6 کاری که وقتی بعد از سفر احساس افسردگی می کنید باید انجام دهید(افسردگی بعد سفر)افسردگی بعد از تعطیلات عید, علت افسردگی بعد از سفر, دلایل افسردگی بعد از سفر

دلایل افسردگی بعد از سفر

 

علت افسردگی بعد از تعطیلات، راه‌های پیشگیری و مقابله با آن

اگر سفری بدور از دغدغه پر از شادی و هیجان و بلند مدت را تجربه کرده باشید احتمالا زمانی که قصد برگشت به خانه و درگیری با مشکلات زندگی و روزمرگی های همیشگی دارید احساس افسردگی بعد سفر سراغتان می آید. در این مطلب از بیتوته شما را با علل و مقابله با افسردگی بعد از مسافرت آشنا می کنیم.

با وجودی که سفر رفتن باعث می شود شاد و پرانرژی به خانه برگردید ، مدت زمانی طول خواهد کشید تا به خانه عادت کنید. ممکن است بعد از سفر ، انرژی برای انجام کارهای روزمره نداشته باشید و نتوانید خودتان را با زندگی روزمره وفق دهید.

 

همیشه هنگام رفتن به مسافرت روحیه بهتری از هنگام برگشتن از مسافرت خواهید داشت. 

مدت زمان سفر اهمیت زیادی ندارد ، بعضی از افراد بعد از برگشتن از مسافرت با احساساتی گیج کننده و سرگردان روبرو می شوند.

 

برای برخی افراد هم ، هیچ کجا خانه خودشان نمی شود و از برگشتن به خانه خوشحال می شوند ولی با این حال بعد از مدتی متوجه تفاوت هایی در احساسات درونی شان می شوند ، حس میکنند به خانه شان تعلق ندارند و حتی با دوستانشان احساس غریبگی می کنند و بعد از مدتی دچار افسردگی بعد از سفر می شوند. 

 

سفر شما را تغییر داده در حالی که محل زندگیتان تغییری نکرده و نمیتواند انتظاراتتان را برآورده کند ، همین مساله میتواند باعث جدایی شما از خانواده تان شود. 

افسردگی بعد از سفر در سفرهای طولانی مدت بیشتر رخ می دهد چرا که در این مدت دیدگاه ها و نظریات شما تغییر کرده است و نمیتوانید خودتان را با محل زندگیتان وفق دهید. 

نزدیکانتان نمیتوانند تغییرات درونی شما را درک کنند و تفاوت هایتان را نمی بینند و ممکن است حتی با عزیزانتان ، احساس غریبگی داشته باشید. 

 

رفع افسردگی بعد از سفر, مقابله با افسردگی بعد از مسافرت, افسردگی بعد سفر

افسردگی بعد از مسافرت چیست

 

افسردگی بعد از سفر چیست؟

احساس ناامیدی ، اندوه و کرختی که بعد از سفر به افراد دست میدهد. علایم افسردگی بعد از سفر با بی حالی ، بی اشتهایی و کاهش انگیزه همراه است. هنگامی که به سفر می روید ، شرایط متفاوتی را در زندگی خود تجربه میکنید. این شرایط گاهی به اندازه ای ایده آل و فوق العاده است که حتی فکر برگشتن به روزمرگی همیشگی ، شما را دچار یاس و ناراحتی می کند. 

 

این احساس حتی در روزهای پایانی سفر هم به سراغ شما می آید و تا مدت ها بعد از سفر ، برطرف نمی شود. احساس ناراحتی میتواند گاهی به قدری شدید شوید که تمایلی به بازگشت به زندگی روزمره را نداشته باشید و نتوانید زندگی  کارتان را مدیریت کنید و در صورتی که نتوانید با این احساس مقابله کنید و به زندگی عادی برگردید ، با عواقب جبران ناپذیری روبرو خواهید شد. 

 

علت افسردگی بعد از سفر, دلایل افسردگی بعد از سفر, رفع افسردگی بعد از سفر

مقابله با افسردگی بعد از سفر

 

با افسردگی بعد از سفر چه کنیم؟

استفاده از دارو نمیتواند راه حل درستی برای درمان افسردگی بعد از سفر باشد. سفر رفتن شما را به بینشی رسانده است که قرار است در زندگی به کمک شما بیاید نه این که شما را از جامعه اطرافتان دور کند.

 

یکی از کمک های موثر برای شما این است که به دنبال افرادی بگردید که مانند شما تجربه سفر داشته اند و تجربیاتتان را به اشتراک بگذارید تا شما را آرام کند. 

معمولا سفر بسیار هیجان انگیز تر از زندگی روزمره است و روزهایتان را پر از شور و شوق و تحرک میکند، ذهنتان را باز میکند و زندگیتان را تغییر میدهد و همین مساله بازگشت شما را به خانه سخت می کند. شما باید بتوانید انرژی سفر را در جهتی درست هدایت کنید. 

 

• نوشتن خاطرات سفر : نوشتن خاطرات و تجربیات سفر روشی عالی برای به اشتراک گذاشتن احساسات و تجربیات شما است. 

 

دلایل افسردگی بعد از سفر, رفع افسردگی بعد از سفر, مقابله با افسردگی بعد از مسافرت

رفع افسردگی بعد از سفر

 

• بازگشت به خانه همیشگی نیست : یکی از عواملی که باعث می شود بعد از سفری عالی و برگشت به خانه ، احساس افسردگی کنید این است که سفرتان را تمام شده می دانید. در صورتی که سفر ، مسیری را در زندگی شما باز کرده است که برای همیشه ادامه خواهد داشت و قرار نیست برای همیشه در یک جا بمانید. شما راه و چاه رفتن به یک سفر عالی را آموخته اید و میتوانید از تجربیاتتان برای لذت بردن بیشتر در سفر های آینده استفاده کنید و از هر موقعیت پیش آمده برای سفر بهره مند شوید. 

 

• یک روز به خودتان استراحت بدهید: برنامه بازگشت از سفر را به گونه ای بچینید که یک روز در خانه استراحت کنید. به این ترتیب فرصت کافی برای تطبیق خود با شرایط جدید خواهید داشت.

 

• با دوستان و نزدیکان معاشرت کنید : برای مقابله با افسردگی بعد از مسافرت ، تنها نمانید و با دوستان و نزدیکانتان معاشرت کنید. تنهایی باعث می شود که فیلم ها ، عکس ها و خاطرات سفر را مرور کنید و نتوانید با تغییر شرایط کنار بیایید. اگر در سفر دوست جدیدی پیدا کرده اید بعد از سفر با او تماس بگیرید. معاشرت با دوستان زندگی شما را شادتر و پویاتر میکند. 

 

• خودتان را سرگرم کنید : برای رهایی از کسالت و بی حوصلگی ، یک سرگرمی جدید برای  خودتان پیدا کنید ، کتاب بخوانید ، سریال جدید ببینید ، دکوراسیون خانه را تغییر دهید ، هر کاری که بتواند ذهن شما را فعال نگه دارد و چالش های جدیدی پیش رویتان بگذارد میتواند به رهایی از افسردگی بعد از مسافرت ، منجر شود.

 

افسردگی سفر, مقابله با افسردگی بعد از سفر, علت افسردگی بعد از تعطیلات

مقابله با افسردگی بعد از مسافرت

 

• برای سفر بعدی برنامه ریزی کنید : برای این که بتوانید دوباره تجربه فوق العاده ای داشته باشید  ، مقاصدی که به آنها سفر نکرده اید را برای مسافرت بعدی در نظر بگیرید. زمان بندی کنید و پول پس انداز کنید ، به جزئیات سفر دقت کنید و برایش برنامه ریزی داشته باشید تا دوباره روحیه و انگیزه بگیرید. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------