بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

رمز گشایی از رفتار یک نوجواننوجوانان امروزی

اکثر نوجوانان امروزی علاقه ای به کار و تلاش ندارند

 

نوجوانی دوره تغییرات گسترده است. افراد جامعه در کنار یکدیگر زندگی می کنند و کوچکتر ها در کنار بزرگ ترها در سطح شهر حرکت می کنند. وقتی نوجوانان وجوانان را در سطح شهر می بینند،یاد آن روزهایی می افتند که نصیحت کردن دیگران برایشان زهر بود. شاید آن روزها رفع نیازهای آنها آسان تر بود. اما امروز نوجوانان و سایر افراد خانواده با تبلیغات رسانه ای بمباران می شوند و نه تنها نوجوانان بلکه بزرگترها نیز خرید برایشان حرف اول را می زند. امروز چند تصویر ثابت می توان از نوجوانان دید؛نوجوان و تلفن همراهش، نوجوان و صفحه کامپیوترش، نوجوان و کنسولهای  بازی و....
اما به راستی با علاقه مندیهای نوجوان در عصر  حاضر چه باید کرد؟

هزینه های زندگی یک نوجوان
اکثر نوجوانان امروزی علاقه ای به کار و تلاش ندارند،آنها تنها به این فکر می کنند تا با یک سخنرانی عریض وطویل در خانواده و در مواردی با پرخاشگری نیازهای های خود را بیان کنند. حتی در مواردی می توان گفت رفع نیازها اعم از ضروری وغیرضروری در جامعه امروز به هنجار تبدیل شده است.


آنها معمولاعلاقه مند هستند تا در لباس پوشیدن به روز باشند و از مد رایج پیروی کنند، همچنین خریداری آخرین مدل دستگاه کامپیوتر و موبایل از نظر ذهنی برایشان الویت دارد. آنها برای اینکه به خواسته هایشان برسند، خانواده  را تحت فشار قرار می دهند اما حاضر نیستند برای تامین هزینه هایشان مشغول کار شوند. نکته حائز اهمیت این است که انتظارات آنها از پدر و مادر تا زمانی که اسباب دردسر نشود، قابل اجراست اما گاهی خواسته ها رنگ دیگری به خود می گیرد و کاملا غیرضروری به نظر می رسد.


قاطع برخورد کنید
نوجوانان می خواهند بدانندکه آنها برای خانواده و دوستان مهم هستند و توسط آنها مراقبت و حمایت می شوند. درحالی که آنها ممکن است به مجموعه قواعدی که پدرومادربرای آنها تنظیم کرده اند اعتراض داشته باشند. سرسختانه و طبق قوانین با نوجوانان برخورد کردن همیشه نامطلوب نیست اما گاهی این نوع رفتار به آنها ثابت می کند که پدر ومادرشان تا چه اندازه به آنها علاقه مند هستند.این امر که آنها کجا هستند، چرا دیروقت به خانه می آیند و با چه کسانی ارتباط دارند از مواردی است که پدر ومادر باید در مورد آن آگاهی داشته باشند.از آنهاانتظارداشته باشید که از قوانین پیروی کنند و در برخی موارد با آنها صریح و قاطع برخورد کنید، آنها گاهی نیاز به شنیدن«نه» دارند .

حمایت عاطفی از نوجوانان
در حالی که نوجوانان می خواهندمستقل باشد، اما آنها در واقع به دنبال و نیازمند روابط خانوادگی هم هستند . آنها می خواهند بدانند وقتی شب به خانه می آیند، کسی منتظر آنها هست. دوست داشتن و دوست داشته شدن ازنیازهای عمیق انسانی است که تمام گروه های سنی راشامل می شود .نوجوانان اغلب می گویندآنها نمی خواهندپدر و مادردر کار آنها دخالت کنند ، اماحمایت عاطفی اثر مثبت در زندگی آنها می گذارد.

نوجوانان می خواهند متعلق به یک گروه باشند
دوستی برای نوجوانان بسیارمهم است.آنها می خواهند متعلق به یک گروه باشند و احساس جداشدن از همسالان خود را دوست ندارند.داشتن دوستان خوب همانند یک سیستم پشتیبانی عمل می کند و حس خوب بودن را افزایش می دهد .در این صورت خود را نیازمند به پاسخ و چشم و هم چشمی با همسالان برای  خرید آخرین مدل دستگاهها احساس نمی کنند. هنگامی که آنها احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند ، نیاز پذیرش هر چیزی در آنها کاهش پیدا می کند.
منبع:تبیان

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------