جذاب شويد بدون استثناء 

 

جذاب شدن,رضايت دروني ,مهارت هاي زندگي

 

شما چقدر تا بحال به رضايت دروني خود و ديگران فکر کرده ايد؟ به چه ميزان تلاش مي کنيد تا کيفيت زندگي خود را بهتر کنيد ؟ آيا مهارت هاي زندگي مثبت تر را فراگرفته ايد؟

 

زندگي يک فرايند ساده نيست. بلکه به آمادگي ها و مهارت هاي زيادي نياز دارد. فرايندي است که اگر هنر و فنون آن را بلد نباشيم شايد سرگرداني و احساس هاي ناخوشايند زيادي را تجربه کنيم . براي داشتن لحظات با نشاط و راضي کننده بايد بياموزيم. بايد ياد بگيريم که چگونه دست اندازهاي مختلف را رد کنيم و با شتاب تعديل شده به پيش رويم. بايد بدانيم که به حاشيه نسپردن ناخوشي ها و برخي بايد هاي دروني مي تواند عواقب خوبي را به دنبال نداشته باشد. لذا با ما همراه باشيد تا در جهت بهتر شدن و بهتر زيستن تلاش کنيم.

 

همه را ببخشاييد تا همه شما را ببخشايند، آن زمان همه دروازه ها به ناگاه گشوده مي شوند تا خير و صلاحتان به سوي شما آيد.

 

امام محمد باقر عليه السلام فرمودند: لا يکونُ اَلعَبدُ عالِماً حَتّي لا يکونَ حاسِداً لِمَن فَوقَهُ و لا مُحَقِّراً لِمَن دُونَهُ؛هيچ بنده اي عالم نباشد تا اينکه به بالا دست خود حسد نبرد و زير دست خود را خوار نشمارد.

(تحف العقول ص293)

 

اگر مي خواهيد شاد باشيد سر را بالا بياوريد چهره را متبسم کنيد و به سرعت خود بيفزاييد.

اگر مي خواهيد تاثيرگذار باشيد بايد مخاطب خود را از ته قلب دوست داشته باشيد. عشق و علاقه ذهني شما مثل امواجي به او تابش مي شود.

 

کسي که مي‌خواهد رازي را حفظ کند بايد اين واقعيت را که رازي دارد، کتمان کند.

کساني که شخصيتي قاطع و هدف هاي مشخص و ارزش هاي معين و برنامه مدوني دارند بي استثناء جذابند.

 

اگر شما بيشتر به شکست هايتان فکر مي کنيد و تصوير آن را به خاطر مي سپاريد و بارها و بارها آن را در ذهن خود مرور مي کنيد. خاطره اين شکست ها در ذهن تان به وضوح باقي مي ماند.

 

گاهي شما مفهوم مثبتي در ذهن خود داريد اما به شکلي منفي آن را بيان مي کنيد به جاي اينکه بگوييد من نبايد خودم را ببازم بگوييد بايد به خود متکي باشم.

 

اگر به خودتان اعتقاد داشته باشيد ديگران نيز به شما اعتقاد خواهند داشت اگر به قدرت خدا که درون شما به وديعه گذاشته شده ايمان داشته باشيد ترس و اضطراب از هم فرو مي پاشد آنگاه پيرامون خود تموجي از يقين و اطمينان پديد مي آوريد.

 

عفو و بخشايش به معناي تعظيم و کرنش در برابر کساني که در حق شما خطا کرده اند نيست حتي لازم نيست با آن ها کوچک تر ين تماسي پيدا کنيد فقط ببخشيد و از کينه توزي نسبت به آن ها دست برداريد.

 

چهار روش براي اتلاف وقت وجود دارد: کار‌ نکردن، کم کار‌کردن، بد کار‌کردن و کار بيهوده‌ کردن

 

به همه جزئيات خواسته تان فکر کنيد. بارها تکرار کنيد که دلسرد نيستم با پشت کار به پيش برويد و مصمم باشيد از راه شگفتي که خدا برايتان در نظر گرفته، به کاميابي خواهيد رسيد.

هر روز نيم ساعت آرام بنشينيد و همه کساني را که با آنها هماهنگ نيستيد يا نسبت به آنها احساس ناخوشايند داريد ذهناً ببخشيد. اگر به کسي با تندي حرف زديد يا با شما با تندي حرف زدند ذهناً از آنها عفو بخواهيد و يا آنها را ببخشاييد.

 

چگونه مي توان مشکلات را از سر راه برداشت؟ با اين شيوه که تمام توجه خود را به هدفي بزرگ معطوف کنيد. هدف بزرگ با کوچک همراه است. و هدف بزرگ به هدف هاي کوچک سر راه خود، جامه عمل مي پوشاند.

 

وقتي همه نيروهايتان را به طرزي سازنده متوجه هدفي خاص کنيد هر آنچه غير ضروري است فرو مي افتد وقتي انديشيدن به زندگي دلخواهتان را آغاز کنيد فکرهاي کوچک، روابط بيهوده، بدخلقي ها و هيجانات مخرب که به بيماري و دلسردي و شکست مي انجامد در زندگي تان جايي نخواهد داشت.

 

به هنگام دلسردي وظيفه تان تمرکز به آرمان هاي برتر و کارهاي رضايت بخش و دلخواهي باشد که انتظارتان را مي کشد.

 

عفو و بخشايش به معناي تعظيم و کرنش در برابر کساني که در حق شما خطا کرده اند نيست حتي لازم نيست با آن ها کوچک تر ين تماسي پيدا کنيد فقط ببخشيد و از کينه توزي نسبت به آن ها دست برداريد.

 

هر گاه مشکلي براي تان پيش مي آيد خواه شخصي و شغلي آن را با خود نگاه نداريد صبر نکنيد تا بزرگتر شود منتظر نشويد تا سر فرصت خودتان را از شر آن خلاص کنيد. بي درنگ رهايش سازيد.

 

بهترين کارها سه کار است:

 

تواضع به هنگام دولت، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت.

 

براي يافتن عشق لازم نيست به بيرون از خويش بنگريم. مي توانيد آگاهانه عشق به خدا و عشق به خود و عشق به نوع بشر را در وجود خودتان بيافرينيد.

 

حسد به دارايي ديگري نشانه اين اعتقاد است که به اندازه همه، برکت و نعمت وجود ندارد. يعني نعمت هاي خدا را محدود انگاشتن.

 

کلام مهرآميز هزار برابر به سوي خودتان باز مي گردد زيرا هر آنچه از خود صادر کنيد چند برابر به خودتان بر مي گردد.

 

هيچ کس نسبت به کسي که اعتماد به نفس ندارد توجه چنداني نشان نمي دهد او نمي تواند ديگران را به سوي خويش بکشاند و مجابشان کند زيرا در ذهنش نيرويي منفي است که به جاي جذب، دفع مي کند. هميشه قيافه انسان هاي مطمئن و موفق را داشته باشيد.

مراقب گرايش هاي ذهني خود باشيد. اگر مدام درباره شکست صحبت کنيد هيچ کس بدادتان نمي رسد فقط باعث بروز شکست هاي بعدي مي شويد.

 

3 گام تا رسيدن به هدف:

 

1- داشتن طرح و برنامه و نوشتن آرزوهاي مربوط به آنها.

 

2- تجسم ذهني که طرح ها و برنامه ها به طور دلخواه تحقق يافته اند.

 

3- تکرار مداوم عبارات تاکيدي مربوط به انجام يافتن کامل و عالي آنها.

 

بنابراين:

 

1- هر روز فهرست موهبت هاي دلخواه تان را بنويسيد.

 

2- ذهناً مجسم کنيد که به آرزوهايتان رسيده ايد.

 

3- جسورانه و آگاهانه به ثمرات نيکو و نتايج دلخواهتان فرمان تجلي بدهيد.

 

رسول خدا (ع) مي فرمايند: خَيرُ الأصحابِ مَن قَلَّ شِقاقُهُ و کَثُرَ وِفاقُهُ؛ بهترين ياران کسي است که ناسازگاريش اندک باشد و سازگاريش بسيار. (تنبيه الخواطر، ج2، ص123 )

 

بيشتر افراد کامل، متوازن و متعادلي که در زندگي ديده ايد همواره اشخاصي بوده اند که نسبت به زندگي نگرشي محکم و موکد داشته اند.

 

اگر با کسي مشکلي داريد که نتوانسته ايد حل کنيد به اين معني است که از راه هاي معمولي نتوانسته ايد مشکل تان را حل کنيد. پس بکوشيد که مخفيانه و از طريق ضمير برتر خود با او ارتباط برقرار کرده و مشکل را حل کنيد.

 

بدون هيچ گونه شرطي همه مردم را دوست بداريد تا همه مردم نيز بدون هيچ شرطي شما را دوست بدارند.

منبع:تبیان

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------