریم را اعلام کردند. سازمان سنجش پیش بینی های لازم و کافی را انجام داده و امیدواریم بدون مشکل آزمون ها را برگزار کنیم. همین دانش آموزان دو هفته به صورت حضوری در جلسات امتحان نهایی شرکت کرده اند در حالی که برای شرکت در کنکور این داوطلبان را فقط ۳ ساعت آن هم در یک فضای بازتر و با استاندارد بهتر نیاز داریم. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------